Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprowadzanie samochodu ze Szwajcarii


marko777i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam możliwość sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii ale przeraża mnie trochę ilość formalności i opłat jakie są do tego niezbędne. Mam więc do was pytanie. Czy jest ktoś na forum kto osobiście sprowadzał kiedyś stamtąd samochód i mógłby opisać całą procedurę? Ewentualne koszty oraz jakie formalności są do tego niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej zlecić transport firmie która sie tym zajmuje, i tak potrzebujesz dowód auta, umowę kupna i potwierdzenie zapłaty cła na granicy i tyle, a jak sam na kołach chcesz wracać to Cię wyjdzie tyle samo bo ubezpieczenie i paliwo nie jest darmowe, ja za przywiezienie płaciłem 1700 +cło, a jak wyliczyłem to samemu zaoszczędziłbym może ze 300 zł, tez zależy jakie auto kupisz czy zarejestrowane i czy z ubezpieczeniem, samemu jest ryzyko jak nigdy nie przywoziłeś auta i nie znasz procedury, a niech Ci się zepsuje gdzieś na autostradzie i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie ceny mogą być trochę zawyżone. Najlepiej wcześniej dogadywać się z kimś. Dopytaj jeszcze tutaj: http://www.holujemy24.com/o-firmie/lawety.html

Ściągają auta zarówno z Niemiec jak i innych krajów. Oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o usługę transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, jak z tematem sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii? Udało Ci się?
Sam się powoli zastanawiam nad tym, bo mam znajomego, który tam mieszka, więc mógłby mi ogarnąć jakąś sztukę. Kwestia co dalej z tą całą papierologią, transportem i oczywiście opłatami (vat? + cło  /  czy tylko cło?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to koszty, opłaty jakie się z tym wiążą. Pomijam fakt samej lawety bo z tym można się dogadać, chodzi mi bardziej o opłaty celno skarbowe plus tłumaczenie dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...