Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A3 8P - 3.2 V6 DSG - Black Bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo Elo H2 Zero,

Na szybko temacik o moim drugim Audi - A3 8P. Generalnie autko u mnie 4 roczek, głownie śmiga nim moja żona. Ma swoje kaprysy ale generalnie przysparza :banan: za każdym razem kiedy do niej wsiądę.

Na razie ogar z podstawami: oleje, filtry, heble, jakieś pierdoły w stylu tylna wycieraczka, amortyzatorek maski, itp oraz jej fochy. Motorek jak w temacie 3.2 V6 DSG. seria 250,4KM i 325Nm ( wykresik jest :wink: ). Poprzedni właściciel zapodał nowy wydech w "King Soft" (MG Motorsport) plus modyfikacja softu. Autko daje niezła radochę i fajnie brzmi, filmik w planie. Więcej nie pamiętam i wcale nie żałuję jak mi się przypomni to doskrobie.

Wyposażenie :

- pakiet S-line (zgodnie z wlepa E4J)

- składane lustra

- full prąd (poza stołkami)

- ESP, ABS, i inne takie też

- tempomat

- dekory alu

- zenony

- stołki full skóra

- jaśki ileś tam, nie liczyłem

- ściemnione szyby

- ściemnione tylne lampy (to się zmieni :kwasny: )

- procedura startu :decayed:

Zaraz po kupnie:

4824336919_1.jpg4824336919_2.jpg4824336919_5.jpg4824336919_7.jpg

Obecnie :

0VdNu1S.jpgS3NZ0ef.jpgxcx.jpgmale1.jpgmale2.jpga3 wrzesien 2018.jpga3 wrzesien xxx.jpga3 wrzesień.jpg

2015 - Zima/Start (164k)

- nowe Aku (BOSH)
- wymiana przepływki
- wymiana czujnika ESP
- wymiana przekaźnika 458 (przekaźnik styku roboczego)(ORI ASO)
- wymiana olejum ( MOtul )+ filtr
- wymiana tylnej wycieraczki(ORI ASO)
- amortyzator maski(ORI ASO)
- filtr powietrza
- tylne tarcze + klocki ATE
- klocki ATE ceramic
- wymiana olejum w napędach (ORI ASO)
- wymiana olejum w DSG (ORI ASO)
- Uszczelki wydechu
- nowe żarniki Hella
- pasek wielorowkowy i rolka(ORI ASO)
- rolka alternatora (ORI ASO)

2016 - Wiosna/Lato(174k):

- Pełna regeneracja zacisków z malowaniem w TOXIC GREEN
- Wymiana olejum MOTUL x-Cess 5w40
- Filtry (oleju, powietrza, paliwa)
- Nowe wężyki paliwowe (ORI ASO)
- Kierunki "smoked"
- Znaczek tylny obleciany Plasti Dipem
- Przedne OOOO black edition

- S-line emblemy black edition

- Kolo 18' Momo Revenge z gumą Nexen N'Fera SU1 225/40
- Dolna osłona silnika (ORI ASO)

- Hamownia 250,4KM, 325Nm

2016 - Jesień/ZIma (178k):

- wymiana przegubów lewy + prawy (ORI ASO)
- nowe osłony nadkoli (ORI ASO )
- Nowe zimówki Hankok Winter i*cept evo 2 225/45/17 94V
- Przeróbka konsoli na 2DIN
- Stacja Multi fake RNS-E na androidzie
- Zegary poliftowe

- wymiana przgubu wew. prawy (ORI ASO)

- nowy filtr pompy SAI (ORI ASO)

2017 - Wiosna/Lato (181k):

- Regeneracja wału + wyważenie + nowy przegub rownobieżny z osłoną (ORI z ASO)
- Konserwacja podwozia ( uzupełnienie ubytków )
- Wymiana olejum MOTUL x-Cess 5w40 + filterek
- podświetlenie rejki LED
- nowe obszycie mieszka gały
- wymiana osłony przegubu wewnętrznego (ORI z ASO)
- coroczna wymiana świec

- postojówki LED
- kamerka/rejestrator schowany kabel zasilający
- lakiernik + korekta lakieru + full detailing + powłoka ceramiczna Williams Creamic Coat 

2017 - Jesień/Zima (184k):

- nowa sonda lambda przed katem (ORI ASO)
- nowa sonda lambda za katem (choć go nie ma :): ) (ORI ASO)
- nowy zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
- wymiana dużego wentylatora VDO Siemens 
- grill fejk RS3
- nowy termostat (ORI ASO)
- wymieniony płyn w układzie chłodzenia  
- nowe halogeny

