Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja lampek "Audi logo" w drzwiach


Adamski87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aby nie owijac w bawełnę przejde odrazu do konkretów. Szukam jakiegoś prostego sposobu jak wygenerować światło ostrzegawcze zapalające sie podczas otwierania drzwi no i oczywiście gaszącego się po ich zamknięciu w aucie bez pakietu oswietlenia.

Pisząc "prostego" sposobu miałem na myśli jakieś rozwiązanie nie wymagające większej wiedzy o elektryce. Nie będę ściemniał, że nie ma na forum tematu odnosnie wyzej wymienionej sprawy bo znalazłem i analizowałem go już kilka tygodni temu nie będąc jeszcze użytkownikiem forum lecz niestety moja wiedza o instalacji elektrycznej w skali od 0 do10 jest w okolicach 0,5 :grin: i nawet tak pieknie opisany przez kolegę wykład po prostu nic mi nie mówi.

Założyłem nowy temat z nadzieją, że może ktoś wcześniej bawił się z takimi lampkami i w prosty sposób mógłby opisać co, gdzie jak i do czego.

Lampki chciałbym zamontować w Audi A4 B7 Avant z 2006go. Nie demontowałem jeszcze paneli drzwi w tym aucie (ze względu na brak czasu) ale montowałem takie światełka wczesniej w Audi A4 B6 sedan z 2002go tyle, że tam była juz gotowa instalacja pakietu oświetlenie więc robota przebiegła bez problemów.

Myślę tez, że w B7 okablowanie pod panelami drzwi nie rózni sie a jeżeli już to nie znacznie (tak przypuszczam).

Proszę o jakieś porady, dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz 4 elektryczne szyby czy 2?

Najlepiej zrobić tak jak jest oryginalnie.

Schematy są bardzo bardzo proste, zdejmiesz boczek z drzwi i od razu załapiesz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops, faktycznie, zapomnialem wspomnieć o szybach... mam 4 elektryczne podnośniki.

Co dokładniej oznacza "oryginalnie"? Rozumiem, że tak jakby zrobiła to fabryka, mozna więcej szczegółów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wątek "licht pakiet" napisany przez jaro4444 i będziesz miał czarno na białym jak podpiąć lampki w drzwi. Robiłem to 2 mc-e temu, sprawa wydawała mi się arcytrudną a okazało się ze to dziecinnie proste.

Albo gotowa wiązka z w drzwi wpinasz p&p w sterownik szyb i masz wyjście pod lampki dolne i boczne albo dokładasz kable i wpinasz piny w sterownik według schematu i po sprawie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wątkiem którym czytałem wczesniej był właśnie wątek pana jaro4444, no ale siedząc i patrzeć się w te schematy jak to wygląda w teorii to robota wydaje się być na poziomie zaawansowanym (czyli nie moim :grin: )

W weekend postaram się jakoś wygospodarować czas i zdjąć chociaż jeden boczkek. zobaczę jak to wygląda w praktyce.

Jeszcze pytanko, czym dokladnie jest " P&P " o którym wspominacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, co pasuje bez przeróbek.

Wracając do lampek z logo.

Chodzi ci o te co wyświetlają logo na podłożu ?

Jeśli tak to takowy temat był.

Wypowiem się po raz kolejny.

Wiocha (tam furrorę na zabawie można zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego wątek "licht pakiet" napisany przez jaro4444 i będziesz miał czarno na białym jak podpiąć lampki w drzwi. Robiłem to 2 mc-e temu, sprawa wydawała mi się arcytrudną a okazało się ze to dziecinnie proste.
Albo gotowa wiązka z w drzwi wpinasz p&p w sterownik szyb i masz wyjście pod lampki dolne i boczne albo dokładasz kable i wpinasz piny w sterownik według schematu i po sprawie.

Dokładnie, zgadzam się w 100 %.

Na wtyczce są oznaczone numery pinów. Wszystko na schemacie. Wystarczy zdjąć boczek, zdjąć wtyczkę i zobaczyć jak to wygląda.

Jak masz 4 elektryczne szyby, to sprawa jest ułatwiona. Wystarczy podłączyć wg schematów i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, co pasuje bez przeróbek.

Wypowiem się po raz kolejny.

Wiocha (tam furrorę na zabawie można zrobić).

Dziękuje za opdpowiedź.

Całkiem ciekawa opinia z tą "Wiochą". Tak po prawdzie nie mam nic przeciwko wiejskim potupajkom, lecz jednak światłą chciałbym zamontować dla siebie bo po prostu mi się podobają!

To już nie te lata żeby imponowanie komukolwiek samochodem czy światełkami sprawiało mi satysfakcje :grin:. To tak dla jasności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiochy to Audi daje taką opcję w nowych modelach. Lampki które pasują po przelutowaniu wtyczki do B7

1a7eb80b4d68217c8ec089a284142789.jpg

71d2f615b374e56ae4e23ad2dd0d2a3c.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chciałbym zamontować dla siebie bo po prostu mi się podobają!

Kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiochy to Audi daje taką opcję w nowych modelach. Lampki które pasują po przelutowaniu wtyczki do B7

1a7eb80b4d68217c8ec089a284142789.jpg

71d2f615b374e56ae4e23ad2dd0d2a3c.jpg

Ciekawe, ale będę montował inny rodzaj lampek:

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A1-5w-Cree-LED-Car-Door-Logo-Welcome-Projector-Lights-Universal-Fit-12v-/301723674578?fits=Car+Make%3AAudi&hash=item464021e7d2:g:Q2cAAOSwd0BV3chW

mniej wiercenia a efekt ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma Seata Ateca, tam montują je w lusterku

powiem, że lepiej to wygląda gdy CLH rozświeca wraz z logo, otoczenie.

toggle_e05e.resizeViewPort.noScale.fileR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zgadzam się w 100 %.

Na wtyczce są oznaczone numery pinów. Wszystko na schemacie. Wystarczy zdjąć boczek, zdjąć wtyczkę i zobaczyć jak to wygląda.

Jak masz 4 elektryczne szyby, to sprawa jest ułatwiona. Wystarczy podłączyć wg schematów i działa.

W końcu udało mi się zdjąć jeden boczek :banan: rzeczywiście wszystko wygląda dokładnie jak w poscie "licht pakiet" pana jaro4444. Tak więc sprawę lampek uważam za możliwą do wykonania, no ale mam jeszcze pytanie:

Według shematu z postu jara4444 za światło pod drzwiami odpowiada pin 2. W mojej kostce pin 2 jest pusty jako, że nie mam pakietu oświetlenie, więc jak mogę wpiąć + z lampki w pusty pin a raczej jak fachowo nazywają sie te "blaszki"? Nie wiem nawet jak powiedzieć w sklepie czego potrzebuje :grin:

Dziś zdjąłem tylko tylny/ lewy panel. Mam nadzieję, że w przednich drzwiach wszystko wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa typy PINów męski i żeński, jak je poznać... ano tak samo jak w życiu.

to jaki ci brakuje musisz już sprawdzić w danej kostce.

druga sprawa to instalacja elektryczna wiele samochodów ma przednie drzwi w instalacji elektrycznej ale już tylne nie koniecznie. czy ty tak masz?

masz czerwone oświetlenie? gdy otwierasz drzwi? możesz wpiąć się kabelkami do tego, nie musisz ingerować we wtyczki, efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa typy PINów męski i żeński, jak je poznać... ano tak samo jak w życiu.

to jaki ci brakuje musisz już sprawdzić w danej kostce.

druga sprawa to instalacja elektryczna wiele samochodów ma przednie drzwi w instalacji elektrycznej ale już tylne nie koniecznie. czy ty tak masz?

masz czerwone oświetlenie? gdy otwierasz drzwi? możesz wpiąć się kabelkami do tego, nie musisz ingerować we wtyczki, efekt ten sam.

Potrzebuję żeńskiego pinu. szukałem troche na Ebayu ale nic nie znalazlem. Pojade dziś na złom i wyrwe kilka kostek więc sprawa pinu już nie powinna być problemem.

Co do czerwonego światła to pisałem już wcześniej, że nie mam zadnego oświetlenia w drzwiach. Komu by się chciało bawić w kablologię na deszczu gdybym mógl tylko wpiąć sie w gotowe lampki? ;)

POMOCY!!!

Zamontowałem lampke z logo, podłączyłem według schematu jaro4444, wszystko pięknie i ładnie, lampka działa przy otwartych drzwiach i gasnie po zamknięciu.

Już chciałem iść do sklepu po triumfalny alkohol a tu niespodzianka...

Po odpaleniu silnika lampka gasnie a po ponownym zamknięciu drzwi zapala się tylko na sekundę i znika. Próbowałem róznych sposobów (sprawdzanie lutów, kabli czy nie naderwane, itp) lecz wciąż to samo.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na zwykłą żaróweczkę 10W i zobacz czy problem powróci....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na zwykłą żaróweczkę 10W i zobacz czy problem powróci....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wymienie żarówki bo mam diode 5w cree led, która raczej nie jest wymienialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, zmień całą lampkę.

Żeby była żarówka, A nie dioda Led.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, zmień całą lampkę.

Żeby była żarówka, A nie dioda Led.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

http://www.ebay.co.uk/itm/301723674578

Jak w takiej lampce moge zmienić na Zarówkę? W tym przypadku jedyne co mogę zmienić to kupić nowy komplet :D

Generalnie wszystkie lampki działają (sprawdzałem przed montarzem) zaś w samochodzie działa tylko na wyłączonym silniku. Podczas otwarcia drzwi kiedy silnik pracuje zapala się tylko na 0,5 sekundy i gasnie. nie wiem co może być przyczyną ale jak na mój gust problem idzie z modułu w samochodzie, lampki (raczej) są nie winne.

Dodam jeszcze, że tak samo jest z kamerą cofania którą montowałem jakis czas temu, na samym zapłonie działa dobrze a jak silnik pracuje wówczas jest brak wizji (czarny ekran z białym , migającym paskiem na środku) lub czasem przez chwilę zadziała jak jej sie zechcę...

Edytowane przez Adamski87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz.

Podepnij zwykłą żarówkę.

W oprawce lub bez. Powiedz co się stanie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...