Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Auto samowolnie ucieka w prawo, opis poniżej.


DELIco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem auto bite /prawy przód/, ktorym na dodatek uderzyłem w to samo miejsce /krawężnik/.

O tym,iż ono było bite i źle poskładane za 1 razem dowiedziałem się od MAGIKÓW, którym oddałem auto po mojej niefortunnej przygodzie.

Po wymianie kompletu kół /4 szt./ pojechałem ustawić zbieżność by mieć pełen obraz zniszczeń i okazało się, iż prawe koło jest cofnięte o 1.5cm

Oddałem auto do MAGIKÓW. Obszar napraw: wymiana sanek i tulei /2 szt./ a także wyciągnęli wduszoną podłużnicę.

Niestety, jest tylko gorzej. Nadal:

- cofnięte o 1.5 cm koło boksuje

- auto nie zachowuje stabilności na drodze /ucieka na prawą stronę/

- uchodzi powietrze z w/w koła

Co robić?! Błagam wręcz o pomoc /wskazówki/. MAGICY napisali, iż sie po prostu starali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje rama

masz kielich przestawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- cofnięte o 1.5 cm koło boksuje"

sprawdzic wszystkie elementy ukladu zawieszenia (polecam tez zrobic pomiar plyty podlogowej)

"- auto nie zachowuje stabilności na drodze /ucieka na prawą stronę/"

wynika ze zlej geometrii zawieszenia spowodowanej przez uszkodzenie ktoregos z elementu ukladu zawieszenia badz przestawienia ktoregos z punktu mocowania zawieszenia (sanki, amortyzator) badanie plyty pokaze co jest nie tak

"- uchodzi powietrze z w/w koła"

oddac do wulkanizatora - krzywa felga, nieszczelny kominek lub dziura w oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podjechać na rame zmierzyć wszystkie przekątne, jeśli tam wszystko ok! pozostaje zawiecha, zwrotnica to podstawa, wygląda na prostą a mozłiwe ze tam siedzi problem, nie wiem czy w B5 zwrotnica tez jest aluminiowa tak jak B6? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnica moze byc prosta a wina lezec w dolnym tylnim wahaczu... zreszta w takiej konstrukcji zawieszenia najczesciej krzywi sie i wahacz i zwrotnica... najgorsze jest to ze nawet kladac obok siebie stary i nowy element golym okiem mozna nie rozpoznac czy jest skrzywiony... wyjdzie dopiero na geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...