2018 - Wiosna/Lato (186k):

- wymiana znaczka tylnej klapy z matowego na czarny połysk
- wymiana przedniej szyby ze względu na rysy i odpryski (Pilkington)
- fele Momo Revenge 18" przemalowane z matu na Black Piano + powłoka Cquartz DLUX
- gwint H&R  - za mocno siadło obecnie nowy gwint MTS Gold + nowe poduszki amortyzatorów (Lemforder)
- nowe łączniki stabilizatora lewy i prawy 
- wymiana prawego sworznia wahacza 
- nowe kratki Halo pomalowane w Black Piano
- lotka klapy fejk RS3
- osłony słupków drzwi pomalowane w Black Piano
- tylne lampy LED Smoked (DEPO)
- przednia dokładka z cupry pomalowana w Black Piano (ORI ASO)
- tylna dokładka S3 z dyfuzorem pomalowanym w Black Piano (ORI ASO)
- wymiana uszczelnień wydechu + nowy bandaż termiczny
- nowa (4 i ostatnia już) sonda lambda (ORI ASO)
- przegląd klimy + wymiana olejum MOTUL X-Cess 5W40+ filtr ( jak co roku ?)
- nowy przewód czujnika zużycia klocków (ASO)

2018 - Jesień/Zima (187k):

- przedłużenie końcówek wydechu 

- wymiana poduszki silnika x2  ( Lemforder )

- wymiana lewego sworznia wahacza ( Lemforder )

- wymiana tulei wahacza prawa ( Lemforder )

- dystanse przód 10mm (  TaTechnix - black ) 

- dystanse tył 15mm ( Eibach - black )

- dekory wew. oklejone folią yellow fluo

- customowy holder do telefonu

- custom dekielki felg

- wymieniona prawa półoś

- wymieniona osłona przegubu prawego ( ORI ASO )

- wymiana przewodów hamulcowych przód  

- zmiana z gwintu na ORI s-line ze sprężynami Eibacha (-30)

- nowe błotniki przód lewy & prawy plus malowanko ( z racji udzielenia się rudej :blink:

Najbliższe plany:

- progi  VOTEX, (czekają na montaż)
- zmiana obszyć tapicerki wnętrza

.... coś tam jeszcze chodzi po głowie ?

Edytowane przez Seikokilla

Opublikowano

Ładnie się prezentuje, felgi też niczego sobie. No i 3.2 v6, malina.

Edytowane przez dziobu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

czesc Kolego.

Piekna A3ka.

Mozesz napisac ile mniej wiecej spala paliwa taki silnik?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

czesc Kolego.

Piekna A3ka.

Mozesz napisac ile mniej wiecej spala paliwa taki silnik?

Spokojna jazda w mieście kolo 11-12 czyli jak każda benzynowa 2litrowka, wszystko zależy od kierowcy. Ostatnio leciałem do WaWy i się troszkę spieszyłem na autostradzie ( miedzy 160-190km/h) zjadła 14l, za to ze Szczecina jechałem spokojnie i wyszło mi 9,7l.

Zegary poliftowe on board :wink:

20161108_010511_thumb_jpg_1abd61761f2805 No i wpadło 2 DIN 20161116_105340.jpg

Edytowane przez Seikokilla

Opublikowano

Witaj!

Gratulacje, autko b. ładne!

Fajnie się w czerni prezentuje!

Kolego pytanie: jak Ci się sprawuje silnik V6?

Czy te 3.2 cierpią na jakieś bolączki?

Rozumiem, że to jest konstrukcja bez FSI?

PS. Nagraj filmik jak to gada w połączeniu z wydechem MG :D

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chodzi o serducho to są one a może bardziej elektronika silnika bardzo czuła na skład mieszanki. Poza tym przez ponad 2 lata nic. Pali jak 2 litrówka,150 KM w benie a frajdy moc. Z tym filmikiem jakiś czas się przymierzam :decayed: Nieźle drze ryja, w końcu będzie. Mam na razie tylko taki z hamowni

Edytowane przez Seikokilla

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Generalnie ostatnio pochłonęła mnie walka z wałem :kwasny: no ale temat ogarnięty. Obecnie zajmujemy się powłoką lakierniczą i jej zmęczeniem po latach miejskiej jazdy :wink: niebawem jakiś update z fotkami i wreszcie filmik jak gada wydech. 

Opublikowano

Świetne autko :)

Opublikowano

Twoja czarna nie stoi u Sławka w Gdyni?

