Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Mocy


wiciu6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kupilem B8 105 KW z pompą wysokiego ciśnienia do roboty. Po regeneracji pompy, sprawdzeniu wtryskiwaczy , wymiany pompki paliwa i czyszczeniu ukladu przyszedł czas na testy.

Jak się okazało auto jak dla mnie nie miało swojej dynamiki i mocy. Pojechałem więc na hamownie i ku zdziwieniu otrzymałem 126KM i około 280 NM. Firma w której to robiłem zajmuję się również Chipowaniem i powiedzieli że mogą wgrać program i sprawdzić czy będzie wzrost . Po wgraniu wyszla mi "seria" 142km i 325NM.

Teraz jest pytanie czy możecie podpowiedzieć gdzie szukać reszty mocy auta.

Jak się okazało po powrocie znalazłem 2 duże opiłki okolo 2mm w filterku pompy wtryskowej. Pompa została zwrócona na gwarancji i wymieniony wałek ( facet mowił że z opiłków w układzie po nie wyczyszczeniu ale serwis co robil to wszystko na moich oczach powiedział że nie ma nic ).

Po zlożeniu wszsytkiego w kupę i sprawdzeniu wtryskiwaczy auto nie zyskało na mocy w hamowni.

Po przejechaniu około 800 km zobaczyłem przepuszczane paliwo - prawdopodobnie przy pompie cisnienia ( okolice walka ). Pompę planuję wymontować po świętach dać jeszcze raz do naprawy innej firmie. ( Jaką polecacie do CP4 ? )

W między czasie zrobiłem jeszcze diagnostykę podczas jazdy w serwisie. Gościu powiedział że ciśnienie doładowania, przepływomierz , ciśnienie paliwa są ok.

Jeden błąd miał który wyskoczył to P1065.

Objawy które znalazłem jeszcze to:

- z rana czasem dużej pochodzi na 1000 obr. Sprawdzałem alternator ( 14.8 V za alternatorem ) i baterie ( 100% w MMI) są ok.

- lekko okopcona końcówka

Nie wiem za co się teraz zabrać zeby poszukać tej mocy. Napewno pompa będzie do wymiany ale nie wiem czy ona będzie skutkować tą różnicą

Gościu z Chipa powiedział że na tym programie ma być około 180KM i 400NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdziłbym kompresje czy warto w ogóle ratować słupek.


Jakie są korekty na wtryskiwaczach i czasy wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiliśmy korekty na wtryskiwaczach, Wszystko równo pracowało więc się za to nie braliśmy. Czasów też nie znam - to podczas wgrywania programu czy diagnostyki?

Przy złej kompresji serwis mi powiedział że nierówno by na zimno odpalał - a tutaj nie mam takich objawów.

O jakim słupku piszesz?

.


Na początek sprawdziłbym kompresje czy warto w ogóle ratować słupek.


Jakie są korekty na wtryskiwaczach i czasy wtrysku?

Krzysiek

Znasz kogos w Krakowie co mógłby mi to łebsko zdiagnozować?

Edytowane przez wiciu6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować uderzyć do Wojtka albo Janusza tel. 504005569

Korekcje to parametry wskazujące na dolewanie albo ujmowanie paliwa przez wtryskiwacz, często pokazują od razu ze coś auto boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja cp4, podobno tylko bosch diesle to robi, to rząd ok. 1-2k. Nową pompę można kupić za 1,5k, po co więc regenerować?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja cp4, podobno tylko bosch diesle to robi, to rząd ok. 1-2k. Nową pompę można kupić za 1,5k, po co więc regenerować?

Masz moze namiar gdzie to kupic za 1.5k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jeszcze czy przy wymianie pompy wysokiego Cisnienia musi ona miec swoje " jedno " ułożenie w nawiązaniu do wału korbowego? Chodzi mi o synchronizację. Zastanawiam się czy mechanik na to zwrócił uwagę - bo z tego co pamiętam to jak zakładał rozrząd to zębatka pompy obracała mu się jak chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jeszcze czy przy wymianie pompy wysokiego Cisnienia musi ona miec swoje " jedno " ułożenie w nawiązaniu do wału korbowego? Chodzi mi o synchronizację. Zastanawiam się czy mechanik na to zwrócił uwagę - bo z tego co pamiętam to jak zakładał rozrząd to zębatka pompy obracała mu się jak chciała.

Tak blokujesz ją kołkiem fi6 jak dobrze pamiętam, a robi się to dlatego że jej praca jest synchronizowana z momentem wtrysku, sekcja pompy podnosi ciśnienie na szynie przed kolejnymi zapłonami.

Jak nie jest synchronizowana to wtrysk morze przypaść wtedy gdy sekcja pompy nabiera nową porcje paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dzisiaj odpalilem VCDS i znalazlem błąd: 

5174 - Fuel Pressure Regulation 
          P1065 00 [096] - Regulation Discrepancy
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 11
                    Mileage: 174080 km
                    Date: 2017.01.09
                    Time: 14:37:42

Readiness: 0 0 0 0 0 

 

Gdzie teraz poszperac zeby znalesc co padlo?

Jutro porobie testy i jakies logi moze. Z tego co wstepnie widzialem to na jednym wtrysku mialem:

- Injection ammount deviantion cylinder  okolo 3mg/stroke ( roznilo sie od reszty )

Czy w B8 mozna odpalic Measuring Blocks 08 ?

