Skocz do zawartości
IGNOROWANY

inny odcien lakierowanej dokladki


czachapll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nową w aso dokładkę na tył i lakiernik mi ją pomalował. Dobierana farba była z klapki wlewu. I teraz zonk. Lakier jest za ciemny, nie da się tego przymatowić troszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tworzywie sztucznym odcień lakieru zawsze będzie ciemniejszy, da się dobrać lakier tak żeby ta różnica była bardzo mała ale... trzeba umieć.
Jak lakiernik dobierał to jedź do niego i reklamuj, niech robią próby aż do skutku - płacisz wymagasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że jeśli to jest jakiś srebrny metalik, to w życiu na ostro nie polakierujesz idealnie. W cieniu może być np idealnie, a w słońcu pod pewnym kątem może być całkiem inny kolor. Albo odwrotnie. Przy jasnych metalikach pozostaje jedynie cieniowanie sąsiednich elementów, które i tak mimo wszystko ktoś z wprawnym okiem też zobaczy (pod kątem będzie widać delikatnie ciemniejszą chmurę - miejsce w którym kończone było przejście bazą). Taki urok srebra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolor metaliczny to ani nie ściemnieje ani nie rozjaśni się,tylko kolory solidowe (niemetaliczne)potrafią zmienić kolor na ciemniejszy po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z wiatrakami kolego. Klapka to metal, dokładka to plastik i do tego porowaty. Na każdym lakier inaczej się układa stąd różnica zawsze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko muszę zmienić lakiernie, bo tam stwierdzili, ze tak ma być... ślepy by zobaczył ze jest zle. Jak coś będę wiedział to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, lakier masz zapewne dobrze zrobiony, tylko musisz wiedzieć, że na finalny efekt i odcień, zwłaszcza lakieru srebrnego ma wpływ cała masa czynników, np. temperatura nakładania, ciśnienie robocze, rozmiar dyszy, odległość i sposób prowadzenia pistoletu, itd... Zdarzają się też klary, które potrafią trochę ściemnić.

Raczej za wiele nie zmienisz, przecież nie będziesz teraz lakierował całego auta po to aby dokładki miały ten sam odcień. Mając srebrne auto musisz się liczyć z tym, że ewentualne naprawy/zmiany lakiernicze będą miały takie konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał na forum A4 b6 w avancie i tez dokładał dokładki ten sam kolor co u mnie i u niego wyszło prawie idealnie a u mnie wydaje mi się ze bardziej podchodzi pod ly7h a nie ly7q :/

Powiedziano mi, że trzebaby cieniować sąsiednie elementy, żeby było idealnie ale mogłoby być lepiej tzn jaśniej ;) I teraz zastanawiam się czy jakbym powiedział, że chce taki kolor tylko 20% jaśniejszy to jakby to wyszło :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał na forum A4 b6 w avancie i tez dokładał dokładki ten sam kolor co u mnie i u niego wyszło prawie idealnie a u mnie wydaje mi się ze bardziej podchodzi pod ly7h a nie ly7q :/

Powiedziano mi, że trzebaby cieniować sąsiednie elementy, żeby było idealnie ale mogłoby być lepiej tzn jaśniej ;) I teraz zastanawiam się czy jakbym powiedział, że chce taki kolor tylko 20% jaśniejszy to jakby to wyszło :eusathink:

20% jaśniejszy tak ci nie dobiorą możesz powiedzieć ze chcesz jeden odcień niżej czyli jaśniejszy możne pomoże srebrny kolor jest do bani jeśli chodzi o malowanie ale da się zrobić jeśli się chce zależy od gościa co robi bazę ilość pigmentu rozpuszczalnika itd.

zapominałem zapytać jakim podkładem były malowane dokładki przed nakładaniem bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio na tym ale jakaś powłoka była już na tylnej dokładce jak odbierałem z aso, a na przedniej była biała powłoka ale jak później to było robione to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio na tym ale jakaś powłoka była już na tylnej dokładce jak odbierałem z aso, a na przedniej była biała powłoka ale jak później to było robione to nie mam pojęcia.

Był to i biało-szarawy podkład na org. części i na pewno na ten podkład polakierowali czyli odpowiednie tło pod srebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...