Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z mocą


GOLI

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to A4 B6 2,5 AKE quattro. Podczas przyspieszania czuć wyraźne szarpnięcia mocy, zupełnie jak bym wciskał i puszczał pedał gazu. Filtry wymienione,błędów w kompie brak.Mam też wrażenie jak by nieco stracił mocy, ale mogę się mylić. Auto po nocy odpala normalnie, ciepłe również, nie dymi, nie chla oleju, układ dolotowy szczelny. Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki jakieś 100 000 temu wymienione w serwisie u niemca, a z nimi wtryski turbina i jeden tłok, od tamtej pory gania to na oleju 5w30 (505.01 do wycierających się wałków w 1,9) Pół roku temu robiona pompa.Przez wlew oleju widać trzy krzywki i są idealne więc sądzę, że reszta też żyje.Może jakieś parametry sprawdzić, podpowiedzcie bo mi już się pomysły skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A logi robiłeś? Trzeba by sprawdzić jak ładuje, jaki przepływ i kąt wyprzedzenia przy rozpędzaniu - grupy 003 008 011. Pewnie i więcej - paliwo - ale ja taki magik nie jestem. Filtr paliwa, dla pewności kierownicę w turbo - najlepiej byłoby rozpiąć siłownik od wodzika kierowniczej. N75...

Zacząłbym od logów

Edytowane przez 20hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki jakieś 100 000 temu wymienione w serwisie u niemca, a z nimi wtryski turbina i jeden tłok, od tamtej pory gania to na oleju 5w30 (505.01 do wycierających się wałków w 1,9) Pół roku temu robiona pompa.Przez wlew oleju widać trzy krzywki i są idealne więc sądzę, że reszta też żyje.Może jakieś parametry sprawdzić, podpowiedzcie bo mi już się pomysły skończyły...

Tylko to nie jest norma olejowa dla tego silnika. Ma byc 505.00.

Ja w moim BDG tez widzialem przez wlew oleju krzywki. Ale jak zdjąlem dekiel glowicy i zobaczylem dwa popychacze zlamane w niej to mi sie odechcialo.

Edytowane przez slawinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 505.00 to norma dla tego silnika, ale jest to połsyntetyk ,a wyczytałem na tym forum że takowy nadaje się do "smarowania zawiasów od chlewa". A skoro nie bierze ani grama to czemu mam silnikowi żałować.

Wczoraj sprawdziłem turbinę, membrana w gruszce ok, kierownice również. Podpowiedzcie jak sprawdzić N75 bo nie mam pomysłu. Co do logów to sprzęt mam ale...nie mam pojęcia jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do logów to sprzęt mam ale...nie mam pojęcia jak to zrobić


Podpowiedzcie jak sprawdzić N75 bo nie mam pomysłu

W tescie elementów wykonawczych będzie któryś z kolei test n75. Jeżeli nie to podepnij na krótko i usłyszysz czy elektrozawór pracuje. Możesz też w trakcie testu podpiąć się węzykiem i dmuchać w niego żeby mniej więcej sprawdzić szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...