Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie audi kupić?


Krayter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak - nie ważne co chcesz kupić i za ile, przygotuj się na 2000 PLN pierwszego serwisu po zakupie.

Wtedy auto powinno Ci się spodobać, bo poprawisz mankamenyt, które Ci będą przeszkadzały. A każde auto używane takie ma.

Ja, dla przykładu, kupiłem niedawno Clio do kręcenia się w koło komina za 6000 PLN. Dołożyłem 2000 i przez 2-3 lata powinno latać od wymiany oleju do wymiany oleju. Chociaż, tak dla spokojności powinienem dołożyć kolejny tysiąc.

Ostatnio, pewien Pan kupił auto za 25 tyś. i zaczął płakać jak się okazało, że musi dołożyć 2-3 tyś, żeby mieć używane auto na tip-top.

Sorrry, ale kupując nawet nowe auto, nie będzie ono tip-top. Trzeba dołożyć przynajmniej czas, który też kosztuje, bo robota jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazje czasem się trafiają.. Jak jeszcze nie byłem zorientowany na markę/model/wersję, oglądałem A4 B6 spotkane przypadkiem na parkingu pod galerią. Właściciel - kierowca tira - kupił właśnie mieszkanie i potrzebował kasy na sprzęt do kuchni. W grę wchodziła zamiana na tanie, "niezardzewiałe i sprawne" auto do 5 tys zł lub sprzedaż A4.

Rozrząd zrobiony 10tys km temu, podobnie jak napinacz paska i sam pasek. Cewki zapłonowe wszystkie nowe, ściągana miska, czyszczony smok. Opony zimowe roczne, letnie (215) nowe. Silnik 1.8T ładnie się wkręcał. Do tego wnętrze w jasnym, niespotykanym kolorze.

No ale wtedy nie myślałem jeszcze o A4, a cena była naprawdę okazyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze auto z tam małym budżetem zrób tak jak Ci radzą koledzy i ja również - odpuść audi, szukaj auta jak najmłodszego, benzynowego, prostego w naprawach z jak najmniejszym przebiegiem i w miarę zdrową blachą. Pamiętaj że każdy używany samochód będzie wymagał jakiegoś serwisu początkowego.

Ja mając 5 - 6 tyś kierowałby się w stronę benzynowej astry, focusa może golfa. Fajną opcją byłby nissan almera są tanie w zakupie i eksploatacji za 5 tyś są zadbane egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz zadbane 1.6/1/8 za tą kasę jak poszukasz, ale popieram kolegów - jeżeli nie masz kasy to bezpieczniej coś innego.

Ja póki nie zacząłem pracować to jeździłem Daihatsu i powiem, że dobrze, że nie rzucałem się wtedy na Audi, bo to przerasta możliwości niepracującego studenta.

To się tak wydaje, że zadbane to nie wkładasz kasy - zawsze wkładasz.

Przygotuj się na to co zostało już wspomniane - dolicz te 2-3 tys. do każdego auta które musisz kupić na początkowe wydatki. Bez tego się nie obejdzie - to jest po prostu taka norma.

Musiałby ktoś mieć nóż na gardle aby sprzedać auto które nie ma żadnych mankamentów w dniu sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz zadbane 1.6/1/8 za tą kasę jak poszukasz, ale popieram kolegów - jeżeli nie masz kasy to bezpieczniej coś innego.

Ja póki nie zacząłem pracować to jeździłem Daihatsu i powiem, że dobrze, że nie rzucałem się wtedy na Audi, bo to przerasta możliwości niepracującego studenta.

To się tak wydaje, że zadbane to nie wkładasz kasy - zawsze wkładasz.

Przygotuj się na to co zostało już wspomniane - dolicz te 2-3 tys. do każdego auta które musisz kupić na początkowe wydatki. Bez tego się nie obejdzie - to jest po prostu taka norma.

Musiałby ktoś mieć nóż na gardle aby sprzedać auto które nie ma żadnych mankamentów w dniu sprzedaży.

Nie koniecznie ja sprzedaje auta w stanie idealnym ale co za tym idzie cena. A auta zmieniam bo mam takie widzimisię. Tanich okazji nie ma. Nie chcesz do auta dokładać musisz dać dużo więcej na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...