Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wahaczy


damiano8522

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewne pytanko,ponieważ szykuje mi się wymiana zawieszenia (pacjent to A4 b6 1.9 130 AVF) zastanawia mnie czy wymieniać pojedyncze wahacze te które wykazują zużycie czy zrobić komplet..dodam ze auto ma 250tys nalatane. Znalazłem oferte na stronie Pro Choice :

http://pro-choice.pl/27421-01-wahacze-komplet-passat-a4-superb-p-152.htmltylko zastanawia mnie jedno tutaj komplet kosztuje 1400 zł a np. na allegro i w innych sklepach internetowych chodza po 2 000zł..chodzi mi o producenta Lemforder. Nie chciałbym trafic na jakas podrobke:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto brać! Kupuje wszelkie części w tej firmie i złego słowa nie mogę na nią powiedzieć:)) Możesz śmiało te wachacze kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewne pytanko,ponieważ szykuje mi się wymiana zawieszenia (pacjent to A4 b6 1.9 130 AVF) zastanawia mnie czy wymieniać pojedyncze wahacze te które wykazują zużycie czy zrobić komplet..dodam ze auto ma 250tys nalatane. Znalazłem oferte na stronie Pro Choice :

http://pro-choice.pl/27421-01-wahacze-komplet-passat-a4-superb-p-152.htmltylko zastanawia mnie jedno tutaj komplet kosztuje 1400 zł a np. na allegro i w innych sklepach internetowych chodza po 2 000zł..chodzi mi o producenta Lemforder. Nie chciałbym trafic na jakas podrobke:(

ten zestaw nie jest do A4 B6, do A4 B6 będzie sporo droższy, nie wiedzieć czemu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wybil sie sworzen w przednim gornym lewym to wymienilem dwa przed gorne , chcialem tylko zuzyty ale mechany podczas wymiany nie daly rady bez uszkodzenia wyciagnac tego jeszcze dobrego , wymienilem wiec te dwa na Meyle HD(bo daja 5 lat gwarancji), poki co 20 000 i zero stukania :) Ja zalecam wymiane tylko uszkodzonych, reszte zostawic :) Szkoda odrazu ladowac sie w takie koszta, jak kolejne moga pasc dopiero za pare lat :)

A te wahacze z linka to sa do B5, a nie do B6. Te nie beda pasowac

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu ja bym już zmieniał cały kompletny przód. Napisz do chłopaków z Pro Choice niech Ci powiedzą jaki masz kupić zestaw, bo dolne proste wachacze różniły się wielkością sworznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja dopiero teraz zauważyłem ze to do B5, wiec jednak czeka mnie wydatek:( polecacie jeszcze jakiś pewnych sprzedawców?


Po odwiedzinach na stacji wyszło ze

-Górny lewy tył

-lewy dolny (tzw.banan)

-prawy dolny (tzw banan)

- 2 x końcówka drazka...reszta niby ok.

I co wy na to..wymienic tylko te czy komplet?dodam ze kasa gra role:)he i mam jeszcze pytanko czy w tych wahaczach gdzie mocowany jest amortyzator (prostych) jest mozliwosc wymiany tylko tej gumy na mocowaniu czy trzeba cały wahacz???

Edytowane przez damiano8522
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej całość + oba drążki wraz z końcówkami + łączniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian zadzwoń do mnie jutro to znajdę dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja dopiero teraz zauważyłem ze to do B5, wiec jednak czeka mnie wydatek:( polecacie jeszcze jakiś pewnych sprzedawców?

Po odwiedzinach na stacji wyszło ze

-Górny lewy tył

-lewy dolny (tzw.banan)

-prawy dolny (tzw banan)

- 2 x końcówka drazka...reszta niby ok.

I co wy na to..wymienic tylko te czy komplet?dodam ze kasa gra role:)he i mam jeszcze pytanko czy w tych wahaczach gdzie mocowany jest amortyzator (prostych) jest mozliwosc wymiany tylko tej gumy na mocowaniu czy trzeba cały wahacz???

Bierz RTS'a u użytkownika dzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja dopiero teraz zauważyłem ze to do B5, wiec jednak czeka mnie wydatek:( polecacie jeszcze jakiś pewnych sprzedawców?

Po odwiedzinach na stacji wyszło ze

-Górny lewy tył

-lewy dolny (tzw.banan)

-prawy dolny (tzw banan)

- 2 x końcówka drazka...reszta niby ok.

I co wy na to..wymienic tylko te czy komplet?dodam ze kasa gra role:)he i mam jeszcze pytanko czy w tych wahaczach gdzie mocowany jest amortyzator (prostych) jest mozliwosc wymiany tylko tej gumy na mocowaniu czy trzeba cały wahacz???

Bierz RTS'a u użytkownika dzik

RTS nie słyszałem mówisz ze ok?jak to się ma do lemfordera?jakościowo..

Damian zadzwoń do mnie jutro to znajdę dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Pozdrówki

Marcin

Siemka dostałem e-mali wszystko wiem:) powiedz mi tylko jeszcze co sądzisz o firmie RTS bo kolega Mateusz poleca..jak to się ma cenowo i jakościowo do Lema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lem najlepszy :)

RTS to średnia półka, sporo forumowiczów lata na tych wahaczach i w swojej cenie są naprawdę dobre.

No ale jeśli zdecydowałeś się na Lema to bierz Lema, rozmawiaj z dzikiem on Ci dobrze doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lem najlepszy :)

RTS to średnia półka, sporo forumowiczów lata na tych wahaczach i w swojej cenie są naprawdę dobre.

No ale jeśli zdecydowałeś się na Lema to bierz Lema, rozmawiaj z dzikiem on Ci dobrze doradzi :)

spoko dzięki za pomoc:)obecnie mam dylemat czy robić całość czy tylko te walnięte..różnica 1000zł he prawie na mape która też mnie kusi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien komplet zawieszenia za jedną robotą, ja zmieniałem co 2 miesiące jeden wahacz/ drążek/ stabilizator/ gume stabilizatora. Wyszło drożej wszystko :/
Lemforder najwyższa półka, choć ja w swoim mam wszystkiego z FEBI'ego, najstarsze górne wahacze mają półtora roku (ok. 20tys) i dalej twarde. Zdania są podzielone co do firm, ale nie warto oszczędzać 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lem najlepszy :)

RTS to średnia półka, sporo forumowiczów lata na tych wahaczach i w swojej cenie są naprawdę dobre.

No ale jeśli zdecydowałeś się na Lema to bierz Lema, rozmawiaj z dzikiem on Ci dobrze doradzi :)

spoko dzięki za pomoc:)obecnie mam dylemat czy robić całość czy tylko te walnięte..różnica 1000zł he prawie na mape która też mnie kusi hehe

Mapę można zrobić w dużo rozsądniejszych pieniądzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozwoli kolega ze sie powiesze pod temat.Mam do wymiany dolny wahacz prosty i pytanko z jakim sworzniem kupic wahacz?Doczytale sie ze sa dla kalibry,moje auto jest z 2002,silnik AVF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...