Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie w prawym przednim kole


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczyna mnie to już strasznie denerwować. Każda dziura jakieś przekrzywienie słyszę jakieś stuki w prawym przednim kole. Byłem sprawdzić zawieszenie zero luzów wszystko ok. Nawet dokręcali wahacze. Jednak nic nie pomogło. Co to może być ? maglownica ? amortyzator? zawieszenie mam 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmagam sie z tym problemem od roku : wymieniłem wahacze (procz dolnego przedniego- prowadzącego), drążki z końcówkami, łączniki stabilizatorów i gumy.
Ostatnim razem na stacji diagnostycznej, Szef, znalazł winowajce. Luźny klocek w zacisku ;)
Prosta metoda sprawdzenia, z kanału wsadź śrubokręt obok klocka i poruszaj. U mnie to ten dźwięk.
Ale przynajmniej zawiecho mam nowe- i tutaj moja rada, bo człowiek na błędach się uczy. Jak już bierzecie się za zmianę zawieszenia na nowe, to warto poczekać, nazbierać na cały komplet i wszystko za jednym razem wymienić, niż pier**lić się w tańcu z każdą częścią co miesiąc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie około rok temu wymieniłem obydwa łączniki drążka stabilizatora bo na prawym był delikatny luz. Jednak okazało się że to nie to . No nic sprawdzę te klocki z tym że około pół roku temu wymieniałem tarcze i klocki na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie około rok temu wymieniłem obydwa łączniki drążka stabilizatora bo na prawym był delikatny luz. Jednak okazało się że to nie to . No nic sprawdzę te klocki z tym że około pół roku temu wymieniałem tarcze i klocki na nowe.

U mnie zaczęło stukać/ pukać parę tygodni po wymianie klocków i tarcz własnie :)

podobno w zacisku przy klocki są jakieś blaszki i gdy one są poluzowane może to być przyczyna tego stukania.

Ja owych blaszek nie miałem żadnych (zwłaszcza luźnych), i też niestety w prawym kole mi stuka zwłaszcza na kostce brukowej, torowisku lub przy hamowaniu przy małej prędkości (w mieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie około rok temu wymieniłem obydwa łączniki drążka stabilizatora bo na prawym był delikatny luz. Jednak okazało się że to nie to . No nic sprawdzę te klocki z tym że około pół roku temu wymieniałem tarcze i klocki na nowe.

U mnie zaczęło stukać/ pukać parę tygodni po wymianie klocków i tarcz własnie :)

podobno w zacisku przy klocki są jakieś blaszki i gdy one są poluzowane może to być przyczyna tego stukania.

Ja owych blaszek nie miałem żadnych (zwłaszcza luźnych), i też niestety w prawym kole mi stuka zwłaszcza na kostce brukowej, torowisku lub przy hamowaniu przy małej prędkości (w mieście).

To stukanie występuje przy każdej prędkości? U mnie też mam wrażenie, że w prawym kole coś jest nie tak i nie wiem czy to opona czy właśnie np. klocki. Zawieszenie mam tip top...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie około rok temu wymieniłem obydwa łączniki drążka stabilizatora bo na prawym był delikatny luz. Jednak okazało się że to nie to . No nic sprawdzę te klocki z tym że około pół roku temu wymieniałem tarcze i klocki na nowe.

U mnie zaczęło stukać/ pukać parę tygodni po wymianie klocków i tarcz własnie :)

podobno w zacisku przy klocki są jakieś blaszki i gdy one są poluzowane może to być przyczyna tego stukania.

Ja owych blaszek nie miałem żadnych (zwłaszcza luźnych), i też niestety w prawym kole mi stuka zwłaszcza na kostce brukowej, torowisku lub przy hamowaniu przy małej prędkości (w mieście).

To stukanie występuje przy każdej prędkości? U mnie też mam wrażenie, że w prawym kole coś jest nie tak i nie wiem czy to opona czy właśnie np. klocki. Zawieszenie mam tip top...

Najczęściej przy małych miejskich prędkościach np. 30/40km/h , jest to pojedynczy stuk przy hamowaniu, a na kostce brukowej nawet jak jade 50/60km/h stuka.

Jest to taki metaliczny dźwięk, jakby coś luźnego było w kole i zaraz miało odpaść - tak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napewno to nie klocek. Teraz jak było zimno to stukanie tak jakby się nasilało. Zaczynam podejrzewać że to stuka amortyzator . Czy to możliwe ? We wrześniu byłem na przeglądzie i sprawność około 75 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pojedynczy stuk z prawego koła jak zjeżdzam z progu zwalniającego, jak podjeżdżam pod krawężnik nawet niski to też stuknie najpierw jedno kolo, potem drugie i nie wiem co to...
Byłem już u trzech "specjalistów", dwóch niczego nie znalazło a jeden to przebił wszystko, diagnoza, cytuję: "uuuuu, u pana to szykuje się wymiana całego zawieszenia, ja to bym się bał tym jeździć!" także odpóściłem jazdy to takich znawców...

Jak się urwie to coś, to wtedy wymienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...