Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki pakiet wybrać AC,OC, NNW,ASSISTANCE


Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie dotyczyć konkretnie firmy

-do jakiej się udać żeby ubezpieczyć pewnie ?

-sprawdzałem kalkulację w liberty direct ale nie jestem pewien po przeczytaniu z 50 wątków na forum, jedni piszą że super sprawa, drudzy że jak najdalej od ubezpieczalni typu direct ?

Przecież takie ubezpieczenie dlatego jest tańsze bo nie wymaga tak dużej ilości agentów ani biur obsługi a co za tym idzie - niską ceną ubezpieczenia, zgłupiałem w końcu i nie wiem co zrobić ?

za OC w HESTII w wielkopolsce płacę teraz 430zł

do następnego auta chcę wykupić cały pakiet OC,AC,NNW

a4 z 2003 roku

doradzcie czy można korzystać firm direct czy raczej nie pchać sie i iśc do agenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym płacić tylko OC to wybrałbym najtańszą ubezpieczalnię. W końcu to nie jest ubezpieczenie dla mnie tylko dla ew. poszkodowanego. Jeśli chodzi o AC to tutaj ciężko jest coś doradzić. Ja wolę jednak osobisty kontakt z ubezpieczycielem(agentem)niż jakieś telefony. Warto też wziąć pod uwagę jakie to jest AC: 1 tylko od kradzieży 2 z naprawami i asistance 3 z naprawami w cenach nowych części (bez utraty wartości).

Ja mam wszystkie pojazdy w PZU od zawsze! Może nie jest najtaniej ale to firma stara z tradycją!

Nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzu jest straszne jeśli likwidujesz tam szkodę. A podobno oni są i tak najlepsi...

Gdzie indziej to ludzie horrory przeżywają, a z pzu to tylko się jest w szoku... i dużo nerwów straci... i oczywiście kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą sytuację dzisiaj zaobserwowałem !

wg kalkulatora na stronie http://ipolisa.pl/kalkulator/

cena w hestii za a4, 2003 rok OC+AC+NNW+assistance = 2497ZŁ

cena u agenta z dnia 5 stycznia 2009 za ten sam pakiet to 4200 !

(miła pani zapytała tylko o model auta, z którego roku , jaki silnik, i wiek mój )

cennik COMPENSA

-kalkulator na stronie: za ten sam pakiet 6140zł !!!

cena u agenta : najtańsza jaką można uzyskać 2600zł

I KOMU TU WIERZYĆ ?

aaa dodam że kwot ubezpieczenia wyliczona od 40k zł

libertydirect wycenia to samo auto na 45-47k a opłata roczna za pełny pakiet wynosi 2900 z groszami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą sytuację dzisiaj zaobserwowałem !

wg kalkulatora na stronie http://ipolisa.pl/kalkulator/

cena w hestii za a4, 2003 rok OC+AC+NNW+assistance = 2497ZŁ

cena u agenta z dnia 5 stycznia 2009 za ten sam pakiet to 4200 !

(miła pani zapytała tylko o model auta, z którego roku , jaki silnik, i wiek mój )

cennik COMPENSA

-kalkulator na stronie: za ten sam pakiet 6140zł !!!

cena u agenta : najtańsza jaką można uzyskać 2600zł

I KOMU TU WIERZYĆ ?

aaa dodam że kwot ubezpieczenia wyliczona od 40k zł

libertydirect wycenia to samo auto na 45-47k a opłata roczna za pełny pakiet wynosi 2900 z groszami ?

Daj sobie spokój z tymi kalkulatorami na stronach bo to gó.. warte, co innego wyliczysz co innego dostaniesz na miejscu :wallbash:.

