Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

uszkodzone wariatory czy simeringi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w tytule. Pilnie potrzebuję wiedzieć czy jest opcja żeby wariatory puszczały olej?
Same wariatory ok. 1.5 roku temu były regenerowane i są w BDB stanie technicznym, ale gdzieś w tamtych okolicach leje się na jeden wariator olej i chcę się dowiedzieć czy trzeba się rozglądać za wariatorami czy wymiana uszczelniaczy starczy.
Proszę pilnie o pomoc, bo jeszcze dzisiaj chciałbym zamówić części.

Opublikowano

nikt ci nie powie na 100% to trzeba by było rozebrać ;) no i zweryfikować. jak mi puszczał olej jeden to była taka mgiełka która potem ociekała na pasek rozrządu

Opublikowano
  • Autor

A masz kogoś, kto regeneruje? Czy polecasz inne rozwiązanie?

Opublikowano

ja kupiłem tu na forum od ziomka (chyba za 200zł) rok za mną i wszystko ok jak na razie. Napisz do http://a4-klub.pl/index.php?/user/1351725-sh3ep/jemu ostatnio wykupciał się silnik i zmienia na 2.7 BiT więc powinien mieć sprawne

PS. pierw się upewnij że na pewno to wariator się wydupcył

Edytowane przez Kruk_89

Opublikowano
  • Autor

W poniedziałek będzie mechanik kombinował coś przy aucie i ma patrzeć czy to rzeczywiście wariatory, bo jednak wywalić kilka stów albo 1600 na używki/ regenerację, a wydać te 120zł na uszczelniacze i kapselki, to różnica...

A nie wiesz jak sprawdzić czy wariatory puszczają olej? Bo tam jest na wszystkim olej, więc trudno określić skąd się wziął.

Opublikowano

Tak posiadam wariatory ssące sprawne.

Przepraszam ze wrzucam tu linka ale moze sie komus cos przyda a w dziale sprzedam nie moge niestety(udzielam sie jak moge ^^)

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7322432

a aukcja jest tematyczna tak właściwie

Opublikowano
  • Autor

W razie czego będę się kontaktował.

A możesz powiedzieć jak po demontażu sprawdzałeś wariatory?

Opublikowano

Ja ich nie sprawdziłem. Robił to mechanik który siedzi w ASN'ach i przekazał mi tylko info.

Opublikowano
  • Autor

A nie wiesz +/- jak to zrobić? Bo żebym też nie kupił niepotrzebnie wariatorów...

A Ty masz tylko 2 sprawne, z tego co widzę? Ew. cena do negocjacji?

Opublikowano

Myśle ze dla klubowicza coś z cena da rade jeszcze powalczyć :) słyszałem jedynie ze je trzeba rozkrecić i chyba sprawdzić jakieś blokady (ale nie jestem tego pewien ;/ )

Opublikowano
  • Autor

U mnie, o ile to wariatory, to walnięte jest uszczelnienie, a mechanizmy są ok. No nic, jutro będę rozmawiał z mechanikiem, co tam wyszło i będę dawał znać

Opublikowano

no to uszczelnienie raczej kupuje się zawsze nowe ;)

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi o uszczelnienie w wariatorach, to co jest w środku, bo uszczelniacze, co idą na wałki, to wiem i to na pewno by mi mechanik wymienił +kapsle te, co idą na wariatory, ale może się lać z samych wariatorów i tu w grę wchodzi wymiana/ regeneracja...

Opublikowano

Racja, to nie zostaje nic jak czekać na werdykt.

Opublikowano

mefiju, robiłeś test wariatorów (nastawy podstawowe gr. 192 lub gr. 94 i 96)? ECU zapisuje jakiś błąd w pamięci usterek?

Zanim zdecydujesz się na wymianę wariatorów przeczytaj ten biuletyn techniczny Audi:

http://ww2.justanswer.com/uploads/n9320h/2010-12-12_233356_a6.pdf

Być może wystarczy wymiana samych uszczelniaczy i podkładki.


Condition
• Oil leak at cylinder head around the camshaft adjuster(s)
• Oil leak around toothed belt drive coming from camshaft adjuster(s)
• One or more of the following DTCs may be present:
DTC Description
P1519 (17927) Intake Camshaft Control, Bank 1 - Malfunction
P1522 (17930) Intake Camshaft Control, Bank 2 - Malfunction
P0015 (16399) B Camshaft Position, Bank 1 - Timing over-retarded
P0025 (16409) B Camshaft Position, Bank 1 - Timing over-retarded
and/or
DTC Description
P1996 (18404) Friction too high, code E1 (Intake - Bank 1)
P1997 (18405) Friction too high, code A1 (Exhaust - Bank 1)
P1998 (18406) Friction too high, code E2 (Intake - Bank 2)
P1999 (18407) Friction too high, code A2 (Exhaust - Bank 2)
Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za pomoc, prześlę mechanikowi. Czyli jak będą uszczelniacze na wałkach, to też wyskoczy na kompie? Bo wariatory technicznie są jak najbardziej sprawne.

Aa i pod vcds-em nic nie wyskakuje z błędów...

Opublikowano

W tym biuletynie opisano trzy możliwe warunki (condition) w których należy wymienić uszczelkę i uszczelniacze (śruby też), nie muszą wystąpić wszystkie na raz.

Testy wszystkich czterech wariatorów rozumiem, że kończą się wynikiem pozytywnym (System OK w czterech oknach gr. 192)?

Opublikowano
  • Autor

Wariatory zdemontowane, mechanik posprawdzał i nie widzi, żeby coś było z nimi nie tak. Póki co zmieni simeringi, zaślepki na wariatorach (już kupiłem ori) + uszczelkę nr: 06C103121E (pod nastawniki) na zamówienie z Krakowa (chyba jedyna firma w PL, co to miała), ma złożyć wszystko, ustawić rozrząd i poskładać auto na tyle, żeby pochodziło z pół godziny. Poczekamy, jak nie będzie ciekło, to złoży do kupy wszystko i jazda, a jak dalej wariatory będą w oleju, to niestety, ale trzeba mi będzie wykładać grubsze pieniądze...

Śruby od wariatorów też wymieniać? Jak tak, to prosiłbym o info gdzie można kupić, ew. czy w zwykłym metalowym idzie coś takiego samego dobrać i jaka twardość.

P.S. testy/ nastawy były robione, nic nie wykazało, ale mechanik mówi, że jak puściły uszczelnienia w wariatorze, to pod komputerem nic nie wyskoczy, bo obejmują one tylko część elektroniczną/ mechanizm.

Edytowane przez mefjiu

Opublikowano

Możliwe, że nieszczelność jest na tyle mała, że nie wpływa na zakres pracy wariatorów określony w specyfikacji.

Co do śrub i uszczelek to wszystko da się kupić w dowolnym ASO grupy Volkswagen. Śruby kosztują 12zł/szt. a uszczelka 28zł, więc na tle kosztów robocizny to tyle co nic, a moim zdaniem w tym miejscu lepiej mieć zamontowane ori części. Droższe są uszczelniacze wału bo wg. ETKI kosztują 114zł/szt.

Opublikowano
  • Autor

Ja zajmuję się tylko śrubami oraz kapslami. Znajomy jutro będzie w Lublinie, zajedzie mi do salonu i kupi co trzeba. Uszczelniacze z tego co wiem to mechanik kupił ori.

P S. Co do robocizny, to już nawet nie myślę ile zapłacę, bo wiem ile z tym jest roboty ;)

Edytowane przez mefjiu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.