Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telewizor 50" lub więcej


Rekomendowane odpowiedzi

Będę celował w LG lub Panasonica FullHD 50-55". Pomyślałem, że zamiast 4K warto zadbać o dodatkowe nagłośnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę celował w LG lub Panasonica FullHD 50-55". Pomyślałem, że zamiast 4K warto zadbać o dodatkowe nagłośnienie :)

O to to. Zamiast dokładać do czegoś, co będzie używane raz na rok albo i nie, lepiej zakupić jakiegoś fajnego soundbara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam LG...

Mam w domu dwa FullHD 32'' i jestem mega zadowolony. Nic nie muli ale nie są to Smart TV

Poszedłem za ciosem i kupiłem w lipcu 2015 kolejnego LG: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42UB820V

4K IPS z WebOS 1.0 - dramat z tym systemem. Ale myślę sobie, zrobią aktualizacje i będzie ok. taaaaaa. Lg się popisało polityką i aktualizacje do 2.0 zapowiedzieli jakoś w sierpniu tamtego roku a w końcu nie wydali. W d*pę sobie mogą wsadzić ten system, 2.0 też się tak samo muli jak 1.0 , a 3.0 nie widziałem, ale jednego jestem pewien, nigdy więcej LG.

4K matryca jest za***ista, i to wcale nie prawda, że zwykła telewizja źle wygląda. Naziemna cyfrowa ma ostry obraz, a mam upscalling wyłączony. Odtwarzane treści przez DLNA czy z USB jest genialne, odtwarza wszystko z napisami o ile są w formacie SRT. Jak nie są to potrafią się rozjechać.

Problem z 4K jest jednak inny, bo o ile TV sobie radzi z odtwarzaniem z USB, to już przez HDMI trzeba mieć w PC Display port , bo inaczej po HDMI najwyżej osiągniemy 30 klatek/s... z Youtuba też nie ma szans, co najwyżej rozdzielczość HD :/ Nie wiem jak w 3.0 ale w 2.0 nadal ten sam problem istniał.

Żeby było zabawniej, tego posta napisałem używając tego TV jako monitora, leżąc 3m od niego , z tym , że rozdzielczość mam ustawioną FHD ;) 4K monitor to bajer, ale jeśli nie da się puścić więcej jak 30kl/sek to nie da się tego używać na dłuższą metę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG i sypialni Starego Samsunga. Samsung bez bajerów i nie do zdarcia. Ale podejście klienta dużo lepsze w LG. Ojciec miał Samsunga za sporo hajsu i potraktowali go jak szm...e. Mi jak padł tv przez aktualizację to szybko przyjechali i ma miejscu wymienił i po kilku tygodniach poleconym przeprosiny na piśmie i gratis filmbox :)

Co do WebOs to nie ma co się oszukiwać. Muł straszny czasami. Odpuścili totalnie ten system. A miało być Tak pięknie :/ Ale dla moich potrzeb wystarczy. Wszystko do tej pory odtwarzał.

Staruszek ma tv 4k i...Szału nie ma :) Tak jak pisali wyżej lepiej porządne FHD niż kiepskie matryce w 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jesteś pewien to nie pisz bzdur bo webos 2.0 smiga idealnie wcisneli ci pseudo sprzedawcy LG 4K a naiwny klient jedzie do domu bo ma tv 4K. 4K nie jest wyznacznikiem jakości obrazu. model 55lf652v bije obrazem twojego LG na głowe a jest tylko fullhd

tu macie opinie klientów

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55lf652v.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-50lf652v.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lf652v.bhtml

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam chciałem ten model i zamawiałem, bo za 2k wtedy chodziły, a za dobre 42'' FHD i tak dałbym 1800 więc cenowo okazja. Matryca IPS jest genialna. System tylko do bani... Nie spodziewałem się takiego podejścia ze strony LG...

Jakoś nie zauważyłem, żeby jakoś lepiej 2.0 działał :/ A sprawdzałem na FHD 42'' ale modelu nie przytoczę, bo nie mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem go 1 dzień i oddałem bo nie miał ostrości. wziełem LG tego co ci predzej pisalem. wczesniej mialem panasa dt60 i miał lepszy obraz niż co ten co podałeś. gdyby nie to za chciałem wiekszy to dt60 by pozostal. modele 2-3 lata temu panas mail lepsze niz te co sa teraz. szkoda ze juz nie idzie kupic seri dt,wt lub as


