Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż bixenonów skrętnych w miejsce zwykłych bixenonów


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki oniak właśnie miałem pisać do Ciebieżebyś zainteresował się tym wątkiem bo pamiętałem że u Ciebie są skrętne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro chopie, pisałem Ci że tomeks32 ma to u siebie, przyjechałbyś na spota sam byś oblukał.

Wydali Ci już auto z blacharni ? :decayed:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p897_Bi-Xenon-Adaptive-Headlights-Retrofit-Audi-A4-B7-8E-8H-Cabrio.html

Tu masz wiązkę, lampy, silniczki z mocowaniem oraz sterownik

Wydaje się, że to wszystko.

Tak jak Alan napisał, warto zainteresować się bordnetzem. Ale wystarczy, że podepniesz się pod kompa u Tomka i sobie spiszesz jaki numer ma, albo oniak Ci prześle numer.

[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 10:52_________________________________________________

a po ile są takie kurvenlichty na allegro ? :mysli:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 10:53_________________________________________________

tu jeszcze temat, ale z niego chyba nic nie wynika (na szybko przejrzałem)

http://www.tyresmoke.net/forum/audi-a4-s4-cabrio/94942-how-retrofit-a4-bi-xenon-adaptive-headlights-3.html

Choć pamietam, że conjamniej dwóch Angoli z tego forum to wyrezało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten co na Spoty przylatuje nawet jak jest w PL :polew: Czytałem że Tomek ma ale Bordnetz mogę się dopiero interesować jak się okaże że wiązki są te same dlatego czekam na wieści od ctv:tongue4::wink4:

Lampy na Allegro widziałem po 2400 zł (z białymi kierunkami) może coś się tam urwie z tego ale najchętniej to bym oddał moje i dopłacił :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten co na Spoty przylatuje nawet jak jest w PL

jestem w PL, byłem na spocie, a Andżeja niet :decayed:

że wiązki są te same

o których wiązkach piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o całej instalacji lamp (a głównie o odcinku między modułem a lampami) chodzi mi o to (piszę już chyba 3 raz :tongue4: ) czy trzeba rezać instalację czy wszystko jest P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan już jakiś czas temu napisał mi że instalacja się różni więc temat odpuszczam... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan już jakiś czas temu napisał mi że instalacja się różni więc temat odpuszczam... :disgust:

gdzie ? na forum czy na PW ?? :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar coś takiegi u siebie dłubnąć. Ogólnie rzecz ujmując nie ma większej różnicy w robocie przy rezaniu skrętnych czy zwykłych bi-xenonów jeśli robimy wszystko od zera tzn. ori czyli lampy + czujniki zawiesz. + sterownik poziomowania (LWR dla zwykłych -szara obudowa gniazda , AFS dla skrętnych - niebieska obudowa gniazda) temat sprysków pomijam bo do działania poziomowania nie są potrzebne ale wymóg posiadania jest oczywisty.

Jesli chodzi o przeróbkę ze zwykłych bi-xen na skrętne to wystarczy wymienić modul LWR na AFS (wtyczki też są inne) pozmieniać we wtyczce pinologię i zakodować VAG-iem sygnał skrętu lampy biorą po Can-ie od czujnika skrętu dla ESP a sterowanie skrętem realizują przetwornice jak i one przejmują proces sterowania poziomowaniem lamp dlatego na kable od sterownia silniczkiem zwykłych xen. trzeba podać + , - i CAN-H i CAN-L. Żadnych nowych kabli ciągnąć nie trzeba. Przy przeróbce przy lampach trzeba zamienić tylko jeden kabel miejscami (podać z PIN 3 na 14 tj. masę dla modułu skrętu) reszta zostaje po staremu tzn sterowanie żarówkami a kable po silniczku wykorzystujemy do zasilania i szyny CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: prawie 1600zł za ten zestaw to trochę dużo moduł AFS na allegro ok 150-250zł (jak się trafi) czujniki poziomowania 100-150zł kable pare złotych piny z wtyczkami max w 100zł się zamknie na pewno więc taki zestaw można skompletować za ok 500zł bez problemu.

A jak się ma już ori xenon (jak u mnie) to koszt jest tylko modułu AFS i wtyczki do niego (13zł) no i oczywiście lamp[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 00:36_________________________________________________No i mam już zamontowany AFS oczka gonią lewo prawo bardzo widoczny efekt zwłaszcza jak się jedzie krętą drogą i jest całkowicie ciemno. Do zmiany ze zwykłych potrzeba lampy sterownik AFS wtyczkę do niego i nic więcej wszystko da się zrobić na ori wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomas, masz może nr katalogowy modułu skrętu do a4 b7? Będę wdzięczny :)

dwa posty wyżej wrclaguna podał link :embarrassed:

np. 4F0907357F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomas, mam pytanko ponieważ mam bixenony AFS w swoim seacie exeo i w serwisie twierdzą, że drganie tych świateł po jeździe na polskich(dziurawych) drogach to normalka i tak ma być,czy takowe drgania powiedzmy przy jeździe 70km/h w nocy na naszych drogach u ciebie występują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...