Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJL] Co sądzicie o tych tarczach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kurcze nie pomyslałem i nie potrzebnie kupiłem zimówki 15

nie bede kombinował z wiekszym zaciskiem tylko wieksze jarzmo i tarcza

Opublikowano

kurcze nie pomyslałem i nie potrzebnie kupiłem zimówki 15

nie bede kombinował z wiekszym zaciskiem tylko wieksze jarzmo i tarcza

Zacisk zarówno w 288mm jak i w 312 jest identyczny. Montując większe jarzmo przesunie się zacisk przez co tak czy inaczej nie zamontujesz felgi 15".

Opublikowano

wymienie płyn na jakis dobrej firmy

przewody ida także do wymiany zastanawiam sie nad stalowymi czy warto inwestować

i tak bede regenerował zaciski od razu wymienie i zastosuje zestaw naprawczy

Opublikowano

wymienie płyn na jakis dobrej firmy

przewody ida także do wymiany zastanawiam sie nad stalowymi czy warto inwestować

i tak bede regenerował zaciski od razu wymienie i zastosuje zestaw naprawczy

Płyn lej oryginalny DOT4 B 000 750 M3, litr w ASO kosztuje 29PLN.

Przewody będą droższe, tył kosztuje około w ASO 89PLN za sztukę, przód jest trochę tańszy.

Niestety dobrej jakości przewody w stalowym oplocie to kosmiczny koszt.

Regeneracja zacisku może nie być konieczna, sprawdzisz po wymontowaniu.

Pozostanie Ci jeszcze wybór nowych klocków i tarcz na przód :naughty:

Ja montowałem komplet ATE (pełne tarcze+klocki) i jak dotąd jestem zadowolony.

Opublikowano

miałem tez a mysli pokrycie zacisku jakąs ciemna farba aby nie było widać rdzawego nalotu

koszt przewodów w oplocie stalowym jest kosmiczny 500zł :shocked:

Opublikowano

a co jeszcze powiecie o tarczach EBC...?

Opublikowano

a co jeszcze powiecie o tarczach EBC...?

to samo.. patrz wcześniejsze wypowiedzi.
Opublikowano

a co jeszcze powiecie o tarczach EBC...?

Jeśli pytasz o 312 mm gładkie, to z przyzwoitych cenowo tarcz mogę polecić:

- Bosch,

- EBC,

- Textar.

ATE ostatnio coś się skiepściło :confused4: Kilka znanych mi warsztatów poprzechodziło ze stosowania ATE na Boscha i są zadowoleni. Szczególnie nieciekawe są ostatnie wypusty klocków hamulcowych ATE - piszczą, pylą i kijowo hamują. Dystrybucja tego odbywa się "by bagażnik" a chodzą wieści, że niektóre modele są robione w Fomarze.

Boscha dla odmiany porównałbym jako w 100% odpowiadającego jakościowo Ferodo Premier albo i jeszcze wyżej. Ciche, dobrze hamują i nie pylą nadmiernie.

Klockami o zacięciu sportowym o "ostrym" braniu, ale do użytku na co dzień, doskonale dającymi wyczucie siły hamowania są czarne, podstawowe Mintexy.

Opublikowano

hmm to moze zrobie sobie zestaw tarcze bosh lub ebc i klocki ebc greeny

Opublikowano

zrób tak jak napisałem wcześniej gładkie tarcze + Ferodo DS Preformance

i bedziesz zadowolony

Opublikowano

zrób tak jak napisałem wcześniej gładkie tarcze + Ferodo DS Preformance

Do codziennej jazdy dobra opcja. :good:

Równie dobra to klocek Boscha + gładka tarcza (Bosch, EBC).

Opublikowano

uwazasz ze klocek Bosch-a i Ferodo DS to jest to samo? :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

uwazasz ze klocek Bosch-a i Ferodo DS to jest to samo? :polew: :polew: :polew:

Kolego problemy z pojęciem czytanego tekstu? :tongue4::polew:

Napisałem, że z moich własnych obserwacji Bosch w niczym nie ustępuje Ferodo. Jest dla niego bardzo dobrą alternatywą.

Więcej Bosch np. do zacisku 288/312 mm jest "made in Italy" więc jaką masz pewność, że nie schodzi z tej samej taśmy? :wink4:

Opublikowano

a ja pisze o Ferodo DS Preformance a nie o Ferodo Premier które mozesz porównac do Bosch-a

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Opublikowano

Bosch ma tą zaletę, że w podstawowej wersji łaczy zalety Performace i Premiera. Jest miękki i nie krzywi tarczy, nie piszczy, zapewnia naprawdę bardzo dobre dozowanie siły hamowania i bardzo dobrą drogę hamowania, dobrą odporność termiczną. Nie jest oficjalnie zaliczony do grupy klocków "tuningowych" ale wart uwagi. Nie jest może tak agresywny jak np. Green Stuf EBC ale mogę go z czystym sumieniem polecić jako alternatywę rózwnież dla DS Performance. Jest też w doskonałych cenach - klocki do układu 288/312 mm kosztują ok 150 zł.

Radzę też zwrócić na niedoceniane u nas Mintexy 1144. Są doskonałymi klockami bardzo uznanego producenta.

Opublikowano

GreenStuffy to mozesz porównywac....... ale do Ferodo Premier ale nigdy do DS-ów :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Porównywać mogę to co sam spróbowałem na własnej skórze i moge podzielić się własnymi doświdczeniami.

Gdybym miał ślepo czytać reklamy producentów to pewni nie miałbym prawa, a tak pisze tylko o moich wlaśnych odczuciach w realnej eksploatacji.

Znów odwracasz kota ogonem i próbujesz udowodnić to czego nie napisałem :tongue4: :tongue4: :tongue4: - Green Stufy służyły jako przykład agresywnie biorącego z początku klocka. Są one dokładnie tak samo pozycjonowane przez producenta jak DS czyli w kategori klocków "tuningowych".

Osobiście nie polecam ich (Greenów) - to moim zdaniem totalna porażka. Piszczą, gną tarcze, okładzina cierna kruszy się i pęka.

Ferodo jak najbardziej polecam (poza Target), tak jak Mintexa i Boscha. Zostawmy wybór zainteresowanemu...

Tylko jest jeden problem - by prowadzić jakąś polemikę nie można przyjąć postawy "DS uber alles" :tongue4:

Z klocków porównywalnych cenowo do DS, a lepszych użytkowo można wymienić choćby Pagidy i inne produkty TMD Friction Gruppe (TEXTAR, PAGID, MINTEX, DON, COBREQ, COSID) - największego producenta okładzin ciernych na świecie. Tylko trzeba wiedzieć, że coś takiego istnieje :tongue4:

Opublikowano

czytając tego czułem sie jak na wykładzie :polew: :polew: :polew: :polew:

zapomniałeś o Jurid-zie....

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ferodo Premier mozna spróbowac

nie wiem jak spisuja sie te nacinane i wiercone tarcze

ale za 200 zł kpl można zaryzykowac :> :> :>

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.