Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z nierówną pracą


leszek1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak to w niedziele z rana znowu mnie coś dopadło, tzn moje cudowne alt, wczoraj wszystko git, a dzisiaj chwile po odpaleniu zaczęła się nierówna praca, vcds pokazał 17748 (czujnik wałka), 16684,16687 i 16688- wypadanie zapłonów na 3 i 4 cylindrze. No i tak : w blokach wypadania zapłonu to bardzo wypadanie zasówa na 3 i 4 ale na 1 i 2 też jest, tylko mniejsze , po zamianie cewek , bez zmian, w świecach 3 i 4 troszkę oleju na dnie, zdjąłem pokrywę ale łańcuszek ok, nic nie przeskoczyło, i co teraz? świece trafiło bo troszkę oleju dostały i przy tym czujnik wałka naraz poleciał? zbieg okoliczności? do dam że auto nierówno pracuje na wolnych obrotach , na trasie normalnie jedzie, gdy tak męczyłem to raz nie mogłem ruszyć z miejsca (automat), zrobił beeee :)))) i niechciał jechać , ale dwa razy pedałem gazu i pojechał i ze dwa razy ciężko odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaj więc relacje po podmianie, ale i cewka może spowodować nierówną pracę na niskich obrotach/jałowym biegu więc skoro już padły, trzeba wymienić i je :(

ja kiedyś miałem błąd wypadania zapłonu, lecz cewka jeszcze dawała radę buda trzęsła się na jałowym a jak wracałem 550km z zakopanego to normalnie cisnąłem na trasie ;)

miałem też problemy z czujnikiem obrotów silnika, jednak po podmianie cewki problem zniknął po kasowaniu błędu, nie występuje od lutego.

radzę i Tobie tak zrobić, czujnik może być zbędny, a cewki i tak trzeba będzie zakupić

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie cewki mam nówki beru dwa tyg temu założone, i po wsadzeniu ich na 3 i 4 cylinder (z największym wypadaniem) , wypadanie zapłonu bez zmian na wszystkich , więc nie wina cewek


Witam, no i d*pa, nadal telepie na wolnych obrotach, świece wymienione ,czujnik wałka podmieniony i mam brak wypadających zapłonów ale ciągle błąd czujnika wałka rozrządu.

Zastanawiam się czy wariator morze być tu przyczyną ? Vcds pokazuje , że w bloku 91 mam różnice w zadanym (0 stopni KW) i aktualnym (14 stopni KW)położeniu wałka rozrządu, sprawdzane na wolnych obrotach, a zawór N205 cały czas na 18% nawet jak przygazowuje, wie ktoś do czego się dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/368049-audi-a4-b6-20-alt-wibracje/

Tutaj masz temat gdzie ludzie mają taki sam problem jak Ty, więcej osób w jednym temacie to lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wibracje kolego , nierówna praca , teraz zacZynam obstawiać zawór N 205, ale czy to nie byłby inny błąd ?

na dniach zrobię logi, może wtedy ktoś pomoże


witam logi zrobione zinterpretuje ktoś?

styczne:

http://vaglog.pl/log-002_032_033_mQf6G.html

http://vaglog.pl/log-020_091_tg4P6b.html

i z jeden dynamiczny;

http://vaglog.pl/log-002_032_033_v8I40.html

dodam że podczas normalnej jazdy nie wyskakują żadne błędy, a na postoju czujnik wałka i auto szatkuje i sporadyczne wypadanie zapłonów


a może lewuchę łapię? niby psikałem w koło plakiem...


dodam że jak rano odpaliłem na totalnie zimnym to chwile chodził równiutko , ale jak zaczął łapać temp. i jak spadły obroty to znowu zaczął się telepać


ale tak patrząc na logi to chyba zawór N205 nastawnika faz się zaciął albo padł bo cały czas jest na 18% otwarcia , a chyba na postoju powinien być zamknięty i przez to źle działa wariator , bo zadana wartość powinna być 0.0, a jest 13-15. Chyba dobrze to rozkminiam :)


Witam ponownie, u mnie problem rozwiązany, tak jak przeczuwałem odpowiedzialny był nastawnik wariatora, który był zacięty , wyciągnąłem wyczyściłem wymyłem sprayem do czyszczenia przepustnic, poskładałem i auto znowu pięknie pracuje :)

Edytowane przez leszek1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...