Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podstawa filtra oleju czy wszystko ok ?


taseroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem w trakcie swapu 1.8t AEB do 80'tki i mam pytanko , a mianowicie chodzi o podstawę filtra oleju i turbinę postaram się to jakoś zrozumiale opisać a więc :

Zaczęło się od tego , że chciałem sobie założyć dodatkowy czujnik temp oleju i zamontować go w podstawie filtra oleju. Było tam jedno miejsce nagwintowane na śrubę "10" i zaślepione przy końcu gwintu a więc przewierciłem to miejsce wszystko ok zamontowałem czujnik ale wydmuc**jąc podstawę z opiłków metalu, zauważyłem że dmuchając w miejsce numer 1 i jednocześnie zatykając miejsce numer 2 powietrze ucieka miejscem numer 3 , z tego co rozumiem miejsce numer 1 to króciec na wąż od płynu chłodniczego tak ? a w króciec numer 3 jest od oleju ? w takim razie płyny by się ze sobą mieszały , myślałem ze przewierciłem trochę za głęboko i połączylem dwa kanały lecz zamówiłem druga podstawę z złomu i jest w niej tak samo jak opisuje wyżej tak ma być ? Dodam ze tym przewodem który idzie z krócca numer jeden do turbiny leci olej a według mojego rozumowania powinien iść płyn chłodniczy , a olej powinien iśc krótkim przewodem z bloku a spływac przewodem z turbiny do miski. Przepraszam jeśli jest chaotycznie napisane ale może ktoś zrozumie to mam na myśli :)

p92sdvna.jpg

uq2idpcr.jpg

uustnkep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury oleju powinien być w misce a nie przy chłodnicy.

Pomiar nie będzie miarodajny.

Każdy wkręca w podstawę bo tam jest najłatwiej a wystarczy wstawIC go w miske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do czujnika to przemysle jego przeniesienie a moze mi ktos powiedziec czy te kanały w podstawie maja tak pracować jak opisalem ? Bo blokuje mnie to w dalszym składaniu auta prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...