Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjne otwieranie klapy bagażnika (sedan)


IRO293

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak w temacie,jak dostać się do środka,nie działa kluczyk nie działa przycisk.Mam składane oparcia,mogę wejść od środka,i co dalej? (Nie ma żadnej czerwonej linki ani za trójkątem,ani w zaślepce śruby od lampy) :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz

zdemontować tapicerkę klapy 1 śrubka z tego co pamiętam i reszta na zatrzaskach,i wtedy masz wszytko na wierzchu ,pociągniesz za cięgno i się otworzy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz

zdemontować tapicerkę klapy 1 śrubka z tego co pamiętam i reszta na zatrzaskach,i wtedy masz wszytko na wierzchu ,pociągniesz za cięgno i się otworzy :decayed:

Jutro spróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się, a co w przypadku gdy nie mam składanej kanapy jak awaryjnie otworzyć? tak pytam się na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jedynie kluczykiem :)

albo szlifierka :decayed:

Edytowane przez Duluss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak wogóle to chyba jest jakaś opcja demontażu oparcia kanapy? przecież na spaw nie dali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą klapą w sedanie się fabryka nie popisała.

Współczuję tym, co im zamek odmówił posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcie kanapy w sedanie demontuje się poprzez wyjęcie zagłówków i ich prowadnic z siedzenia. Te prowadnice służą za "zatrzaski" i działają jak kołki rozporowe. Poza tym oparcie trzyma się jeszcze na 2 zatrzaskach takich jak w kanapie oraz 2 metalowych blaszkach u dołu wsuwanych w ścianę grodziową.

Edytowane przez MariuszKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te prowadnice mam ciągnąć do góry tak jak zagłówki? ale czym to złapać? potrzeba dużo siły do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do góry, ale równocześnie trzeba wciskać siedzenie w tym miejscu żeby łatwiej wyszły. Ja to rękami wyciągałem, trochę je ruszałem na boki, przód, tył, jednocześnie ciągnąć do góry. Boczne 2x2 wyszły spoko, a środkowy zagłówek to była męczarnia. Siły dosyć dużo trzeba użyć, bo dość gruby plastik.

Wysłane z mojego SM-G901F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze można zdjąć tablice rejestracyjną, zrobić dziurę ok 1-2 cm średnicy i pociągnąć cięgno. Łatwiej niż ściągać fotele i robić dziurę w ścianie grodziowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo w sumie dobra rada, tylko trzeba wiedzieć konkretnie gdzie robić dziurę, aby nie zrobić sera z dziurami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś na szrotach wyłamywałem prawą lampkę podświetlania tablicy i tam ciągnąłem za jakieś cięgno, mnie nie zależało żeby czegoś nie zniszczyć ale możliwe że po wykręceniu jej śrubokrętem jest dostęp ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...