Co do ubezpieczalni moja mama ma 4 auta ubezpieczone w Pzu od zawsze, nigdy zadnych problemów, ale koszty sa spore w porównaniu z jakimis tam cudami typu. "Ubezp.Pocztowa" czy cos takiego :evil:. Pzu strasznie zaniza pierwszą wycene, ale przedstawisz faktury na kwoty 5x wieksze i nawet nie pisną, znam z autopsji :cool1:. Oprócz PZU polecam jeszcze Hestie, tyle ze tam musisz bodajże brac ubezpieczenia takze domu ale to sa "groszowe" sprawy.Kolega ma i nie narzeka. Koszta około 30% mniejsze niz w PZU.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CU Direct, jeszcze nie mialam okazji testowac jak wygladaja wyplaty odszkodowan (mam nadzieje ze nie bede musiala), ale poki co mam mile doswiadczenie z korzystania u nich z assistance. Mach ciach 20min i auto bylo na lawecie.

Oni sa nowi na rynku z ubezpieczeniami aut wiec sie poki co staraja, nie wiem jak dlugo ale poki co warto ta sytuacje wykorzystac:)

Ja za autko za calosc (OC/AC//NNW Assistance(pakietmaksymalny)/ubezp.szyb) zaplacilam ok 2000zl przy znizkach 60% ale ze wspolwascicielem ponizej 25roku zycia.

W Hesitii i Warcie liczyli ok 3000zl. w PZU jeszcze wiecej. Inne directy jak Link policzyl ok 2500zl ale za duzo bylo neagtywnych opini na necie wiec wolalam nie ryzykowac.

Takze komus bardzo zalezy na nizszej cenie ubezpieczenia to CU Direct wyglada dosc korzystnie, pewnie tez, ze nie ma jeszcze tylu negatywnych opini na forach na ich temat. Czas pokaze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np mam ubezpieczenie oc/ac/nnw w Warcie, samochód z 98r , 1.8 i za pakiet plus ubezpieczenie mieszkania płacę 1200 bez groszy.

Zniżki 60% na oc i współwłaściciel ojciec bez zniżek.

Ale ja nie mam wykupionej opcji żeby było bez amortyzacji części,i jak masz auto koło 10 lat, a zakładam, że raczej nie wszyscy na tym forum śmigają nowymi audiczkami, to wszystkim proponuję wykupić opcję bez amortyzacji części i wkładu własnego.

Warta ogólnie ok, szybkie reakcje, kontakt też ok, bo miałem stłuczkę z mojej winy.

moje pytanie dotyczyć konkretnie firmy

-do jakiej się udać żeby ubezpieczyć pewnie ?

-sprawdzałem kalkulację w liberty direct ale nie jestem pewien po przeczytaniu z 50 wątków na forum, jedni piszą że super sprawa, drudzy że jak najdalej od ubezpieczalni typu direct ?

Przecież takie ubezpieczenie dlatego jest tańsze bo nie wymaga tak dużej ilości agentów ani biur obsługi a co za tym idzie - niską ceną ubezpieczenia, zgłupiałem w końcu i nie wiem co zrobić ?

za OC w HESTII w wielkopolsce płacę teraz 430zł

do następnego auta chcę wykupić cały pakiet OC,AC,NNW

a4 z 2003 roku

doradzcie czy można korzystać firm direct czy raczej nie pchać sie i iśc do agenta ?

Direct to nie wiem, kontakt telefoniczny raczej też odpada, nie znam nikogo kto by miał w tym, ale raczej ciężko później z dowiedzeniem się o coś, kontaktem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet proponuję w Hestia.

A propos direct, to nie zapominajmy o drogim utrzymaniu call center...

Oszczędzają również na likwidacji szkód, no i OWU warto przed zakupem skrupulatnie przeczytać.

A propos "ipolisa", to nie wszystko się zgadza, niestety...

Pozdrawiam

arielka

moje pytanie dotyczyć konkretnie firmy

-do jakiej się udać żeby ubezpieczyć pewnie ?

-sprawdzałem kalkulację w liberty direct ale nie jestem pewien po przeczytaniu z 50 wątków na forum, jedni piszą że super sprawa, drudzy że jak najdalej od ubezpieczalni typu direct ?

