Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] płyn chłodzący w silniku


adik700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: mam problem tego typu,że płyn chłodzący dostaje mi się do silnika :confused4:i nie wiem jaka może być tego przyczyna.Dodatkowo zaznaczę,że uszczelka pod głowicą została wymieniona i dalej tego płynu w zbiorniczku ubywa,a wycieków na zewnątrz nigdzie nie zauważyłem... mam a-4 1,9 tdi z 2004 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyn dostaje się do oleju,a miałeś wymieniane uszczelke hmm..... i tu pytanko: głowica była planowana? Jeżeli tak to stawiam na pękiętą głowice. Na twoim miejscu zwalił bym jeszcze raz głowiczke i dał ją na rentgena.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz pewnosc ze plyn ucieka w silnik? masz majonez na bagnecie? kopci?

i czy korek od ojeju ma biały osad lub bąbelki.

dlatego własnie przy zmianie uszczeliki wpierw powinno sie szczelnosc głowicy sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasy robię krótkie,a płynu ucieka dość dużo,głowica była splanowana i podobno jest szczelna,chłodniczke oleju teraz odłączyłem i spiołem węże razem.płyn napewno idzie do silnika znalazłem go nawet w dolocie powietrza do interkulera,a samochód zachowuje sie dobrze,nie kopci i temperatura jest cały czas w normie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn napewno idzie do silnika znalazłem go nawet w dolocie powietrza do interkulera

nie ma takiej możliwości aby płyn chłodzący był w przewodzie do intercoolera a autko nie kopciło gdyż jeśli płyn jest w dolocie powietrza doładowanego to z całą pewnością dostaje się tam wraz z olejem z odmy a jeśli z odmy to znaczy, że płyn dostaje się do oleju przez uszczelkę w głowicy lub pęknięcia w głowicy - innej możliwości nie ma, ponadto w przewodach do intercoolera powinieneś znaleźć emulsję (efekt zmieszania płynu z olejem) a nie olej i płyn chłodzący w normalnej ich postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...