Jump to content
6 6
sandmann

Przełącznik świateł w chromie

Recommended Posts

Słuchajcie mając włącznik świateł auto w a4 b6 od jakiego autka będzie pasował przełącznik chrom?tylko od audiczek?może od jakiegoś vw?chodzi mi żeby bebechy zostały te same tylko zmienić zewnętrzny element..

Golf 6, Audi A3 8P

trzeba rzeźbę robić

p&p nie pasuje

Edited by Robero321

tzn nie da się bez rzeźbienia z dwóch jednego?

Podpinam się pod pytanie, np od golfa 5,6? Jak ktoś przerobił temat niech podrzuci.

Gdzieś w tematach znalazłem info że pasuje od golfa 5, Jetty i chyba Eosa. Jestem ciekaw czy są do nich tak jak do naszych włączników same zestawy naprawcze, bo kupować cały przełącznik trochę bez sensu gdy trzeba sam front.

i wszystko w temacie,dzięki :thumbup1:

przekłada się samo pokrętło do fabryczego i gra.

Zgadza się,ale i tak trzeba rozbierać jedno i drugie pokrętło bo w nowym jest inne mocowanie i trzeba poprzekładać.

Aktualizacja

Chinole zrobili takie gotowce nie trzeba nic składać z kilku są na ali do B6 w chromie

Rozumiem, ze do B7 tez bez problemu podejdzie? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Było A4 B6 1.8T BFB 163KM 

Było A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (BKN) 

Jest A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (ASB) https://a4-klub.pl/topic/427659-kolejny-avancior-v6/

Aktualizacja

Chinole zrobili takie gotowce nie trzeba nic składać z kilku są na ali do B6 w chromie

A jeśli potrzebuje włącznika auto 8E0 941 531B (konkretnie do montażu clh/drl i fotochromu), i nie pasi mi podróba od chinoli jako całość, to czy sam chiński front w chromie np od passata b6 lub golfa V można sobie podmienić z ori plastk frontem??

Widzieliście jak wygląda ten chiński przełącznik? Jak po malowaniu zestawem naprawczym. Poza tym już nie jedna osoba narzekała na działanie takiego przełącznika

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Widzieliście jak wygląda ten chiński przełącznik? Jak po malowaniu zestawem naprawczym. Poza tym już nie jedna osoba narzekała na działanie takiego przełącznika

podejrzewam że funkcjonalność takiego ustrojstwa może być wysoce wadliwa,dlatego nie chce całego przełącznika tylko front :wink: ale czy sama ta powierzchnia chromo-podobna na chińskim froncie chociaż przypomina chrom czy to jest malowane akwarelą? :decayed:

Juz kilka osób pisało ze np na funkcji 0 świecą światła. Może chrom jest ok ale czarną powierzchnia ma inny odcień. Widziałem taki na żywo

Juz kilka osób pisało ze np na funkcji 0 świecą światła. Może chrom jest ok ale czarną powierzchnia ma inny odcień. Widziałem taki na żywo

ok, to cenna uwaga :thumbup1: ale czy ogólnie ten chiński front pasuje do ori przełącznika?jeśli kolega rafi10612 nie wie to może ktoś takie coś rzeźbił?

Samo pokrętło pasuje

ok, to cenna uwaga :thumbup1: ale czy ogólnie ten chiński front pasuje do ori przełącznika?jeśli kolega rafi10612 nie wie to może ktoś takie coś rzeźbił?

Problem w tym, że nawet dla samego pokrętła ten chińczyk chyba wychodzi najtaniej...

Czarny 1.8t

To fakt bo pokrętła z a3 są w cenie

Problem w tym, że nawet dla samego pokrętła ten chińczyk chyba wychodzi najtaniej...

no właśnie dlatego tak o to dopytuje:) Dziękówka dla rafiego za podpowiedź :hi:

Możecie też pokusić się o obramówkę w chromie z A8.

Ja mam front z tego włącznika, przekładka zajęła 5 min i wszystko pasowało jak należy, kolor też zbytnio nie odbiega od reszty.

http://allegro.pl/wlacznik-glowny-swiatel-vw-passat-b6-05-10r-chrom-i6652822853.html

tu chyba ori od passerati

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-chrom-passat-b6-b7-cc-3c8941431a-i5572139981.html

Edited by MichałA4

Możecie też pokusić się o obramówkę w chromie z A8.

a tak...4E0941531G jakby ktoś był zainteresowany :P tylko czy z tego włącznika z A8D3 można zdjąć sam ten chromowy pierścień (obramówkę) czy to jest jakoś zgrzane??

Obramówka a pokrętło to dwie inne części.

Obramówka a pokrętło to dwie inne części

no to chyba normalka..w pytaniu chodziło mi o to czy ten chrom na obramówce jest jakoś od spodu nakładany (w postaci jakby pierścienia) czy zatopiony w plastiku i nie zdejmuje się z obramówki?

