Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pozwolenie na broń


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdz na stronę ruch obywatelski miłośników broni. Tam masz wszystko opisane. Na ten moment pozwolenie jest praktycznie nie do zdobycia jeżeli jestes cywilem. Zostają alternatywy typu czarnoprochowce rozdzielnego ładowania i broń hukowo-kinetyczna na gumowe kule napedzane kapiszonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz dwie drogi:

- Pozwolenie sportowe

- Pozwolenie kolekcjonerskie

Przy sportowym musisz się zapisać do jakiegoś klubu, jeździć na zawody itp.

Przy kolekcjonerskim dłużej trwają procedury, ale nie masz wymogów o uczestnictwie z zawodach i zazwyczaj masz pozwolenie na większą ilość broni.

Kiedyś się tym interesowałem i ogólnie dla chcącego nic trudnego. Jeśli spełniasz niewygórowane wymogi, to dostaniesz pozwolenie. Poczytaj w necie jakies w miarę aktualne artykuły (przepisy się zmieniały)

Znajomy niedawno dostał pozwolenie kolekcjonerskie. Kosztowało go to ok 5000PLN (koszt badań, egzaminu, zakup szafy do przechowywania broni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś myśliwym. policjantem lub żołnierzem to ci nie potrzebne.

Aha. Jasne. W ostatnim czasie w Belgii, Francji czy Niemczech paru pojebów strzelało do ludzi. Na bank byli to myśliwi, policjanci albo żołnierze...

U nas jeszcze tego problemu nie ma, ale jakby kiedyś jakiś "biedny muzułmański uchodźca" szalał z bronią gdzieś w moim pobliżu, to chciałbym mieć legalną możliwość go odstrzelić, zanim zrobi krzywdę mi, albo moim bliskim.

Oczywiście, wg mnie, razem z pozwoleniem na broń powinno iść odpowiednie szkolenie z zakresu posługiwania się nią, przechowywania, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też oczywiste, że powinny być szkolenia. Nie jestem zwolennikiem aż tak łatwego dostępu jak w USA, ale powinna być taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, o pozwolenie nie jest trudno. Trochę to trwa, ale praktycznie każdy może je dostać. Oczywiście nie można z takim pozwoleniem łazić z bronia po ulicach.

Tylko mało komu się chce w to bawić, bo to i czas i koszta spore.

Co do przeszkolenia, to oczywiście jest egzamin z obsługi, przechowywania i przepisów który trzeba zdać (przynajmniej przy pozwoleniu kolekcjonerskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jesli tylko nasz kase i checi pozwolenie sportowe to zaden problem. kasa, egz, psychiatra ktory pyta sie czy jestes normalny (doslownie), wizyta dzielnicowego. i pozwolenie masz

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...