Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika


Vienio

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy odpalaniu niuni silnik normalnie zapalił, ale przez około 5sek. silnik pracował nierówno(1000-800obr/s). Przejechałem 30km i było wszystko w porządku. Przy kolejnym odpalaniu za pierwszym razem rozrusznik zakręcił, ale nie odpaliła, dopiero za drugim razem. Ujechałem raptem 5km i podczas hamowania silnik zgasł i nie chciał zapalić... holowanie :( Podłączyłem dzisiaj komputerek i VAG nie pokazał żadnych błędów. Spróbowałem go zapalić i za pierwszym razem ruszył, ale silnik dziwnie/nierówno pracuję. Vag znów nie pokazuje żadnych błędów. Po jakimś czasie na konsoli migała ta spirala od świec chyba. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jaki to może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sprala jest od rozgrzania świec a może świce masz już do wyrzucaenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik dziwnie/nierówno pracuję.
Trzęsie Ci silnikiem może.Nie równo pracuje,możesz to jakos bardziej wytłumaczyć - ma lekkie drgania na jałowym??Myślę że warto by sprawdzić kompresje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy odpalaniu niuni silnik normalnie zapalił, ale przez około 5sek. silnik pracował nierówno(1000-800obr/s). Przejechałem 30km i było wszystko w porządku. Przy kolejnym odpalaniu za pierwszym razem rozrusznik zakręcił, ale nie odpaliła, dopiero za drugim razem. Ujechałem raptem 5km i podczas hamowania silnik zgasł i nie chciał zapalić... holowanie :( Podłączyłem dzisiaj komputerek i VAG nie pokazał żadnych błędów. Spróbowałem go zapalić i za pierwszym razem ruszył, ale silnik dziwnie/nierówno pracuję. Vag znów nie pokazuje żadnych błędów. Po jakimś czasie na konsoli migała ta spirala od świec chyba. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jaki to może być problem?

Tak to jest jak się dieslem na gazie jeździ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzęsie Ci silnikiem może.Nie równo pracuje,możesz to jakos bardziej wytłumaczyć - ma lekkie drgania na jałowym??Myślę że warto by sprawdzić kompresje.

Tak, cały samochód się trzęsie, tak jakbym w traktorze siedział. No i nierówno pracuję, ale nie wiem jak to opisać.

Czy jak świece są niesprawne to by zgasła w podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzęsie Ci silnikiem może.Nie równo pracuje,możesz to jakos bardziej wytłumaczyć - ma lekkie drgania na jałowym??Myślę że warto by sprawdzić kompresje.

Tak, cały samochód się trzęsie, tak jakbym w traktorze siedział. No i nierówno pracuję, ale nie wiem jak to opisać.

Czy jak świece są niesprawne to by zgasła w podczas jazdy?

jak dodasz wiecej gazu to czuć ze wszystko jest jak by w porzadku?? czy dalej mocno trzęsie.Ja bym pojechał i sprawdził kompresje bo może byc cos na tak na jednym z bloków.A jak samochód Ci zgasł podczas hamowania to sprawdzałes czy nie ubyło Ci oliwy...jak swiece masz niesprawne to miał byś klopoty z odpaleniem autka ale watpie zeby zgasł poprzez niesprawne swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez swiece na pewno by nie zgasl, problem mialbys jedynie przy odpaleniu... jesli nie ma zadnych bledow to albo kompresja albo wina paliwa (wody w paliwie) jak juz koledzy wczesniej pisali... sprawdz wezyki od podcisnien i zrob logi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa się wyjaśniła. Nie wiedząc co się stało oddałem samochodzik do mechanika, okazało się że moja małżonka zalała benzynki :( tylko dziwi mnie że po zalaniu przejechałem jeszcze 50km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te maloznki... przyznaja sie zawsze po fakcie a potem sie dziwia ze im nie ufamy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść całe to dziadostwo ze zbiornika, wymień filtr, zatankuj do pełna ropki i powinno być ok :cool1:

tak też zrobiłem, jeszcze jakiegoś uszlachetniacza dolali do zbiornika no i tankowanie do pełna. Te małżonki... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te maloznki... przyznaja sie zawsze po fakcie a potem sie dziwia ze im nie ufamy :gwizdanie:

i zawsze się samo robi... Tylko bałagan wg nich My mężowie robimy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzęsie Ci silnikiem może.Nie równo pracuje,możesz to jakos bardziej wytłumaczyć - ma lekkie drgania na jałowym??Myślę że warto by sprawdzić kompresje.

Tak, cały samochód się trzęsie, tak jakbym w traktorze siedział. No i nierówno pracuję, ale nie wiem jak to opisać.

Czy jak świece są niesprawne to by zgasła w podczas jazdy?

jak dodasz wiecej gazu to czuć ze wszystko jest jak by w porzadku?? czy dalej mocno trzęsie.Ja bym pojechał i sprawdził kompresje bo może byc cos na tak na jednym z bloków.A jak samochód Ci zgasł podczas hamowania to sprawdzałes czy nie ubyło Ci oliwy...jak swiece masz niesprawne to miał byś klopoty z odpaleniem autka ale watpie zeby zgasł poprzez niesprawne swiece

Świece w dieslu służą tylko i wyłącznie do rozgrzania powietrza przed rozruchem przy niskich temperaturach. Jak zapali to świece juz mu na nic potrzebne. Diesel to inaczej tak zwany silnik o zapłonie samoczynnym. Mieszanka paliwowa ulega zapłonowi na skutek wysokiej temperatury któraż to znowu jest skutkiem ogromnego sprężania (stąd jeszcze inaczej mówimy silnik wysokoprężny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie mam dzisiaj ten sam problem. Odpaliłem rano samochód wszystko oki i po przejechaniu 20km w mieście zapaliła się kontrolka od świec (spiralka) i zaczęła mrugać. Dla bezpieczeństwa i sprawdzenia w instrukcji przyczyn pojawienia się kontrolki zjechałem na przystanek autobusowy i zgasiłem silnik. Podobno to był błąd, bo już go nie odpaliłem. Może gdybym jechał z mrugającą kontrolką to prawdopodobnie dojechałbym do serwisu. Nie mam pojęcia kto ma rację, ale auto stoi w serwisie Bydgoszcz, ul. Nowotoruńska. Wymienią filtr paliwa i będą badać, szkoda, że na przeglądzie, który zrobiłem miesiąc temu (5.12.2008) nie wymienili i teraz to robią. No i kolejna dzisiejsza przygoda to Auto Assistance, które nie działa w odległości mniejszej niż 50km od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć jakiż to assistance? bo mi kiedyś fiacika ściągali jak klęknął 1km od domu i tyleż samo od serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assistance w PZU, które otrzymałem wybierając cały pakiet OC NW AC, ale już się dowiedziałem, że od 2009 roku nie ma już ograniczenia kilometrów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...