Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Co sądzicie o tych tarczach ?


Gość grzesiekA4

Rekomendowane odpowiedzi

a jezeli chcialbym wziac te tarcze tzn mikody...

http://allegro.pl/item530685534_hit_tarcze_audi_a4_a6_vw_passat_superb_wersja_gt.html

to jakie klocki do tego wziac..?

Np. Mitexy bo są ciut twardsze jak Premier.

Mikody sprawdź po montażu na bicie boczne, bo często nowe tarcze biją ponad normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzic...?

http://allegro.pl/item530685534_hit_tarcze_audi_a4_a6_vw_passat_superb_wersja_gt.html

Masz nawet pismem obrazkowym w tej aukcji :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając tego czułem sie jak na wykładzie :polew: :polew: :polew: :polew:

zapomniałeś o Jurid-zie....

A jakie jest wasze zdanie na temat Jurid-a :?:

Pytam z ciekawości, bo miałem możliwość wzięcia tych klocków i tarcz ale ostatecznie skończyło się na "standardzie", czyli Zimmermanie i Ferrodo DS P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest wasze zdanie na temat Jurid-a

Jurid i Bendix są markami handlowymi koncernu Honeywell. Marką tego koncernu jest też np. Garett :JC_fan:

Honeywell Friction Materials produkujące klocki Jurid jest np. jedynym dostawcą dla Mercedesa klasy A, C, E, oraz SL. Podobnie było np. z Golfem V - klocki do niego robił Honeywell ale w Chianch :polew: Dostarcza też klocki OM do Peugeota 207, 307, 407 (przednie) i wielu innych marek.

A poważnie to jedna z kilku marek, której produkty trzymają nawyższy światowy poziom i ich kupno nie wiaże się z żadnym ryzykiem. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w Polsce było sporo Jurida

występował podobnie jak ferodo target i premier w dwóch odmianach

ale po jakims czasie zwinął sie z Polski

dlaczego? nie wiem, prawdopodobnie chodziło o kasę i to niemałą

bo klocki wcale nie były tanie ale bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ciekawostka odnośnie Boscha i Jurida. Dziś kupiłem klocki Bosch nr katalogowy 0 986 424 779. Przeznaczone są do układu hamulcowego w Audi A6 model C5 silniki np. 2.7 BiTurbo 250 KM, 4.2 299 KM, S6 344 KM, - więc wozy cieżkie i szybkie, stawiające wysokie wymagania układowi hamulcowemu. Takie zaciski będę miał u siebie. :evil:

Pierwsze co rzuca się w oczy to "Made in Germany". Więc otwieram paczkę i w środku siedzi klocek Jurida :wink4: Nr Jurida nabity na blachę, wydrukowana nazwa producenta obok logo Boscha. Więc jeśli Bosch zleca produkcję Juridowi, Ferodo i podobnym producentom to możemy go chyba śmiało kupować? :wink4:

Aha jeszcze jedna rzecz, ten klocek zapłaciłem 230 zł. Znajdziemy coś porównywalnego jakością w tej cenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak przekonałem sie do 312mmi takie zakładam

tarcza bedzie gładka zimmerman i klocek ferodo DS

i taki tez zestaw pojdzie na tył

nowy swiezy płyn motul ale nie ten sportowy bo trzeba go czesto wymieniac przynajmniej raz w roku

wiec zapodam zwykły motul DOT5.1

przewody nowe niestety na tył tez musze wiec chyba zapodam w stalowym oplocie cenowo wychodzi za cały kpl. podobnie co w aso

i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...