Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa od wspomagania


Smolson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem dotyczący prawdopodobnie pompy od wspomagania.
Mianowicie kiedy zapalam auto , słychac jak coś wyje pod maską , sprawdzałem i dzwięk dochodzi z okolic pompy od wpsomagania.
Byłem u mechanika i na pierwszy rzut oka powiedział iż jest to pompa.
Dodam ze jeżeli skręcam kołami odgłos jest większy.
Sprawdziłem płyn od wspomagania i nagle mi go dosyć sporo ubyło , jest poniżej minimum.
Czy moze być to tylko i wylącznie wina tego że mam gdzieś wyciek? Czy poprostu już pompa do wymiany?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja,że gdzieś masz wyciek.Ale jak ubyło tyle to pompa się mogła i tak już przytrzeć i jest do wymiany.Ja miałem podobnie.Nagle mi zaczęło ciężko wspomaganie chodzić.Najgorzej przy szybszym skręcie.Czasem w ogóle nie zadziałało.Patrzę i płynu mało.Wyciek gdzieś był ale minimalny nie do zlokalizowania.Zalałem płyn do wspomagania Prestone z uszczelniaczem i zatkało.Po 3 dolewkach zaczął trzymać stan.Ale niestety dla pompy było już za późno.I tak do wymiany.Przytarła się i wyła.Sprawdź czy nie masz wycieku i uzupełnij stan.Ale ja bym się już szykował pomału do tej wymiany niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dolać płynu więcej niż górny stan, ja musiałem 'przelać' z 1cm ponad górną granice, bo sitko powodowało pienienie się płynu, tez pompa darła ryja że nie dało się jeździć. Już chciałem pompę drugą zamawiać.

Po dolewce cisza :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem .
Pytanie teraz odnośnie pompy... kupywac nową , regenerowac starą , czy kupic używaną na szrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem używany oryginał, ale z pewnego źródła.

Nie chciałoby mi się znów 3h dłubać przy wymianie, bo kupiłem najtańszy używany zamiennik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...