 

 

Wrzucam jeszcze zrzut z ekranu zrobiony przy ograniczeniu 2400 obr/min.

Przy 2 wtryskiwaczu mam okolice 2.8 - 3 mg/stroke.  Przy wiekszym gazie podczas jazdy spada do 1 ale reszta i tak jest znacząco inna od tego .

 

Jakies sugestie?

 

Untitled.jpg

Edytowane przez wiciu6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/21/2016 at 2:32 PM, edraven said:

Możesz spróbować uderzyć do Wojtka albo Janusza tel. 504005569

Korekcje to parametry wskazujące na dolewanie albo ujmowanie paliwa przez wtryskiwacz, często pokazują od razu ze coś auto boli.

edraven

Może rzucisz okiem na wyniki VCDSa.. W poniedzialek jestem umowiony na sprawdzenie kompresji . Poki co brak innych objawów oprócz tego ze nie czuje mocy chip'a

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audikrk_ napisał:

Ten wtrysk - 2 - ma bardzo duże korekty, zresztą 3 też wydaje się do wymiany. . Trzeba by było przełożyć wtryski i zobaczyć co się dzieje.  Jak korekty na tym cylindrze będą takie same to problem z kompresją. Widziałem prawie identyczny temat z tym silnikiem na innym forum, jak znajdę to wrzucę  - bardzo wysokie korekty na jednym cylindrze, problemy z mocą itd - skończyło się wymianą silnika. Może to tylko problem oczywiście z samymi wtryskami.

 

 

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2017 at 9:18 AM, audikrk_ said:

 

 

Wlasnie tez mi się gdzieś przewinął ten temat kiedys . Kurcze mam nadzieje że nie skonczy się na uszkodzeniu silnika bo naprawde ladnie i równo chodzi tyle ze brakuje mu mocy z chipa. Jutro jade sprawdzić kompresję. Pozamieniam tez te wtryski zeby sprawdzić jak sie bedą zachowywaly. Wtryski same byly wymieniane na regenerowane. wiec moze jakies walneite są. Jutro tak czy siak jestem umowiony na spr, kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam z tego co pamiętam był problem jeszcze z pracą na zimnym silniku, na 3 gary przez chwilę chodził. A regenerowane wtryski skąd brałeś? Była pełna regeneracja? Z tego co wiem to jeszcze niedawno nie dał się piezowtrysków całkowicie zregenerować. Może się coś zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, audikrk_ said:

Tam z tego co pamiętam był problem jeszcze z pracą na zimnym silniku, na 3 gary przez chwilę chodził. A regenerowane wtryski skąd brałeś? Była pełna regeneracja? Z tego co wiem to jeszcze niedawno nie dał się piezowtrysków całkowicie zregenerować. Może się coś zmieniło

Wtryski byly wymienione na " czyszczone " "regenerowane" dokładnie nie wiem co robione ale sprawdzone i mialy normalne wartości wydajności. Aczkolwiek po tej sprawie 2 razy oddawalem jeszcze pompę do poprawy.  Po ich zamontowaniu nie widzialem jakiejs różnicy w mocy. Sprawdzę je jeszcze raz w Turbo Tec. Bralem je z Piekar Śląskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2017 at 9:18 AM, audikrk_ said:

 

 

Dzisiaj dostalem wyniki z pomiaru sprezania i wychodzi wszystko ok. 

1. 24bar

2. 22bar

3. 22bar

4. 23bar

Firma co robila pomiar mowila o minimum 19bar. Nie mogę nigdzie znaleść ile powinno być.

 

Jutro może sprawdze jeszcze te wtryski zamieniając miejscami i zobaczymy co bedzie.

 

Edytowane przez wiciu6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cisnieniem powinien wyrzucac Regulator Cisnienia na listwie CR?

U mnie przy max obrotach na 3 biegu jest 1700bar.

 

On 1/18/2017 at 10:52 AM, wiciu6 said:

Mam problem z wyciagnieciem akurat tego wadliwego wtrysku. 

poluzowalem srubki mocujące wtrysk i po włączeniu silnika i przejechaniu 5km sam puścił.

3 minutes ago, wiciu6 said:

Jakim cisnieniem powinien wyrzucac Regulator Cisnienia na listwie CR?

U mnie przy max obrotach na 3 biegu jest 1700bar.

 

poluzowalem srubki mocujące wtrysk i po włączeniu silnika i przejechaniu 5km sam puścił.

Załączam poniżej zrzutę z maksymalnych obrotów na 3 biegu.

11.png

Jeszcze dwa zrzuty mam dla sondy Lambda. Jakbyscie rzucili na to okiem co z tymi wartosciami. Czytalem gdzies ze powinno byc :

Min ponizej 0.2V 

Max powyzej 0.7 V

Srednio 0.4-0.5 V

Szukam bo dalej brakuje mi mocy z Chipa a reszta wygląda w miarę dobrze. Wtrysk wadliwy podmieniony na nowy i jest ok.  

Bulwersuje mnie również przebieg auta na pelnym baku 760-800km przy 60 litrach i normalnej jezdzie autostradą do 150km/h

12.png

13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...