Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś może pomóc . Mianowicie dziś wyszedłem z pracy odpaliłem auto i było ok. Pochodziło na wolnych obrotach przejechałem około 18km spokojnie około 100km/h gdy zajechałem do domu i otwierałem bramę usłyszałem dziwne stukanie . zajechałem do garażu przy dodaniu gazu auto kulało i a stukanie było tylko na wolnych obrotach .dzwię ten dochodził od strony kierowcy na wysokości nadkola lub kolektora wydechowego . wyglądało to tak jak by się urwał zawór czy coś wpadło do cylindra . auto zapaliłem i zgasiłem parę razy . zaczeło dymić na niebiesko jak by olejem .włączyłem jeszcze raz auto i gdy pracowało podniosłem stronę od kierowcy by zobaczyć co się tam dzeje . auto postało na lewarku około 2 min dałem ze dwa razy gazu i przestało stukać . gdy opuściłem je to stuki przeniosły się w okolicę katalizatora .auto przestało dymić na niebiesko . i gdy dawałem gazu to tylko stukało i na wolnych obrotach trochę . po gazowałem do 3tyś i stuki ustały i jest cisza nic nie stuka auto nie dymi chodzi równo i zbiera się normalnie . dawa miesiące temu zmieniałem uszczelki pod kolektorem wydechowym . oleju jest stan i płyn ok jest. co się działo.

OPINIE I DOMYSŁY MILE WIDZIANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem tak, nie ma co wróżyć, jak jeździ to obserwuj czy nic złego sie nie dzieje, czy nie bierze oleju i czy nie dymi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub coś z katalizator się wypaliło i urwało

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Jeźdzę nim. Tylko biała para auto chodzi na wszystkie cylindry. W poniedziałek odkręce wydech i zobacz co tam się dzieje

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Co do oleju jest stan a asn ma tendęcjię że trochę tam łyka

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Panowie taka sytuacja. katalizator padł lu coś bo wogóle para z jedno tłumika nie leci i jest zimy

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Czy to możliwe?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podłączyłem ale miałem softa zrobione bo dwa katalizatory wycięte i tylko dwa zostało. To mnie dziwi że wogóle tłumnikiem właśnie od strony kierowcy para nie leci i jest zimy tylko jednym.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Sprawa ogarnięte

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...