Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór EGR


jaguaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo już kompletnie zgłupiałem i potrzebuje pomocy. Czy w 1.8 T B7 BFB jest EGR???

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, a wiesz może w jakich wersjach był stosowany. Napewno w dieselu ale czy w benzynie był gdzieś montowany?

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi myli/mówi, że zawór kombinowany to zawór EGR. Dlatego też w internecie można spotkać na aukcjach do tego modelu, że ludzie sprzedają zawór EGR, a tak naprawdę to chodzi o zawór kombinowany - sam to przerabiałem, nawet osoba od której kupiłem samochód stwierdziła, że wymieniła EGR, a jak poprosiłem aby wskazał gdzie jest to wskazał na zawór kombinowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale potrzebuje uściślić czy w A4 benzynie obojętnie jaka wersja jest montowany EGR czy nie ma.

A tak przy okazji Patryk spytam z czym się je zawór kombinowany bo nie bardzo kaman???

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnej zasady działania czy potrzeby montowania tego zaworu nie znam. U mnie występował problem z układem SAI i właśnie diagnoza padła na ten zawór. Więc na pewno zawór ten "współpracuję" z układem SAI.

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t j.w. było napisane nie występuje EGR. Jest on głównie w dieslach i ma za zadanie "cofnięcie" części gazów spalinowych do kolektora ssącego żeby wypalić je doszczętnie. Chodzi tu o ekoligię.

W 1.8t zawór kombinowany dostarcza samo powietrze na zawory wydechowe, podnosi to temp. spalin i przyśpiesza nagrzewanie się i sprawność katalizatora. To też dla ekologii. Kombivalve działa tylko na zimnym silniku a egr w dieslu cały czas w trakcie pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku dzięki za objaśnienie. Co prawda znałem dokładnie zasadę działania EGR za to z kombinowanym nie miałem pojęcia. Dzięki za konkret w odpowiedzi [emoji55]

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak jak wyżej napisane jest, występuje combivalve, któy jest przez niektórych nazywany EGR'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...