Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telewizor 50" lub więcej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Rozglądam się za jakimś telewizorem 50 " lub więcej, oczywiście 4K. Nie bardzo wiem na co zwracać uwagę podczas kupna TV. Jaką markę polecacie? LG, Samsung? Priorytetem dla mnie jest jakość obrazu i dźwięk. Jeśli ktoś ma doświadczenie/wiedzę w tym zakresie to proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja kupiłem LG 55UH8507. zastanawiałem siena Sony, Samsungiem i LG. A że mam znajomych w LG to polecili mi, żebym poczekał na ten model. i tak też zrobiłem. Kupiłem go chyba pierwszy w Polsce :)

teraz jest w dobrej cenie, ja zapłaciłem dużo więcej... koniecznie chciałem mieć nowy tv przed Euro :)

jakość obrazu, dzwięk bije na głowę Sony i Samsunga. poza tym nie jest na androidzie, Samsung też ma kiepski ten system. WebOS w wersji 3.0 i do tego pilot Magic Remote robią robotę :)

na pewno nie będziesz żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu trochę złe forum na doradzanie przy zakupie TV :kwasny:

Pomocy szukaj np. tu http://www.hdtv.com.pl/

Samsung, LG...powiadasz... a dlaczego nie np. Panasonic ??

Ja nowe TV kupiłem w Grudniu 2013 - padło na plazmę Panasonica.

Matryca - Made in Japan, wszystkie telewizory Panasonica czy to za 1tyś czy to za 20tyś mają na tyle napis "Zmontowane w Czechach" nie mylić z Wyprodukowane w...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja kupiłem LG na webOS'ie. Obraz ładny, bajery fajne (bezprzewodowe ogladanie filmow z kompa) pilot magic tez fajna sprawa chociaż używany sporadycznie(baterie żre nawet leżąc na szafce) ale cały telewizor muli jak cholera po uruchomieniu czegokolwiek trzeba czekac aż zatrybi. Smart ładuje się bardzo wolno a do tego telewizor potrafi sie sam wyłączyc. U mojej siostry która posiada 2 telewizory lg również telewizory wolno pracuja. Ogólnie drugiego telewizora tej marki nigdy bym nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam forum hdtv jak kolega wyżej.

Brałem pod uwagę lg, samsunga i Panasonica i tam mi doradzili Panasonica, oczywiście który najbardziej spełniał moje wymagania opisane na tamtym forum.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marką LG to ja zawsze miałem mieszane uczucia... a najwięcej do życzenia pozostawiała jej kontrola jakości...

I to chodzi o cały wachlarz produktów... telefony, dyski przenośne, itp...

Był taki czas że Samsung moim zdaniem był lepszy od LG, ale jak jest teraz... nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


cześć,

ja kupiłem LG 55UH8507

Budżet mój to 2500-3200 zł więc sporo brakuje do tego tv co polecasz :)

Raczej ciężko będzie w tych pieniądzach kupić Panasonica, słyszałem natomiast, że na rynku są 2 rodzaje matryc bez względu na markę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie nei znajdziesz nic godnego 4K. a tak w ogóle to po co Ci 4K? Lepiej kupić mocne FullHD niż słabe 4K więc porozglądaj się za porządnym FHD. teraz Media Markt ma 18 urodziny więc może cos znajdziesz, aczkolwiek jak dla mnie zawsze najlepsze ceny były w Euro RTV AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś wartego mogę kasy dołożyć. Poczekam na świąteczne promocje, może będą większe obniżki cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 4K to wyłącznie wysokie modele, które nie są tanie (jak na przykład mój). zadzwoń na infolinie EURO, tam można negocjować ceny. a odbiór w sklepie i jeszcze możesz sobie resztę rozłożyć na miesięczne raty 0%.

ale słusznie piszesz, poczekaj do świąt, po świętach z resztą będą jeszcze niższe ceny, po nowym roku jeszcze niższe a w okolicach marca dalej będą spadać bo wejdą juz modele 2017. na zakup telewizora nigdy nie jest dobry moment bo za chwilę wychodzi coś nowego ( nie zawsze lepszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja kupiłem LG 55UH8507

Budżet mój to 2500-3200 zł więc sporo brakuje do tego tv co polecasz :)

Raczej ciężko będzie w tych pieniądzach kupić Panasonica, słyszałem natomiast, że na rynku są 2 rodzaje matryc bez względu na markę...

No szła taka fama... że na rynku jest 3 trzech producentów matryc... czy to prawda nie wiem...

Panasonic na pewno ma swoje.

Gdybyś kupował takie konstrukcje jak Philips, to tam będziesz miał cudzą matryce.

Ja bronię Panasonica, bo został zapomniany... a robi dobre telewizory... teraz po marketach każdy wciska Ledowskie Samsungi...

A odnośnie 4K... też podejdź do tego z rozwagą... bo powiedź co chcesz oglądać w rozdzielczości 4K ??

Na pewno nie kanały telewizyjne... a weź pod uwagę że zwykły kanał SD będzie wyglądać masakrycznie na telewizorze 4K.

Żeby wykorzystać jegomożliwości musiałbyś kupić jakiś odtwarzacz Bluray, i kupić filmy kręcone w rozdzielczości 4K....

Ja swoją plazmę kupiłem w 12.2013, rozdzielczość HD Ready... czyli niższa niż FullHD... i nie narzekam :hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie 4K... też podejdź do tego z rozwagą... bo powiedź co chcesz oglądać w rozdzielczości 4K ??

