Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimowe Kormorany 18 "


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o oponach zimowych kormoran?

Muszę kupić komplet opon zimowych w rozmiarze 245/40/18 i zastanawiam się nad tymi z poniższego linku.

Cenowo są o połowę tańsze od innych np. Dunlopów.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moim zdaniem skoro firma już jest tyle lat na rynku i należy do grupy Michelin to chyba nie będzie to jakiś badziew? tym bardziej że autem pojadę może raz czy dwa do zakopanego a reszta jazdy typowo po mieście dlatego zastanawiam się czy jest sens płacić jeszcze raz tyle za inne...

http://allegro.pl/4-opony-nowe-zimowe-245-40r18-kormoran-snowprob2-i6388170121.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie zamówiłem tylko w rozmiarze 225/50/17.Też jestem ciekawy opini kierowców którzy na nich jeżdżą lub jeździli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu jest tańszy o połowę nawet od nie najdroższych opon. Najtańszy bieżnik (ten sam co w chińczykach zresztą), lameli niewiele i niezbyt głęboko nacięte- szybko staje się slickiem, mimo że teoretycznie bieżnika jeszcze jest sporo, mieszanka odrobinę lepsza niż w produktach z PRC. Z opinii użytkowników, bezpośrednio, opona raczej nieszczególna- przyzwoita na suchym, na mokrym co najwyżej akceptowalna, a na śniegu jakoś radzi sobie przez pierwszy sezon jak guma jest świeża. Czasem zdarza nam się komuś ściągnąć Kormorana bo jest dostępny w nietypowych rozmiarach w dobrych cenach, ale raczej tego unikamy.


Moim zdaniem skoro firma już jest tyle lat na rynku i należy do grupy Michelin to chyba nie będzie to jakiś badziew? tym bardziej że autem pojadę może raz czy dwa do zakopanego a reszta jazdy typowo po mieście dlatego zastanawiam się czy jest sens płacić jeszcze raz tyle za inne

To, że jest w rękach Michelina, nie powoduje że jest dobra. Co najwyżej odrobinę lepsza od najgorszych chińczyków. Po mieście przejeździsz i na całorocznych, ale jak przyjdzie do wyjazdu w góry w zimowych warunkach, nawet raz w sezonie, to możesz żałować że nie dołożyłeś paru złotych chociaż do jakiegoś Nokiana, albo może Falkena- bo Michelin czy Continental to już faktycznie zupełnie inna półka cenowa.

Edytowane przez wojtek_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kormorany i nigdy w życiu więcej bym ich nie założył na koła. Jazda taka sama jak na letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kormorany na aucie. Na śniegu nie miałem okazji ich przetestować. Na mokrym asfalcie zachowują się poprawnie i są jak na zimówki zaskakująco ciche.

Znalazłem test ( czeski) i Kormorany na śniegu odstawiły dość renomowaną konkurencję.

http://www.autoklub.cz/dokument/6992-velky-test-zimnich-pneumatik.html

Po wynikach testu miałem obawy co do zachowania na mokrym asfalcie a tu miłe zaskoczenie.

Pozostaje mi czekać na śnieg i zobaczyć jak sobie dadzą radę.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co sądzicie o oponach zimowych kormoran?

Trzy letnie auto a opony badziewie.

Na prawdę nie stać cię choćby coś ze średniej półki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z B8 a po co wam na zimę w ogóle takie kapcie wielkie?I 1 i 2 jakbyście założyli takie jak fabryka zaleca to by nie było pytań o Kormorany :) .Do 2,0 TFSI jest 16 225/55.I jeśli już coś tańszego to za 1300 są Dębice HP2.Nowy model o etykietach premium.Kilku forumowiczów już kupiło i sobie chwalą.Do 2,0 TDI 16 205/60 bodaj.Za 1200 się wyrywa komplet z rodziny najlepszych :wink: .Po co w ogóle ta gadka.3 letnie A4.Nie żartujcie sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany zawsze dostaja w tylek we wszelakich testach. Wymiki na poziomie "niepolecana".

To, ze auto na nich rusza i hamuje nie oznacza. ze sa dobre.

Jedz na jakas pusta i szeroka droge i zrob kilka razy test losia. Zacznij od 30km/h i stopniowo zwiekszaj predkosc.

Dowiesz sie gdzie jest granica na nich.

Ja bym tego nie kupil, mogles dolozyc pare setek do hankooka czy debicy frigo HP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często spotyka się na forum taki trend 18 cali ale opona kiepska bo drogie. Kupując 18 trzeba się liczyć z wydatkiem na opony. A na tym nie powinno się oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Kormorana do Dunlopa to jak porównać Dużego Fiata do Audi. Szukasz coś pośredniego to zobacz Yokohama V905.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale testy i opinie mówią same za siebie, a tutaj w większości przypadków są negatywne, mimo iż cena jest dosyć zachęcająca. Pytanie czy nie lepiej dołożyć i wybrać opony zimowe klasy premium, gdzie też efektywność paliwowa czy przyczepność jest na o wiele wyższym poziomie jak Nokian, Toyo czy Continental.

Edytowane przez Alko-maty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...