Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknący olej


TomekfanAUDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, że moje auto zostawia niewielkie plamy oleju. Mokra jest częściowo skrzynia biegów.

Kilka dni temu odwiedziłem mechanika w celu weryfikacji przyczyny tego zjawiska i jest bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić skąd ten olej może się wydobywać dodam, że w marcu br. wymieniłem uszczelkę klawiatury(elring) więc spod niej raczej już ciec nie powinno, chyba że cieknie z tylnej części koło pompy vacum i tego nie widać.

Stojąc pod autem widać jasno, że miska olejowa silnika jest suchuteńka wraz ze śrubą spustową oleju, turbina też jest sucha a ten olej jest widoczny tylko po prawej stronie auta stojąc pod nim a lewa jest sucha jak pieprz.

Możliwości wycieku są ograniczone a głównym podejrzanym jest połączenie silnika ze skrzynią i simering tam siedzący więc pytanie moje do was czy dobrze kombinuję?

Opisałem wszystko co zaobserwowałem pod autem z mechanikiem i tak jak powiedziałem wcześniej w marcu wymieniłem uszczelkę klawiatury.

Dobierać się do skrzyni czy jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać olej pomiędzy skrzynią a silnikiem a wyżej jest sucho to na pewno simering, sprawdź czy z chłodniczki oleju nie cieknie albo z czujnika ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przewod chłodzenia turbo a dokladnie jego początek nad chlodniczką oleju moze tam puszcza,są tam dwie podkladki uszczelniające miedziane i moze ktoras skonczyla sie juz. U mnie wlasnie na 90% teraz tam puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź górną część dolotu (pomiędzy silnikiem a grodzią podszybia) oraz egr.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...