Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest? Pomocy :)


rony87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś przy demontażu lampy przedniej lewej zauważyłem, że mam przerwany jakiś kabelek. Nie wiem od czego on jest.

Dochodzi on do żółtej kostki umiejscowionej pod rurą powietrza zaraz za grillem, po lewej stronie chłodnicy i po prawej od reflektora.

Wiecie co to jest?

Mniej więcej tam gdzie wystaje taka żółta kostka nad prawą lampą na zdjęciu. Do tej kostki leci ten kabel nad reflektorem.

Zdjęcie poglądowe ja mam 1.9 TDI :)

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółta kostka wkładana do czujnika montowane na pasie przednim w okolicy reflektora to czujnik uderzeniowy.

Odpowiada za prawidłowy wystrzał poduszek..

Jeśli nie pali Ci się błąd na desce od poduszki powietrznej a kabelek jest od tego czujnika to masz jakaś rzeźbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółta kostka wkładana do czujnika montowane na pasie przednim w okolicy reflektora to czujnik uderzeniowy.

Odpowiada za prawidłowy wystrzał poduszek..

Jeśli nie pali Ci się błąd na desce od poduszki powietrznej a kabelek jest od tego czujnika to masz jakaś rzeźbę...

Taką odpowiedź chciałem usłyszeć! :D

Zgadza się świeci się kontrolka AIR BAG już od dłuższego czasu, z tym że nie chciałem sugerować odpowiedzi.

W warsztacie jak mi kiedyś sprawdzali to stwierdzili tylko, że jest przerwany gdzieś obwód.... w sumie racje mieli, ale jeżeli jak to się okazuje, że jest przy samym czujniku i widać to gołym okiem to, aż śmiech, że nie mogli określić w którym miejscu. Mniejsza o to...

Proszę powiedz mi. czy są jakieś szczególne uwagi do naprawy, połączenia tych kabli, o czymś muszę pamiętać? Żeby nie okazało się, że zrobię jakieś zwarcie, alebo źle połącze i mi poduszki wystrzelą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąć zasilanie i odpowiednie podłączenie w/w kabelka na swoim miejscu przeznaczenia i ponowne podpięcie zasilania i skasowanie błedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...