Przecież takie ubezpieczenie dlatego jest tańsze bo nie wymaga tak dużej ilości agentów ani biur obsługi a co za tym idzie - niską ceną ubezpieczenia, zgłupiałem w końcu i nie wiem co zrobić ?

za OC w HESTII w wielkopolsce płacę teraz 430zł

do następnego auta chcę wykupić cały pakiet OC,AC,NNW

a4 z 2003 roku

doradzcie czy można korzystać firm direct czy raczej nie pchać sie i iśc do agenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką składkę ci wyliczą to zależy tylko i wyłącznie od handlowca, przedstawiciela, naciągacza czy jak i ich tam zwał. Podam przykład wykupienia przeze mnie AC w grudniu ubiegłego roku. Przy przechodzeniu z PZU do WARTY ( po roku czasu zaoferowali mi 10% zniżki a przy tym koszt NW zwiększyli o 300 pln) w warcie zaoferowali mi AC na moją niunię z 99r polisę na równowartość 1500 pln. Byłem autem ojca a o AC pytałem sie okazyjnie. AC wykupiłem dopiero po miesiącu i okazało sie ze tam pracuje moja znajoma i w tym samym pakiecie (ac + kradzież + szyby) moja polisa wyniosła 1000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem sobie, pomoc jak polise wybrac

Powiedziano mi że na rynku sa 4 dobre firmy

PZU

Warta

Benifita ( i tu jest dlamnie szok)

Allian

Jestem sam ubezpieczony w ALLIanz i powiedziano mi ze to jest jedyna firma ktura nagminie odmawia wypłaty z odszkodowani , kazali mi zwrucić uwage że jedyna firma ktura zabezpiecza sie w sprawie kompletów kluczykow , oczywiscie nikt nie czyta warunków umowy z TU na AC .Sam nigdy nie czytałem

MAm oc i ac 60% w pzu i benificie wyliczyli z erotaxu + wyposazenie 95tys.zł auto i ubezpieczenie 2100zł , ful pkeiety zniesione udziały itd. W alianz tez ful pakiety lecz wartosci pojazdu 81 tys.zł ten sam euro tax i cena oc i ac nw 2050zł .Powiedziano mi że przy szkodzie bedzie brana cena pojazdu tak jak jest na umowie ale przy kradzierzy bierze sie z dnia z eurotaxu , czyli nie oplaca sie podwyszac wartosci pojazdu na umowie np z 81 na 95tys.zl jak to zrobiło pzu

Było ostanio pare rozpraw z ubezpieczalniami o kluczyki.Ja nie jestem pewny czy nie mam podrobionego kluczyka np w serwisie audi i kazali mi wpisac w umowie że : Nie jestem pewien czy komplet kluczyków ktury posiadam jest orginalzny i nie zostal skopiowany , daltego prosze o ekspertyzę .I ponoc towarzytwa to robia

ODradzano mi ubezpieczenia link 4 , compensa, hdi , unica, i cała reszta telefonicznych TU. Z racji takiej że sa tani ale przy wypłacie z szkody całkowitej i kradzierzy sa potem schodki np nie mozna wczesnij otrzymac warunków umowu z TU , trzeba ja pierw podpisac .Mam napisane klika uwag jak sie biura te zabepieczaja co innego mówia przez tel a co innego jest na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet w CU Direct i była to najtańsza opcja jaką znalazłem (ok. 1600), kolejna AXA była 250 droższa (rok wcześniej w Warcie za samo oC zapłaciłem chyba 1200 :wallbash:)

Ja generalnie nastawiałem się na zbieranie zniżek w AC, a nie jakąś konkretną ochronę (żebym potem nie kwiczał o brak zniżek, jak zakupie jakiś droższy samochód)

Mam zniesione wszystkie udziały i wyższą wartość samochodu niż w np. w AXA.

Wszystkie warunki można jak najbardziej najpierw przeczytać - zresztą najpierw na maila dostajesz propozycję zawarcia ubiezpieczenia, gdzie masz wszystkie dane, warunki itd - potem robisz przelew lub płacisz on-line i od tej chwili obowiązuje ubezpieczenie (potem dostajesz dość szybko pocztą oryginał polisy).

Opowiadanie bajek - czy przez telefon, czy w twarz, każdy może Ci opowiedzieć bez względu na ubezpieczyciela.