kolego a na jakiej matrycy szukasz TV na VA czy IPS


i do jakiej kwoty chcesz TV i jaka przekątna

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci podpowiem bardziej od strony technicznej , poczytaj o matrycach VA (samsung i reszta) , matrycach ips(lg), róznicach, wady zalety. poczytaj o matrycach 4k 60hz, zebys pozniej nie plakal jak bedziesz mecze oglądał, poczytaj o input lag telewizorów, zeby pozniej nie bylo plakania podczas grania na telewizorze . poczytaj w ogole o 4k. praktycznie brak sygnalu. na satelicie nie uraczysz i to przez bardzo dlugo, nawet fullhd nie ma na satelicie, jest tylko 1080i ( odsylam na wiki w celu wytlumaczeniu roznicy miedzy 1080i a 1080p), jak nie masz zajebistego stacjonarnego neta to praktycznie zapomnij o sciaganiu filmów w 4k . (net mobilny i lte odpada ze wzgledu na wagę filmów) . na netflixie jest tyle 4k co pies naplakal, a jak jest to i tak bitrate slaby. podobnie youtube , jest 4k, ale bitrate slaby. no i telewizory 4k w takim budżecie to lipa, 60hz, brak hdr itd .

w okolicach 3tysiecy polecic Ci mogę, do wieczornego ogladania samsunga z serii H h6400 , np 55h6400(model 2014) matryca fullhd, 120hz, ostatni prawdziwy fullhd mozna powiedzieć. podobno ,choc nie jestem w stanie tego potwierdzic modele z seri J (2015 model) fullhd maja te same matryce co modele 2014.

do dziennego ogladania i widnego / jasnego pokoju polecam cos na matrycy IPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz predzej mu pisalem zeby bral matryce 120Hz i moze byc full HD. 4K nie jest wyznacznikiem jakości obrazu . 6400 to dobry model tylko ma jedną wadę że kurz przedostaje sie przez ramke na matryce i widac to po paru latach w rogach. LG 652 jest na IPS i tez ma 120Hz matryce. Ewentualnie na matryce VA tez warto zwrócic uwage na sony W809C tylko że do troche drozszy model

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Trochę mętlik zrobił mi się w głowie od tych wszystkich specyfikacji technicznych. Powiem tak: interesuje mnie TV do codziennego oglądania, głównie wieczorem. Pokój jest raczej ciemny. Tv ma być docelowo zawieszony na ścianie, wyposażenie wnętrza to kanapa 3 osobowa i 2 fotele - więc odległość od TV to ponad 2 metry. W gry nie gram :) mecze oglądam sporadycznie. Wygórowanych wymagań nie mam, ale nie ukrywam, że chciałbym kupić tv dający dobry obraz do codziennego użytku. Mój budżet to kwota do 3200 zł.

Edytowane przez audicoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz plasma :)

Tyle że Samsung i Panasonic już nie produkują.. nie wiem jak LG

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez kolego tego to naprawde dobry TV na forach hdtv jest to najpepiej polecany telewizor do 3tyś.zł

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55lf652v.bhtml

bedziesz napewno zadowolony zreszta widac ile jest zadowolonych klientow. sam takiego posiadam tylko że 50cali i obraz zyleta. ja mam do TV 2metry i 30cm i miałem 55 cali to głowa mnie bolała z tej odległości i wziąłem 50cali. ty piszesz że masz 2 metry także przemyśl.

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-50lf652v.bhtml

ten tv ma jeszcze dobry dziwek bo dzisiaj niektore tv maja głoś jakbys z telefonu puszczał

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Pany coś dużego do salonu? 65-75`?

jaki wybrać? Prawda to że oledy padają bardzo szybko?

Bo jakość oleda to miazga :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet?

na moje to za szybko stwierdzic ile oled wytrzyma bo za krótko sa na rynku

znajomy ma 55 LG ponad rok i narazie sobie chwali tylko mi osobiście curved nie odpowiada

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie słabe te LG mieliście okazje testować, przyznam że web os w telewizorach z 2015 nie dostanie aktualizacji do 3.0 a 2.0 na telewizorach z niższej półki może trochę mulić ale za to należy pochwalić LG za przeglądarkę która jako jedyna na rok 2015 (nie wiem jak w 2016 ale pewnie podobnie to było) była w stanie odtworzyć film na cda na pełnym ekranie (inne modele odtwarzały ale spróbujcie dać na full screen w samsungu albo panasonic czy philips. Głównie chodzi o obsługę przechodzenia między wierszami, okienko do powiększenia filmu nie wchodzi w skład wierszy które da się zaznaczyć czy na nie choćby najechać. Magic remote czyli wskaźnik to umożliwia. A teraz wygląd. Do dziś twierdzę, że najlepiej prezentuje się philips ze wszystkimi modelami ambilight czy aureą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tym 75" ?! :grin:

Może chce wreszcie oglądnąć dziennik bez okularów :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...