Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 2003 Opony zimowe


Ambiwalentny

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet? Rozmiar?

Według technicznych podstawowych 195/65 R15.

Jakie jeszcze rozmiary będą kompatybilne z Moim modelem ?

Budżet do 900 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmiar 195/65 r 15

to do ~900zl kupisz nowe bardzo dobre opony typu

nokian wr d4 -820zl

continental ts860 -920zl

michalin alpin -900zl

goodyear ultragrip 9 -900zl

ja mam uzywane vredestein snowtrack 3 z 2009r 195/65 r 15 i trzymają chyba lepiej niż letnie:D

tylko nie kupuj , dębicy, kleberów, kormoranów, goodride, apollo itp

wiekszy rozmiar to 205/55 r16 ale tam juz drozsze opony np nokian wr d3 ok 1100zl

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmiar 195/65 r 15

to do ~900zl kupisz nowe bardzo dobre opony typu

nokian wr d4 -820zl

continental ts860 -920zl

michalin alpin -900zl

goodyear ultragrip 9 -900zl

ja mam uzywane vredestein snowtrack 3 z 2009r 195/65 r 15 i trzymają chyba lepiej niż letnie:D

tylko nie kupuj , dębicy, kleberów, kormoranów, goodride, apollo itp

wiekszy rozmiar to 205/55 r16 ale tam juz drozsze opony np nokian wr d3 ok 1100zl

dlaczego nie dębica?

a4 b6 na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok

nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem

a cena to 620zł za 4 sztuki 195/65R15

w a4 b5 śmigałem na frigo 1

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmiar 195/65 r 15

to do ~900zl kupisz nowe bardzo dobre opony typu

nokian wr d4 -820zl

continental ts860 -920zl

michalin alpin -900zl

goodyear ultragrip 9 -900zl

ja mam uzywane vredestein snowtrack 3 z 2009r 195/65 r 15 i trzymają chyba lepiej niż letnie:D

tylko nie kupuj , dębicy, kleberów, kormoranów, goodride, apollo itp

wiekszy rozmiar to 205/55 r16 ale tam juz drozsze opony np nokian wr d3 ok 1100zl

dlaczego nie dębica?

na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok

nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem

tu chodzi o to że, praktycznie kazda opona z duzym bierznikiem firmowa czy budzetowa na sniegu bedzie sie dobrze spisywać, problem zaczyna się na mokrym. dobra opona trzyma fajnie na mokrym, budzetowa nie. mialem różne opony. najgorzej wspominam NEXENY letnie. jak padał deszcz, auto tracilo trakcje na prostej drodze na 3 biegu :decayed: nie żartuje. zmienilem je na continentale i mieliło tylko na 1 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmiar 195/65 r 15

to do ~900zl kupisz nowe bardzo dobre opony typu

nokian wr d4 -820zl

continental ts860 -920zl

michalin alpin -900zl

goodyear ultragrip 9 -900zl

ja mam uzywane vredestein snowtrack 3 z 2009r 195/65 r 15 i trzymają chyba lepiej niż letnie:D

tylko nie kupuj , dębicy, kleberów, kormoranów, goodride, apollo itp

wiekszy rozmiar to 205/55 r16 ale tam juz drozsze opony np nokian wr d3 ok 1100zl

dlaczego nie dębica?

a4 b6 na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok

nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem

a cena to 620zł za 4 sztuki 195/65R15

w a4 b5 śmigałem na frigo 1

No właśnie, Jeździłem na nowych oponach zimowych firestone, dunlop i dębica frigo 2.

Jak na razie debica najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dębice i auto po chipie napęd tylko na przód i nie wystepuję to co piszesz. chyba w życiu nie miałeś dębicy

a każdy kto jedzie ze mną się pyta jakiej firmy mam opony ze są takie ciche a ja mowie debica to każdy oczy robi

także będę bronił dębicy i będę polecał

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrazilem swoją opinię z 12 letniego doświadczenia jazdy na różnych oponach. A każdy niech kupuje taka jaka lubi i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrazilem swoją opinię z 12 letniego doświadczenia jazdy na różnych oponach. A każdy niech kupuje taka jaka lubi i tyle w temacie

nie napisałeś czy miałeś dębice frigo 2 skoro twierdzisz że jest be?

ja też wyraziłem swoja opinię bo mam frigo 2 i z czystym sumieniem będę ją polecał

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrazilem swoją opinię z 12 letniego doświadczenia jazdy na różnych oponach. A każdy niech kupuje taka jaka lubi i tyle w temacie

nie napisałeś czy miałeś dębice skoro twierdzisz że jest be?

ja też wyraziłem swoja opinię bo mam frigo 2 i z czystym sumieniem będę ją polecał

mialem mialem michelin zimowa w fordzie fiesta i byla super, jak opony sie skonczyly była dębica, na sniegu tak samo. na mokrym duuuzo gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałes frigo 1 czy frigo 2

akurat tego nie pamietam. ja i tak wole kupic opone premium niz budzetowka z uwagi na to ze dla mnie na budzetowych faktycznie jest gorsza przyczepnosc. w slużbowym golfie mamy jakies apollo. droga hamowania na mokrym przerażająca. nagram kiedys filmik moze to wrzuce. dodam ze auto ma cos kolo 65 koni i na mokrym mieli na 2 biegu na tych oponach...

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko swoje trzy grosze. Jeśli ktoś pracuje/pracował/posiada wulkanizacje, ten wie jak zachowuje się Dębica na wyważarce. Gorzej od nich wypadają chyba tylko... Nokiany (Made in Russia). Tak, Nokiany (pomijamy opony typowo chińskie,nalewki,itp). Na dziesięć Nokianów, osiem sztuk skacze sobie na wyważarce na boki jak chce, często żeby je wyważyć trzeb nakleić na alu naprawdę sporo ciężarków. Wiadomości na ten temat jest w internecie mnóstwo.

Jeśli chodzi o Dębice, to fakt - dobrze sobie radzą w głębokim śniegu, na mokrym raczej średnio. Kwestia wymagań.

Ja w tym roku postanowiłem wypróbować Falken'y HS449 i na razie mogę pochwalić stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...