Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mazda RX-8 miał ktoś do czynienia?


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,żonka chce kupic sobie jakies sportowe autko,w gre wchodziły:

Nissan 350Z -2 miejscowy więc odpadł

Audi TT -niestety trąci już myszką więc odpadł

Toyota Celica -zdyskwalifikowana w przedbiegach :sick3:

Mazda RX-8 -4 miejscowa,super wygląd,w zasadzie ideał,ale ten silnik :confused4:

więc mam pytanko,ma ktoś jakieś konkretne wiadomości dotyczące tego silnika,podobno w RX-8 silnik Wankla został znacznie poprawiony i wytrzymuje przebiegi 300000km.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega sprowadził sobie taką z USA na automacie, przejechałem się nią nie jest najgorzej, ale wydaje mi się, że automat zdławił moc tego silnika bo nawet jak wkręcał się pod 8tys to słabo odchodziła, jego miała przejechane coś koło 100 tys km jak kupił, teraz ma jakoś 180tys km, i mówi, że nic się nie dzieje, tylko trzeba uważać na olej i w miarę oszczędzać auto zanim się nie rozgrzeje, olej zmienia co 10 tys km. i jak na razie jest zadowolony, nic niepokojącego nie dzieje się z silnikiem, ale nawet przy spokojnej jeździe to auto mało nie spali, najmniej chyba udało mu się 12l/100km a tak zazwyczaj ma między 17-20l/100km , oczywiście zależy od stylu jazdy. No i z tyłu da się nawet wygodnie jechać, ogólnie nie narzeka, mogę się go podpytać jak byś chciał się jeszcze czegoś dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał RX-8, po pół roku postanowił się wyzbyć ze względu na koszty eksplatacji ( spalanie w mieście ok 20l ), ze sprzedażą auta też nie było łatwo, chyba ponad pół roku zajęło mu wyzbycie się tego auta mimo iż było nie bite, na gwarancji, niski przebieg, i kolejna sprawa to auto by jechało potrzebuje bardzo wysokich obrotów bodajże poniżej 5-6 tys to nie jechało :decayed: .osobiście bym się skłonił ku innemu autku tylko wszystko zależy ile chce się wydać $$$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał RX-8, po pół roku postanowił się wyzbyć ze względu na koszty eksplatacji ( spalanie w mieście ok 20l ), ze sprzedażą auta też nie było łatwo, chyba ponad pół roku zajęło mu wyzbycie się tego auta mimo iż było nie bite, na gwarancji, niski przebieg, i kolejna sprawa to auto by jechało potrzebuje bardzo wysokich obrotów bodajże poniżej 5-6 tys to nie jechało :decayed: .osobiście bym się skłonił ku innemu autku tylko wszystko zależy ile chce się wydać $$$ :)

spalaniem aż tak sie nie przejmuję :wink4:,auto będzie robiło max 1500km miesięcznie,do oszczędnej jazdy mamy audice :cool1:,

co do innego auta,to nie mam pomysłu,wybór RXa to w 90% wygląd :kox:,równie piękne jest tylko 350Z,ale z powodu tylko dwóch miejsc odpada,na korzyść Mazdy przemawia dodatkowo atrakcyjna cena,12000€ za auto z 2005r.,z nowym przeglądem i ubezpieczeniem i przebiegiem 70tyś.km,z takim wyglądem,wyposażeniem i osiągami,to jak dla mnie rewelacja,jedyny problem to silnik,a raczej jego naprawa przy ewentualnej awarii :confused4:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 20:32_________________________________________________

Adam,wszystkie odpadają,ewentualnie zgodziłaby się na Golfa GTI,ale czy to auto można nazwać sportowym :mysli:,

w tej całej zabawie chodzi o wygląd,od kiedy ją znam,zawsze marzyła o sportowym autku typu Mistsubishi 3000GT :rolleyes:,

mamy już po 33 latka,to już ostatni gwizdek,żeby zrealizować to marzenie,lampucera pod 50 w takim aucie to porażka :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Tomek,że GTI to był najlepszy wybór.Podoba mi się w nim absolutnie wszystko i jest uniwersalny.Tylko nie ma porównania z wyglądem Mazdy czy Nissana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak troszke nie grzecznie a ile macie na wydanie na sportowe autko dla zony? [br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 20:44_________________________________________________i czy spalanie was obchodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Tomek,że GTI to był najlepszy wybór.Podoba mi się w nim absolutnie wszystko i jest uniwersalny.Tylko nie ma porównania z wyglądem Mazdy czy Nissana ....

no właśnie Sławek,wygląd,a to jest najważniejsze :wink4:

tak troszke nie grzecznie a ile macie na wydanie na sportowe autko dla zony? [br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 20:44_________________________________________________i czy spalanie was obchodzi :decayed:

jak pisałem już wyżej,spalanie da się jakoś przeżyć,na autko jest max 60tyś.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaistnaiłej sytuacji bym osobiście zaproponował Infinity G35 Coupe, bardzo spokrewniony z 350Z , silnik o ile się nie myle ten sam, 4 miejsca, napęd na 4 koła, auta full wyasione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfa pikna..

ale bierz mazde. sliczne auto i z takimi przebiegami nie ma co sie przejmowac czesciami czy spalaniem....

tylko wpadnij nim na spota to sie obada co TO TO potrafi :polew:

Niech nie wpada,bo RX zje twoje Audi :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfa pikna..

ale bierz mazde. sliczne auto i z takimi przebiegami nie ma co sie przejmowac czesciami czy spalaniem....

tylko wpadnij nim na spota to sie obada co TO TO potrafi :polew:

Niech nie wpada,bo RX zje twoje Audi :tongue4:

heheh, ale mnie to nie boli :D a chetnie sie przejade czyms takim fajnym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaistnaiłej sytuacji bym osobiście zaproponował Infinity G35 Coupe, bardzo spokrewniony z 350Z , silnik o ile się nie myle ten sam, 4 miejsca, napęd na 4 koła, auta full wyasione

Infinity G35 Coupe tez było brane pod uwagę,ale jest za drogie,poza tym w większości automaty :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...