Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB puszcza dymek i bierze olej.


marquentes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu nabyłem audi z silnikiem 1.8 t aeb. zauwazylem ze auto puszcza chmurę niebieskiego dymu gdy jest cieple . sprawa wyglada tak ze np dojezdzam do bramek na autostradzie .. płacę... silnik w tym czasie chodzi na wolnych obrotach. po chwili jak juz ruszam i dam gazu to puszcza niebieskiego bąka. tak samo jest gdy np dojezdzam do swiatel... stoje na czerwonym silnik pyrka na jalowym biegu, ruszam i puszcza niebieską chmurę. Wygląda to tak jakby silnik na wolnych obrotach ten olej gdzies zbieral i po dodaniu gazu przepala go i stad ta chmura dymu, pytanie tylko co go przepala ? turbina? autem przejechalem z 6 tys km i stan uzupelnialem juz dwa razy bo dochodzilo do minimum. silnik nie dymi na pelnym gazie ani na wolnych obrotach ,ani w czasie jazdy, tylko gdy jest cieply i pochodzi chwilę na jałowym to przy dodaniu gazu puszcza dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co udalo ustalic przyczyne? Mam podobny objaw tylko gdy bylo chlodniej lub zima nie ma tego objawu, dopiero gdy zrobi sie cieplej na dworze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w bexie. Nie za każdym razem ale co jakiś czas gdy np. zjeżdżam z góry na biegu i później dodam gazu lubi puścić ,, chmurkę", kiedyś poszła taka, że myślałem że coś się zapaliło. Torbo by siadało czy uszczelniacze ? Jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...