Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy zespolone DEPO a powrót na osobny kierunek


nkaroluky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam lampy DEPO u siebie w A4 B5 (1997), zespolone, soczewki. Problem w tym, że mi parują obie, średnio świecą (takie były jak kupiłem w lipcu auto) i teraz mam zamiar je wymienić na ringi. Pytanie jest takie: z racji tego, że mam przedliftowy samochód, to było rezane, żeby lampy weszły. Czy jak teraz bym chciał wrócić na osobne (lampa + kierunek), to czy byłby z tym jakiś problem, czy może przez to rezanie będzie latać lampa, źle się trzymać itp?

W razie ostateczności to są też zespolone ringi z LEDami, ale są 100zł droższe. 470 zł w porownaniu do 570 z LEDem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz się pchać w kiepsko wyglądające i działające chinole, bo nie rozumiem? Masz już jedne chińczyki i narzekasz, a mimo to dalej brniesz w chłam. Chińskie dzieci podobno już mają co jeść i nie trzeba ich wspierać kupując te buble.

Kupujesz ori lampy, przerabiasz na bixy, dorzucasz nowe przetwornice i żarniki (nie chinole) i masz najlepiej wyglądające lampy pod słoneczkiem i kilka razy lepsze światło niż na tych pseudo ledach. Owszem, manerw z bixem Cie wyniesie ok 700-1000zł, ale efekt jest nieporównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem zespolone i też lipa bo parowała jedna i słabo świeciły jak soczewki to tylko org ksenon :) wróciłem do dzielonych valeo zregenerowałem odbłyśniki 100 zł kupiłem dobre żarówki i jestem mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jawor dobrze Ci radzi, chcesz ringi - kup bmw. Kumpel ma takie w Passacie, już nie ma ringów, bo nie palą i też narzeka, że marnie świecą. Daj sobie spokój z tym szajsem i kup ori lampy i zrób bixa. Wyjdzie Ci trochę drożej niż ringi, ale masz porządne światło, a nie china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak na pewno nie bede brac ringow, rozmyslilem sie teraz tylko sie zastanawiam, czy jak mialem rezanie na zespolone, to czy bedzie problem wrocic na oddzielne lampy i kierunek, czy będzie wszystko ok?

A o oryginalnych to jakich mowicie? Bo soczewki valeo sa za drogie. Nie soczewki to cena jeszcze w miare, no ale dolozenie bixa to troche wyjdzie, nawet nie wiem dokladnie ile. Ktos bylby w stanie mniej wiecej policzyc? Bo jesli koszt daloby sie rozbic na dwa razy (kupno ori lamp + zrobienie bixa) to może najpierw kupie lampy a za miesiac/dwa doloze bixy. Czy bixy tylko na soczewkach da sie zrobic? Mam lapmy depo ale paruja a srednio chce mi sie rozbierac, ale byc moze najpierw tak sprobuje zrobic, zanim kupie nowe lampy, bo moze da sie je uratowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o depo, to szkoda słów. Jeśli chodzi o bixy na ori lampach, to lampy kosztują +/- 400 i zrobienie ich na bixa ok 400-600zł, także koszt można rozbić. Jeżeli szkoda Ci kasy na ori + bix, to nie ładuj ori tylko kup Depo i jeździj dalej. Na forum raczej radzi się tak, by coś wyglądało, działało czy też po prostu cieszyło gębę, a nie żeby zrobić coś po najniższym koszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobienie ich na bixa ok 400-600zł,

gwerty kasuje za przerobke 400 na hella 3 ale do tego nalezy doliczyc kolejne 400 za palnik i przetwornice a jesli by do tego ogarniac spryski to z tematu robi sie sumka grubo ponad 1k

na biedzie dobre bedą ori lampy, zregenerować odbłyśniki zapodać dobrą zarowke np nightbraker i masz w miare przyzwoite swiecenie w przyzwoitej cenie

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, żeby spryski były konieczne do oryginalnych lamp xenon. Owszem, do Hidów, chińskich żarówek i tym podobnych na przeglądach się czepiają, ale w życiu żaden policjant nie przyczepił mi się o brak sprysków na ori lampach i przetwornicach.


Zawsze można spróbować znaleźć używki po przerobieniu na bixa. Ja kupiłem ze 3-4 lata temu za 700zł.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, żeby spryski były konieczne do oryginalnych lamp xenon. Owszem, do Hidów, chińskich żarówek i tym podobnych na przeglądach się czepiają, ale w życiu żaden policjant nie przyczepił mi się o brak sprysków na ori lampach i przetwornicach.

Zawsze można spróbować znaleźć używki po przerobieniu na bixa. Ja kupiłem ze 3-4 lata temu za 700zł.

Tak jak ten wyżej napisał. Ori lampy, ori przetwornice. A jak nie masz $, to odczekaj trochę i kup. Nie baw się w półśrodki.

Edytowane przez jawor369
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...