Chrom da się ściągnąć, bo to tylko nakładka jest w chromie

Chłopaki, a jak zdjąć samo to cholerne pokrętło w chromie z chińskiego zamiennika (no i z ori też)?Kurde kupiłem 3 przełączniki: z b6 z końcówką b, z a8d3 z chrom obramówką i chinola z chrom pokrętłem...z b6 obramówkę można zdjąć spoko, a z d3 i z chinola żeby zdjąć obramówkę trzeba najpierw zdjąć pokrętło bo jest inaczej wyprofilowane...myślałem że poskładam to w 3 minuty a tu porażka...może ktoś pomoże??

Nie było odzewu w temacie, więc sam pokombinowałem. Udało się złożyć z 3 wyżej wymienionych przełączników jeden, ale wbrew temu co przeczytać można w tym temacie wyżej to nic do siebie na początku nie pasuje....Zaczynając od początku, żeby zdjąć obramówkę z chromem z d3 trzeba rozciąć pokrętło (tak jak przy wymianie pokrętła na nowe), i taka sama sytuacja z pokrętłem z b6 (odcinamy pokrętło, zdejmujemy pokrętło i obramówkę). Wreszcie zabieramy się za chinola. Żeby nie rozwalić pokrętła w chromie musiałem rozkręcić na części cały przełącznik ale to nie pozwoliło mi wyjąć pokrętła. Musiałem wypchnąć je na siłę rozwalając przy okazji cały przełącznik (pozostało pokrętło na plastikowym trzpieniu który można zdjąć tak jak na youtu..e lub podgrzać suszarką i energicznie pociągnąć kombinerkami). Jak już mamy wszystkie elementy to okazuje się że zatrzaski od obramówki z d3 nie pasują do elementu który został nam z b6 (wewnętrzna część obramówki też nie pasuje trzeba rzeźbić). Poza tym ori pokrętło ma głębokość załóżmy 1 cm, a to od chińczyka prawie 2... trzeba ciąć. Poza tym chińczyk od wew. strony ma wypustki jakich nie ma w ori i uniemożliwiają one zapięcie przełącznika na trzpieniu znajdującym się w elemencie z b6...też trzeba ciąć!!!na całe szczęście chociaż mocowanie było takie samo bo chyba bym dostał wylewu:facepalm: tak więc z 3minut jakie zakładałem na zrobienie takiego moda zrobiło się grubo ponad 2 godziny. Aha różnica koloru między pokrętłem, a obramówką jest znikoma, na zdjęciu widać to bardziej niż w rzeczywistości.

przeloncznik.jpg

Jakby ktoś pytał chrom przełącznik (chińczyk) jest dedykowany dla passerati

14 godzin temu, sandmann napisał:

Nie było odzewu w temacie, więc sam pokombinowałem. Udało się złożyć z 3 wyżej wymienionych przełączników jeden, ale wbrew temu co przeczytać można w tym temacie wyżej to nic do siebie na początku nie pasuje....Zaczynając od początku, żeby zdjąć obramówkę z chromem z d3 trzeba rozciąć pokrętło (tak jak przy wymianie pokrętła na nowe), i taka sama sytuacja z pokrętłem z b6 (odcinamy pokrętło, zdejmujemy pokrętło i obramówkę). Wreszcie zabieramy się za chinola. Żeby nie rozwalić pokrętła w chromie musiałem rozkręcić na części cały przełącznik ale to nie pozwoliło mi wyjąć pokrętła. Musiałem wypchnąć je na siłę rozwalając przy okazji cały przełącznik (pozostało pokrętło na plastikowym trzpieniu który można zdjąć tak jak na youtu..e lub podgrzać suszarką i energicznie pociągnąć kombinerkami). Jak już mamy wszystkie elementy to okazuje się że zatrzaski od obramówki z d3 nie pasują do elementu który został nam z b6 (wewnętrzna część obramówki też nie pasuje trzeba rzeźbić). Poza tym ori pokrętło ma głębokość załóżmy 1 cm, a to od chińczyka prawie 2... trzeba ciąć. Poza tym chińczyk od wew. strony ma wypustki jakich nie ma w ori i uniemożliwiają one zapięcie przełącznika na trzpieniu znajdującym się w elemencie z b6...też trzeba ciąć!!!na całe szczęście chociaż mocowanie było takie samo bo chyba bym dostał wylewu:facepalm: tak więc z 3minut jakie zakładałem na zrobienie takiego moda zrobiło się grubo ponad 2 godziny. Aha różnica koloru między pokrętłem, a obramówką jest znikoma, na zdjęciu widać to bardziej niż w rzeczywistości.

przeloncznik.jpg

a jak jakość tego chromu? Bo często na tych najtańszych aukcjach z ali/allegro ten chrom wygląda słabo (jak jakaś tandetna srebrna farba)?

Edited by 3r4

Czarny 1.8t