Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ponowna kradzież RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, dlaczego wcześniej wypłacili, a teraz nie chcą? Wtedy był niby lepiej zabezpieczony? (w tej kwestii mam totalną fabrykę, czyli w zasadzie tylko centralny). Idąc tym tropem w styczniu też powinni odmówić, bo nie miałem pancernych szyb, czyli też nie był odpowiednio zabezpieczony...

Sam napisałeś, że pierwszym razem wybił Ci złodziej szybę a więc pewnie dlatego Ci wypłacili, a drugim razem za co mieli wypłacić skoro złodziej nie zostawił śladów?

Wybacz, ale nigdzie nie mam w OWU napisane, że złodziej musi zostawić wyraźne ślady włamania. Ty też uważasz, że niemożliwe jest otworzenie samochodu bez wybicia szyby czy wyłamania zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach wydaje się być całkiem możliwe :P

Ano właśnie. A tak od siebie jeszcze dodam, że podczas rozmowy z policjantami dowiedziałem się, że już mieli takie przypadki, więc to nie jest pierwsza taka sprawa w historii. Z tym, że to była luźna rozmowa, więc nie mogę tego użyć jako argument w sprawie.

Zobaczymy jak się sprawa potoczy. Dzisiaj dostałem namiar na człowieka, który zajmuje się takimi sprawami, więc zawiozę do niego dokumenty i będę czekał.

Edytowane przez Yuri22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu jak raz ukradli by mi rnsa założył bym alarm nie kosztuje dużo a zawsze trochę zniechęca złodzieja.

Jak kiedyś parkowalem pod blokiem na osiedlu to wychodząc z auta przypadkowo otworzyłem szybę na maxa. Auto stało przez 4 dni każdy je bokiem mijał bo myślał że włamanie było i żeby na niego nie było :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa ze nie masz paragonu dostales kase na nova navi i to nie mala a kupiles leda za ok 2tys bez paragonu. Watpie zebys cos ugral. Nie mowie ze krecisz cos ale za to inni ludzie kreca za ciebie i co chwile cos zglaszaja wiec ubezpieczalnie tez podchodza inaczej do 2 takiej samej sytuacji w przeciagu 1 roku tym bardziej ze nie ma zadnych sladow. Pozatym z reszta kasy mogles zainwestowac w jakis alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa ze nie masz paragonu dostales kase na nova navi i to nie mala a kupiles leda za ok 2tys bez paragonu. Watpie zebys cos ugral. Nie mowie ze krecisz cos ale za to inni ludzie kreca za ciebie i co chwile cos zglaszaja wiec ubezpieczalnie tez podchodza inaczej do 2 takiej samej sytuacji w przeciagu 1 roku tym bardziej ze nie ma zadnych sladow. Pozatym z reszta kasy mogles zainwestowac w jakis alarm...

Jeśli ktoś nie prowadzi działalności gospodarczej i nie ma obrotów powyżej 20 tys., a po jakimś czasie 40 tys. to nie musi wystawiać paragonu. Mam potwierdzenie przelewu i to ma ubezpieczycielowi wystarczyć.

Co do śladów to na prawdę nie będę się tłumaczył za złodzieja dlaczego nie wybił szyby czy nie zniszczył zamka. Jak ubezpieczyciel albo ktokolwiek inny ma jakiekolwiek wątpliwości co do mojej uczciwości to niech zgłosi sprawę na policję. Od tego są, żeby takie sprawy wyjaśniać.

A co do alarmu, to fakt, że parkując VAGa na osiedlowym parkingu powinno się chyba jednak mieć to ustrojstwo. No ale teraz to już "po ptokach".

Generalnie sprawę przejął mediator, bo zwyczajnie szkoda mi czasu i nerwów na szarpanie się. Jak się uda to weźmie jakiś mały procent z odszkodowania, a jak nie to idę do sądu.

Mała aktualizacja. Mediator chyba zaczął działać, bo we czwartek zadzwonił do mnie pan z Compensy z pytaniem, czy nie mógłbym podjechać na ponowne oględziny :). Policja nic nie znalazła w godzinę po zgłoszeniu, za to oni teraz na bank znajdą jakieś ślady po ponad dwóch miesiącach od zdarzenia :). No nic. Czekam dalej na jakieś informacje z ich strony.

Edytowane przez Yuri22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys podobna sprawę, ukradli mi navi kierownice klimatronik i takie tam...

Ubezpieczenie AC Allianz, 3 miesiace walki ale zapłacili.

Dodam była policja wykryli w srodku odciski rękawic nie było śladów wejścia siłowego.

To ubezpieczyciel musi udowodnić, ze nienależycie zabezpieczyłeś samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna aktualizacja. Tuż przed świętami okazało się, że odrzucili odwołanie. Teraz sprawa trafi do rzecznika, a potem to już chyba tylko sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w Radomiu nie tylko baba chytra :D Powodzenia w walce z tymi cwaniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów w tej sprawie, ale otwarcie A4'ki bez kluczyków to od kilku sekund do max kilku minut, bezinwazyjnie i bez śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...