Opublikowano
  • Autor

a owszem :wink:

Opublikowano

To furka zacna, widziałem dwa tygodnie temu jak czekała w kolejce:wink:

Jak odbierzesz będzie mega:D

Chciałem  cyknąć fotę jak stała Twoja i  moja koło siebie, dla porównania dwóch LZ7L.

Jedna i druga brudna była i odpuściłem. Teraz będę wiedział, kto jedzie jak spotkam w okolicy :)

 

Opublikowano
  • Autor

spoko :hi: tylko mnie najpierw słychać a potem widać :decayed: 

Sławek robi mega robotę, w zeszłym roku ogarniał czerwone B7 mojego ziomka i była petarda. Na 3-ke też już był czas bo tu rysa, tam rysa i już na to patrzeć nie mogłem. W przyszłym roku jest plan na moje B8 :naughty:

Opublikowano

Pamiętam czerwoną, miesiąc później moja wjechała.

Powodzenia w projekcie i mam nadzieję, że gdzieś się spotkamy na trasie.

Jak coś ryczy to zawsze przerzucam na sport :D

Opublikowano
  • Autor

Sport nie pomoże :grin: 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Odebrane po lakierniku, korekcie i z powłoką 

19531600_1392170344193091_1664788880_o.jpg

Opublikowano
Dnia 17.11.2016 o 12:35, Seikokilla napisał:

Spokojna jazda w mieście kolo 11-12 czyli jak każda benzynowa 2litrowka, wszystko zależy od kierowcy. Ostatnio leciałem do WaWy i się troszkę spieszyłem na autostradzie ( miedzy 160-190km/h) zjadła 14l, za to ze Szczecina jechałem spokojnie i wyszło mi 9,7l.

Zegary poliftowe on board :wink:

20161108_010511_thumb_jpg_1abd61761f2805 No i wpadło 2 DIN 20161116_105340.jpg

wow swietny efekt poliftowy FIS. jak to zrobiłeś , że masz podswietlenie z polifta a wskazniki z przed? rozbierales licznik? pytam bo kolega tez w 3.2 ma poliftowe zegary i te tarcze są inne ... moze w A4 też da się tak zadziałać? :) 

 

Opublikowano
  • Autor

To są całe zegary z polifta, rocznika nie pamiętam. Trochę miałem jazdę z kodowaniem ale znam kogoś kto ogarnia temat, niestety w Szczecinie. Zmieniałem zegary bo moje padały a w poliftach można odczytywać temp. oleju na czym mi zależało.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Seikokilla

Opublikowano
14 minut temu, Seikokilla napisał:

To są całe zegary z polifta, rocznika nie pamiętam. Trochę miałem jazdę z kodowaniem ale znam kogoś kto ogarnia temat, niestety w Szczecinie. Zmieniałem zegary bo moje padały a w poliftach można odczytywać temp. oleju na czym mi zależało.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

To nie jest polift, ma inne wskazówki . Nie chodzi mi o kwestie . Tylko ktoś zrobil FIS Biały na licznikach z przedlifta i to mnie zaciekawiło. Tak

wygalda polift w 3.2

IMG_3878.PNG

Opublikowano
  • Autor

Te moje zegary nie są z 3.2 poliftowego, w benzynie nie ma znaczenia z czego weźmiesz zegary, podobno w dieslu trzeba dobrze dobierać bo coś tam było z pompą paliwa i kodowaniem (nie pamiętam już dokładnie). Moje ori przedliftowe 2005r miałem z pełnym czerwonym FIS-em, całe podświetlenie było czerwone a wskazówki grubsze. Białe podświetlenie zegarów z tego co pamiętam było od 2008r.  Z twojej fotki jak patrzę to FIS ma inne możliwości wyświetlenia, tylu danych na jednym widoku ja nie mam i grafika jakaś inna. Jesteś pewny ze ta fota jest z ORI 3.2 poliftowego? Bo widziałem coś takiego już u kogoś ale tam było grzebane we wsadzie i miał tez lap timer uaktywniony, boosta itp ale tam coś było z softem z zegarów z S3 czy RS3 a w wszystko w 2.0TDI. 

Opublikowano

Bardzo dziwna kwestia, poliftowe w 8P w kazdym czy to diesle czy benzyna miały inne tarcze , takie jak na zdjęciu. A ten licznik to jest z 3.2 , bo kolega ma dokładnie taki sam samochód jak twoj( btw- piekna sztuka, i niesamowicie drze ryjka :D ) . Naprawde zaskoczyła mnie ta kwestia, bo jakbym sobie dał reke uciąć, ze tarcze masz przedlift a fis z polifta. Stąd zastanowiło mnie to jak ktoś to ogarnął...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.