Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki i świece


d@wid89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję waszej pomocy... mam do wymiany cewki, objawy to szarpanie podczas jazdy, mrugajacy check i na kompie wypadanie zapłonu. Tylko teraz tak czy wymienić komplet cewek plus nowe świece czy tylko to co komputer pokazuje... 3.0 z LPG jakbyście mi doradzić???? V6 to trochę kosztowałoby to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dwa tygodnie temu wymieniałem tylko jedną cewkę, która była uszkodzona i jest OK. gdzieś czytałem że zaleca się wymienić komplet.

ogólnie gdyby nie to że planuje sprzedać samochód na wiosnę to nawet bym się nie zastanawiał i wymieniał komplet. jeżeli chodzi o świece to pamiętaj że ogólnie przy gazie należy je wymieniać częściej, pytanie kiedy ostatnio wymieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejmuje, o ile nie było już robione.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do aso maila z pytaniem. Mnie poprosili o podanie vin'u, a nastepnie otrzymałem informacje o tym ze mogę przystąpić do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz??? Ciekawe... w sumie nie jestem pewny czy wszystko jest oryginalne. No ale jak jest gazie to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem czy ma to znaczenie ;) musisz się dowiedzieć. Moja rada najpierw dowiedz się czy auto z LPG też podlega wymianie. (Osobiście sądzę że tak bo chodzi o wymianę niby wadliwych cewek) potem zadzwoń do ASO podaj VIN wszystko ci opowiedzą. Jeśli podlega to do zaprzyjaźnionego machera niech sprawdzi czy masz ori cewki jeśli tak to jeszcze nie sukces bo nie wszystkie podlegają wymianie tylko niektóre musiał być poszukać tematu tam było podane jak i co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po informacji ze moj samochód podlega wymianie zadzwoniłem do ASO połączyli mnie z mechanikiem i on mi powiedział jak sprawdzić czy mam oryginalne cewki i gdzie są ich numery. Tak więc nic tylko dzwonić do ASO i pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję waszej pomocy... mam do wymiany cewki, objawy to szarpanie podczas jazdy, mrugajacy check i na kompie wypadanie zapłonu. Tylko teraz tak czy wymienić komplet cewek plus nowe świece czy tylko to co komputer pokazuje... 3.0 z LPG jakbyście mi doradzić???? V6 to trochę kosztowałoby to....

najpierw to się upewnij czy to są cewki

Bo szarpanie wypadanie zapłonów na cewkach nie musi oznaczać że są uwalone...

jakie masz błędy na VAGU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienić cewke wadliwą na inny cylinder, jak się błąd za cewką przeniesie to masz pewność że cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli to nie cewki a auto podlega wymianie to warto zmienić za free :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto

i zmieniają bez względu czy auto ma gaz natomiast może się zdażyć że wymienią tylko jedna bo reszta to np zamienniki lub mają numery nie podlegające wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak było w moim przypadku miałem wszystkie ori ale nie podlegające wymianie a szkoda bo miałem dostęp do sporej ilość cewek i gdybym znał wtedy numery to zmienił bym sobie przed wizytą w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...