Na pewno nie kanały telewizyjne... a weź pod uwagę że zwykły kanał SD będzie wyglądać masakrycznie na telewizorze 4K.

Żeby wykorzystać jegomożliwości musiałbyś kupić jakiś odtwarzacz Bluray, i kupić filmy kręcone w rozdzielczości 4K....

Ja swoją plazmę kupiłem w 12.2013, rozdzielczość HD Ready... czyli niższa niż FullHD... i nie narzekam :hi:

Dokładnie tak. Przecież zanim 4K będzie standardem nadawania w "kablówkach" to minie z 5 lat minimum. Większość filmów też jest póki co najwyżej w FHD. Dla mnie to jest dokładnie ta sama akcja, co parę lat temu z full HD. Wszędzie było tylko "kup full HD! , full HD! full HD!", a zdecydowana większość rzeczy, które ludzie oglądali był co najwyżej w HD ready. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy potrzebujesz większy? bo im większy tym obraz może być gorszy w tv z niższej/ średniej półki, celuj w 48-55 max albo Sony FHD albo Lg 4K, weź gwarancję na 5lat i masz spokój, widziałem w sklepie tv który sprzedawca pokazywał za bodajże 16tyś zł +- był u nich na sklepie kilka dni chyba czy miesięcy i się piksele wypalały, więc może się zepsuć po roku dwóch albo wcale, gwarancja nie dużo kosztuje stosunkowo, ja wolałem wziąć mniejszy model 49 + gwarancja i przez 5 lat jak coś zaniepokoi można dzwonić i jest pełna obsługa naprawa odbiór itd, co różni się od standardowej gwarancji 2letniej.
Mówią po co Ci 4K, że za 5lat będzie dopiero standardem, ale co ile się kupuje tv co rok? lepiej dołożyć i kupić już coś co posłuży na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy najlepiej szukaj na typowo telewizorowych forach, np. takie jak podałem Ci powyżej...

I rada na przyszłość... 4K możesz sobie odpuścić.. szukaj dobrego telewizora FullHD, jakbyś kupił HD Ready to też sobie krzywdy nie zrobisz.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chyba macie rację nie ma co na siłę wielkich rozdzielczości kupować jak większość kanałów jest hd lub fullhd. W temacie telewizorów jestem zielony. Panasonic dobra firma, mój obecny tv jest Panasonica (11 lat) i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Twoją sytuacje też przerabiałem ale 3 lata temu...

Najpierw chodziłem po marketach w Biłgoraju, w Jarosławiu...

Podchodził Pan, ja mówiłem że rozglądam się za nowym telewizorem (a też byłem zielony bo miałem telewizor kineskopowy) i krawaciasz zawsze proponował oleda Samsunga.

Jak się zmienił rynek OLEDów...nie wiem.. ale wtety ogólnie oledy z niskiej i średniej półki pozostawiały wiele do życzenia...

Zacząłem zasięgać porad i zdecydowałem się na 50" Plazmę Panasonica HD Ready. Wydrukowałem model i zamówiłem u znajomego który pracuje w SDH-u za niecałe 2 tyś zł

Miałem wtedy jeszcze parcie na wyższy model Panasa 50" ale kosztował drugie tyle czyli 4tyś.. miał już matrycę FullHD, 3D, WiFi i wiele innych bajerów... z pisaniem po ekranie włącznie...

Bałem się matrycy HDReady ale chłopaki z for uspokoili mnie, że jeśli stanę w odległości 2-3 metrów pomiędzy telewizorem HDReady a FullHD to nie zauważe różnicy. Dodatkowo za + HDReady podawali to, że lepiej wyglądają na niej kanały SD, których jeszcze 3 lata temu było więcej

Szukałem wtedy telewizora bez bajerów do 3tyś... (czyli bez 3Ditp)

Dodatkowym atutem było to, że Panasonic ma swoje matryce które jeszcze wtedy produkował w Japonii (nie wiem jak jest teraz).

Bo tak jak pisałem wyżej każdy telewizor Panasa czy to za 1tyś czy 20tyś zł ma z tyłu (Assembled in Czech Republic) ale jest to odpowiednik że został (zmotnowany), a podzespoły np. matryce masz Made in Japan.

I tak na dowidzenia kupiłem plazme Panasonica, bo zaraz po moim kupnie w Grudniu 2013, Panasonic ogłosił że zaprzestaje produkcji plazm bo są drogie w produkcji.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=lg+50lf652v

jeżeli chcesz na matrycy IPS polecam tego lg ma wszystko, cena nie wysoka i jeden z niewielu już TV ze 120Hz matrycą, występuje jeszcze o przekątnej 42 i 55 cali

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-50w809c.bhtml

jeżeli matryca VA, ten występuje jeszcze o przekątnej 43 i 55 cali

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz czekać do świąt na promocje to po drodze,bo w listopadzie jest black friday, co prawda w Anglii a nie w Polsce ale ceny w dół o połowę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz między Panasonic a sony full HD będziesz zadowolony

Ja mam Panasonic vt30 50" teraz stuknie mu 5 lat bezawaryjnie, jak kupowałem to dostałem 5 lat gwarancji producenta nie jakieś dokładne gwarancje z którymi jest później problem jak się coś zepsuje

Wybierz między Panasonic a sony full HD będziesz zadowolony

Ja mam Panasonic vt30 50" teraz stuknie mu 5 lat bezawaryjnie, jak kupowałem to dostałem 5 lat gwarancji producenta nie jakieś dokładne gwarancje z którymi jest później problem jak się coś zepsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...