Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapieczona swieca w ALT


rokipat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wymienialem niedawno swiece, niestety jedna z nich sie tak zapiekla ze sie nie da. Probowalem ja i kolega mechanik, krecilismy na rozgrzanym silniku. Moze ma ktos magiczny sposob by swieca sie wykrecila bez uszczerbku na zdrowiu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


krecilismy na rozgrzanym silniku.

to pogratulować mechanika , allegro i szukać spray LIQUI MOLY SPRAY CHLODZACY/ MROZ W SPREJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej?

a moze to by pomoglo: https://eshop.wuerth.de/Injector-solvent-Injector-Ex-PENTOIL-INJECTOR-EX-250ML/0893300250.sku/pl/PL/EUR/

Edytowane przez rokipat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj co się da byle na ZIMNYM silniku i z wyczuciem bo się gwint zerwie i będzie trzeba szukać specjalisty od takich spraw. Raz że wyjdzie drożej dwa że może się posypać świeca do środka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez parę dni popsikaj penetratorem w gniazdo powinno pójść a najlepiej jakbyś miał klucz aby można było użyć słabego udaru np od wkrętarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ukrecilem :/. Co robic? Jestem w niemczech wiec stram sie trzymac z daleka od niemieckich mechanikow, zapewne zawolaja wiecej niz moje Audi jescze jest warte ;). Czy znajde tu jakis tutorial jak zdjac glowice w ALT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ostatnio urwał w dieslu świece, nawiercił ją wiertłem 4 i wyjął bez zdejmowania głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ukręciłeś wiec z punktu budowy świecy powinna Ci zostać sama cześć gwintowana w głowicy a elektroda wyszła z urwaną jej częścią, to masz w niej dziurę ze widzisz tłok?

tu typek tez ukręcił świece i własnie został mu sam gwint w głowicy. U Ciebie tez tak się stało?

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie, elektroda wyszla rowniez. Nie rozumie tylko dlaczego gwint ma wyjsc latwiej bez samej swiecy niz z nia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest właśnie zasadnicze pytanie. jezeli swieca się urwie przy dokrecaniu a szla gładko to nie ma problemu z wykreceniem gwintu. A jesli się urwie przy odkrecaniu to zadarty lub zapieczony gwint wcale nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem Torxem 50 zamast srubokretem, wszedl w gwint, stuknalem pare razy mlotkiem i zaczalem krecic, niestety nic :/.

Mechanikiem nie jestem ale krecic srubokretem logicznie potrafie, czy znajde gdzies instrukcje jak zdjac glowice w ALT?

Edytowane przez rokipat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze walczysz z tematem i nie zdejmowałeś głowicy to spróbuj przez jakąś stalową rurkę która będzie przylegała dobrze do resztki świecy walnąć porządnie młotkiem. Takie uderzenie potrafi czasami zdziałać cuda :) a można też spróbować użyć wykrętaka tylko nie polecam tanich chińskich bo na 99% pękną podczas wykręcania i zostaniesz z jeszcze większym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał podobną sytuację w Niemczech, przyjechał z jedną wypchnietą świecą po instalacji gazu. W niemieckim warsztacie polski mechanik założył mu taką spirale jakby, przez co naprawił gwint. W testach wytrzymałości gwint mocniejszy od ori

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...