Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to za wino ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. W domowej piwnicy znalazłem wino ze zdjęcia

Może koś się zna i podpowie mi co to za winko ile może być warte

Z etykiety można wywnioskować, że rocznik 1954r.

08a7fa9e7991.jpg

może jestem bogaty tylko o tym nie wiem :D

Opublikowano

Zrób zdjęcia korka.

W jakiej pozycji butelka była przechowywana ?

Opublikowano
  • Autor

Butelka sobie leżakuje od kiedy pamiętam.

afa6a6b66e93.jpg

Edytowane przez cougarr2

Opublikowano

Jeśli rzeczywiście coś warte to niech szybko wróci do piwniecy.

Wina nie lubią zmian temperatury.

Zwykle dobre wina butelkowane przechowuje się do 10 lat i każdego roku trzeba dokonywać oceny aby nie wyrzucić całej partii do śmieci.

Istnieją wina poszukiwane z tego rocznika 300-1300 euro lecz to Twoje wino do nich nie należy.

Jak się lepiej postarasz to wygooglujesz wszystko o posiadanej butelce.

Jeśli nie odsprzedasz a postanowisz spożyć nie potrząsaj butelką i postaraj się dowiedzieć przed otwarciem czy tak stare wino należy natleniać.

Życzę kasy lub smacznej degustacji.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie próbowałem goglować i z uwagi na uszkodzoną etykietę nic na ten temat nie mogę znaleźć.

Mam jeszcze dwie butelki jedna z 1982 i 2009 roku ale z tamtymi nie było problemu aby je rozszyfrować.

Edytowane przez cougarr2

Opublikowano

Witaj,

Ale ciekawy okaz trafiłeś!

Z dostępnych w necie danych wynika, że winko pochodzi z Pomerol.

Chateau istnieje od 1920 r.

Część winnicy obejmuje obszar St. Emillion (bardzo prestiżowy region)

Najprawdopodobniej jest to szczep Merlot (80% upraw w tym regionie, reszta to Cabernet Franc)

Wg. dostępnego info wina z tego Chateau mają bogate walory smakowe i sporą moc :D

W smaku słodkie owoce, mają łagodną tanniczność i niską kwasowość.

Podobno dobrze się starzeje :D

Niestety mało jest danych o dostępności starszych roczników vintage.

Z roczników vintage podobno bardzo ceniony jest 1982 r:

Więcej info znajdziesz poniżej:

http://www.thewinecellarinsider.com/bordeaux-wine-producer-profiles/bordeaux/pomerol/bon-pasteur/

Pozdrawiam!

Opublikowano

Wino pochodzi z winnicy Rollandów w Pomerol w Akwitanii Francja.

Więcej Ci nie podpowiem.

Opublikowano
  • Autor

Witaj,

Ale ciekawy okaz trafiłeś!

Z dostępnych w necie danych wynika, że winko pochodzi z Pomerol.

Chateau istnieje od 1920 r.

Część winnicy obejmuje obszar St. Emillion (bardzo prestiżowy region)

Najprawdopodobniej jest to szczep Merlot (80% upraw w tym regionie, reszta to Cabernet Franc)

Wg. dostępnego info wina z tego Chateau mają bogate walory smakowe i sporą moc :D

W smaku słodkie owoce, mają łagodną tanniczność i niską kwasowość.

Podobno dobrze się starzeje :D

Niestety mało jest danych o dostępności starszych roczników vintage.

Z roczników vintage podobno bardzo ceniony jest 1982 r:

Więcej info znajdziesz poniżej:

http://www.thewinecellarinsider.com/bordeaux-wine-producer-profiles/bordeaux/pomerol/bon-pasteur/

Pozdrawiam!

Ciekawe jaką może przedstawiać wartość ?

Opublikowano

Zależy jak było przechowywane bo wino leżakowac powinno w odpowiedniej pozycji i trzeba je obracać co jakiś czas. Moim zdaniem szału z tego nie będzie. Za wina kolekcjonerskie się płaci gruba kasę ale tu nie wiadomo w jakim stanie jest wino. Ps wypij go na sylwestra ;-)

Opublikowano
  • Autor

Szkoda że szału nie będzie :D Myślałem, że nie trzeba będzie jutro iść do roboty.

Wina leżakują, co do stanu to się nie wypowiem, trzeba otworzyć i zdegustować.

Ja nie jestem koneserem win, więc niech sobie leżą.

Opublikowano

gdybym ja znalazł i nadawałoby sie to bym wypil od razu w piwnicy a nie zastanawial sie ile warte :kox:

Opublikowano
  • Autor

gdybym ja znalazł i nadawałoby sie to bym wypil od razu w piwnicy a nie zastanawial sie ile warte :kox:

:D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.