Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny problem z mocą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent to A4 B6 2,5 AKE quattro. Podczas przyspieszania czuć wyraźne szarpnięcia mocy, zupełnie jak bym wciskał i puszczał pedał gazu. Filtry wymienione,błędów w kompie brak.Mam też wrażenie jak by nieco stracił mocy, ale mogę się mylić. Auto po nocy odpala normalnie, ciepłe również, nie dymi, nie chla oleju, układ dolotowy szczelny. Ma ktoś pomysł co to może być?

Opublikowano

W 1.9 tedei u siebie mam tak jak turbina zapieczona + zaworek n75. Nie wiem jak w tych silnikach. Ale szukaj w tym kierunku.

Opublikowano

zajrzyj do walkow ...

Opublikowano

a po co do wałków jak sa podtarte albo wytarte jest słabsze a nie nie raz slabe raz mocne.

Opublikowano
  • Autor

Wałki jakieś 100 000 temu wymienione w serwisie u niemca, a z nimi wtryski turbina i jeden tłok, od tamtej pory gania to na oleju 5w30 (505.01 do wycierających się wałków w 1,9) Pół roku temu robiona pompa.Przez wlew oleju widać trzy krzywki i są idealne więc sądzę, że reszta też żyje.Może jakieś parametry sprawdzić, podpowiedzcie bo mi już się pomysły skończyły...

Opublikowano

A logi robiłeś? Trzeba by sprawdzić jak ładuje, jaki przepływ i kąt wyprzedzenia przy rozpędzaniu - grupy 003 008 011. Pewnie i więcej - paliwo - ale ja taki magik nie jestem. Filtr paliwa, dla pewności kierownicę w turbo - najlepiej byłoby rozpiąć siłownik od wodzika kierowniczej. N75...

Zacząłbym od logów

Edytowane przez 20hz

Opublikowano

Mówię że mam tak przy dziurawej membranie w n75...

Opublikowano

Wałki jakieś 100 000 temu wymienione w serwisie u niemca, a z nimi wtryski turbina i jeden tłok, od tamtej pory gania to na oleju 5w30 (505.01 do wycierających się wałków w 1,9) Pół roku temu robiona pompa.Przez wlew oleju widać trzy krzywki i są idealne więc sądzę, że reszta też żyje.Może jakieś parametry sprawdzić, podpowiedzcie bo mi już się pomysły skończyły...

Tylko to nie jest norma olejowa dla tego silnika. Ma byc 505.00.

Ja w moim BDG tez widzialem przez wlew oleju krzywki. Ale jak zdjąlem dekiel glowicy i zobaczylem dwa popychacze zlamane w niej to mi sie odechcialo.

Edytowane przez slawinio

Opublikowano
  • Autor

Wiem, że 505.00 to norma dla tego silnika, ale jest to połsyntetyk ,a wyczytałem na tym forum że takowy nadaje się do "smarowania zawiasów od chlewa". A skoro nie bierze ani grama to czemu mam silnikowi żałować.

Wczoraj sprawdziłem turbinę, membrana w gruszce ok, kierownice również. Podpowiedzcie jak sprawdzić N75 bo nie mam pomysłu. Co do logów to sprzęt mam ale...nie mam pojęcia jak to zrobić

Opublikowano

Sprawdz vagiem czy kierownice chodzą.

Opublikowano

Co do logów to sprzęt mam ale...nie mam pojęcia jak to zrobić


Podpowiedzcie jak sprawdzić N75 bo nie mam pomysłu

W tescie elementów wykonawczych będzie któryś z kolei test n75. Jeżeli nie to podepnij na krótko i usłyszysz czy elektrozawór pracuje. Możesz też w trakcie testu podpiąć się węzykiem i dmuchać w niego żeby mniej więcej sprawdzić szczelność.

Opublikowano

zloguj wskazania przeplywki pod obciazeniem przede wszystkim

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.