Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN]Uszczelnienie dopływu oleju do turbiny


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam spory problem z rurką olejową do turba - olej mi tam już chyba ciurkiem leci bo zgubiłem z pół litra oleju przez tydzień/dwa tygodnie (olej leci górą nie od spodu przez podkładkę miedzianą, bo ją wymianiłem). Ostatnio macając się z tym próbowałem rozdzielić ten "nypel" wkręcany do turbiny od nakrętki i rurki, ale mi się to nie udało. Może złym sposobem to wszystko skręcałem i idzie to jakimś patentem lepiej skręcić? Dociskać rurkę do turba przy skręcaniu czy coś - nie mam zielonego pojęcia jak to ustrojstwo jest skonstruowane i czemu tak skomplikowanie. Googlałem trochę o tym i wszędzie kończyło się to wymianą na nowe. Jakie są przeciwwskazania do silikonu albo taśmy teflonowej? Nigdzie nie spotkałem się z takim komentarzem, więc pewnie jest w tym pomyśle coś bardzo głupiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam spory problem z rurką olejową do turba - olej mi tam już chyba ciurkiem leci bo zgubiłem z pół litra oleju przez tydzień/dwa tygodnie (olej leci górą nie od spodu przez podkładkę miedzianą, bo ją wymianiłem). Ostatnio macając się z tym próbowałem rozdzielić ten "nypel" wkręcany do turbiny od nakrętki i rurki, ale mi się to nie udało. Może złym sposobem to wszystko skręcałem i idzie to jakimś patentem lepiej skręcić? Dociskać rurkę do turba przy skręcaniu czy coś - nie mam zielonego pojęcia jak to ustrojstwo jest skonstruowane i czemu tak skomplikowanie. Googlałem trochę o tym i wszędzie kończyło się to wymianą na nowe. Jakie są przeciwwskazania do silikonu albo taśmy teflonowej? Nigdzie nie spotkałem się z takim komentarzem, więc pewnie jest w tym pomyśle coś bardzo głupiego....

To rozwiązanie nie jest złe jak wszystko jest w porządku. Wcale mocno nie trzeba dokręcać by nie było wycieku...U ciebie jest coś nie tak albo rurka pękła albo pierścień gwintowany pod nakrętką uszkodzony

Silikon czy inne uszczelniacze ..Nie polecam bo możesz przypchać tym smarowanie i pozamiatane

Popytaj na forum moze ktoś ma taką kompletną rurkę byś podmienił ..A nypel masz ok nie ma wewnątrz wżerów ?

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę to rano rozbierał i myślał. Jak to rozdzielić - siła x gwał czy jak jest tak ciężko to znaczy, że coś się zchrzaniło i lepiej się z tym nie mocować bo bardziej to spieprze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się tak dogiąć ten cały "nypel" żeby wchodził idealnie do turbiny. Dociśnij go i dopiero wkręcaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za twardą podkładke załozyłes i nie ułożyła sie jak nalezy.

twarde podkładki miedziane trzeba rozgrzac do czerwoności w piecu i do zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem dociskałem doginałem kombinowałem dalej ciekło ciurkiem. Rozpołowiłem ten element na trzpień i w miejscu łączenia ruchomego elementu końca rurki owinałem trochę teflonem i poki co jest spoko. A do turba też jak miałoby się coś z tego niby dostać przecież jak co to wypchnie to na zewnątrz. Zgłoszę się jeszcze w lutym po trasie do polski czy wytrzymało.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...