W directach rozmowy są nagrywane (przynajmniej teoretycznie).

Na szczęście nie miałem jeszcze konieczności likwidować żadnej szkody, ale na forach nie słyszałem jakiś negatywnych opinii o CU.

Generalnie w ubezpieczelniami trzeba twardo - ostatnio miałem małe przejście z PTU, i jak zaczynasz rzucać jakimiś ustawami, paragrafami itp (trochę wyssane z palca), to często im miękną kolana i da się coś szybko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatstic idz do jednego poproś o ofertę na pismie, idz do nastepnego i mu pokaż co i jak i dostaniesz lepszą i tak kilka razy i bedzie git. zakładam że przysługują Ci zniżnki. Ja mam w Uniqa i nigdzie nie dostałem lepszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie, a jak się niema zniżek, pierwsze auto, wiek poniżej 25 roku życia, to gdzie najlepiej sie ubezpieczyć ? :gwizdanie:

Cześć, jeżeli koniecznie chcesz na siebie, to spróbuj w Warcie. :naughty:

Ale proponuję coś takiego:

Jeżeli masz możliwość to ubezpiecz samochód z kimś kto ma zniżki. Następnie jak będziesz miał już 25 lat, to z dowodu wypisujesz tą drugą osobę z dowodu i wszystkie jej zniżki przechodzą na Ciebie.

Kolejnym plusem jest też to, że każdy samochód ma swoje ubezpieczenie, w związku z tym, nawet jeżeli spowodujesz jakąś kolizję, to druga osoba nie traci zniżek na inne swoje samochody.

Ja np wziąłem osobę, która ma długo prawo jazdy, nie miała samochodu, ale ma wiek już 50, wyszło mi 400 zł taniej, no i jak będę miał 25 lat, to dostanę wszystkie zniżki tej osoby.

W razie jakichś pytań pisz na maila, z chęcią pomogę w formalnych sprawach, mam też znajomą w Warcie, to w razie co mogę o wszystko zapytać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pysio, chyba troszeczkę ubarwiłeś to wszystko.

Być może akurat Twój ubezpieczyciel ma takie zasady, ale nie jest to reguła.

Histora przebiegu ubezpieczenia jest wystawiana na osobę (nie samochód, nie dwie osoby) więc jeśli będziesz przez np. 2 lata współwłaścicielem samochodu, a potem sam, to niestety nie znaczy, że dostaniesz 60% zniżki.

Dostaniesz zaświadczenie na 2 lata bezszkodowej jazdy, czyli w najlepszym wypadku 20% zniżki.

W najlepszym, bo różne ubezpieczalnie stosują różne zniżki - 5% za pierwszy rok, 10 za drugi.

Nieprawdą też jest to, że zniżki masz na samochód - jeżeli masz równocześnie dwa samochody w dwóch różnych towarzystwach, to możesz wziąć zaświadczenie z tego towarzystwka, gdzie nie było "buuum" i będziesz miał zniżki.

Jeśli masz jednak 2 samochody w jednym towarzystwie, to niestety po kolizji lecą Ci ogólne zniżki, czyli na 2 samochody - to jest reguła !!!

Natomiast bo ubezpieczyciel może Ci iść na rękę i faktycznie zrobić podnieść składkę tylko na 1 samochód.

Dlatego pytajcie o sposób wyliczania zniżek, bo może się okazać, że w jednym Towarzystwie masz 30% zniżki, a w drugim już tylko 20%.

Zawierając umowę np. przez telefon, dopiero potem dosyłasz zaświadczenie o zniżkach (czyli okresie bezszkodowej jazdy) i może się okazać, że będzie musiał potem dopłacić do polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie za to lubie to forum. Ludzie ktorzy znaja sie na rzeczy, i dyskusje po ktorych mozna wyciagnac wnioski :good:

A tak czy inaczej przeciez pojde do ubezpieczalni i dowiem sie wszystkiego, tyle ze zawsze to lepiej zapytac tu i tam co w trawie piszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...