Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] płyn chłodzący w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi: mam problem tego typu,że płyn chłodzący dostaje mi się do silnika :confused4:i nie wiem jaka może być tego przyczyna.Dodatkowo zaznaczę,że uszczelka pod głowicą została wymieniona i dalej tego płynu w zbiorniczku ubywa,a wycieków na zewnątrz nigdzie nie zauważyłem... mam a-4 1,9 tdi z 2004 roku...

Opublikowano

Jeżeli płyn dostaje się do oleju,a miałeś wymieniane uszczelke hmm..... i tu pytanko: głowica była planowana? Jeżeli tak to stawiam na pękiętą głowice. Na twoim miejscu zwalił bym jeszcze raz głowiczke i dał ją na rentgena.........

Opublikowano

zobacz tez chlodniczke oleju czy jest szczelna

Opublikowano

ale masz pewnosc ze plyn ucieka w silnik? masz majonez na bagnecie? kopci?

Opublikowano

ale masz pewnosc ze plyn ucieka w silnik? masz majonez na bagnecie? kopci?

i czy korek od ojeju ma biały osad lub bąbelki.

dlatego własnie przy zmianie uszczeliki wpierw powinno sie szczelnosc głowicy sprawdzic

Opublikowano

jak robisz długie trasy to coś tego płynu może wyparować. :mysli:

Opublikowano
  • Autor

trasy robię krótkie,a płynu ucieka dość dużo,głowica była splanowana i podobno jest szczelna,chłodniczke oleju teraz odłączyłem i spiołem węże razem.płyn napewno idzie do silnika znalazłem go nawet w dolocie powietrza do interkulera,a samochód zachowuje sie dobrze,nie kopci i temperatura jest cały czas w normie :confused4:

Opublikowano
płyn napewno idzie do silnika znalazłem go nawet w dolocie powietrza do interkulera

nie ma takiej możliwości aby płyn chłodzący był w przewodzie do intercoolera a autko nie kopciło gdyż jeśli płyn jest w dolocie powietrza doładowanego to z całą pewnością dostaje się tam wraz z olejem z odmy a jeśli z odmy to znaczy, że płyn dostaje się do oleju przez uszczelkę w głowicy lub pęknięcia w głowicy - innej możliwości nie ma, ponadto w przewodach do intercoolera powinieneś znaleźć emulsję (efekt zmieszania płynu z olejem) a nie olej i płyn chłodzący w normalnej ich postaci.

Opublikowano

A na jakiej podstawie stwierdzili,że głowica jest szczelna??? Planowanie nic nie pomoże jeżeli jest pęknieta (na mój gust 99,9% jest!!!) dopiero po jej prześwietleniu można to wykluczyć bądz nie.

Opublikowano
  • Autor

oddałem głowicę do firmy,która zajmuje się takimi rzeczami,i podobno jest szczelna...a co do dolotu dointerkulera to tam był tylko sam płyn bez oleju...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.