Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaką drukarke kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz tanio drukować to musisz kupić drukarkę bez blokad (na szczęście są takie):

http://allegro.pl/samsung-xpress-sl-m2070w-wieczny-chip-wifi-skaner-i6667241768.html

W brotherach są takie kółeczka które jak się obrócą to musisz wymienić bęben na nowy, koszt ok 100zł-150zł, do zablokowanego samsunga dajesz tylko toner za 20zł, uzupełnienie to zdjęcie dekielka i wsypanie do środka. Bębem wymieniasz wtedy jak się zużyje a nie jak Ci coś go zablokuje.

kolego a posiadasz taką drukarkę bo własnie jak byłem w sklepie popatrzeć to zdziwiło mnie tylko to dlaczego w saturnie nie ma ani jednej sztuki brother tylko są samsung, epson, hp, i jeszcze jakas jedna a brothera wcale nie mieli i też przygladałem się tej samsunga ale sprzedawca za wiele mi nie powiedział o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje kupić drukarkę tylko nie wiem dokładnie jaką wybrać bo będzie uzywana zadko ale musi miec też skaner no i żeby była w miare tania w utrzymaniu i nie wiem czy laserową czy normalne tuszowe pojemniki.Kwota jaka chce przeznaczyć to do 600zl

Jeżeli potrzebujesz drukarki, której będziesz używał przysłowiowo raz na ruski rok, to ten model brothera co podali kolecy wyżej będzie ok. Co w ogóle rozumiesz pod pojęciem tania w eksploatacji? Piszesz, że będziesz używał ją sporadycznie, więc każda drukarka będzie tania w eksploatacji, a zwłaszcza w okresie gwarancji :grin: . Wydrukujesz w ciągu tygodnia/miesiąca/kwartału/ roku ryzę papieru? Każda jedna drukarka laserowa, oprócz wymiany tonera potrzebuje co jakiś czas wymiany jeszcze innych podzespołów, tylko pytanie czy jesteś w stanie je zajechać (z reguły trzeba zrobić kilkanaście tys. wydruków aby wymagana była ich wymiana). Obecnie nie produkuje się sprzętu, który wytrzyma wieczność . . . (te czasy mamy za sobą). Więc ja bym patrzył pod kątem funkcjonalności (WiFi, duplex, kolor czy momo, obsługa sterowników pod winde, jeżeli Ci na tym zależy to szybkość wydruków itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje kupić drukarkę tylko nie wiem dokładnie jaką wybrać bo będzie uzywana zadko ale musi miec też skaner no i żeby była w miare tania w utrzymaniu i nie wiem czy laserową czy normalne tuszowe pojemniki.Kwota jaka chce przeznaczyć to do 600zl

Jeżeli potrzebujesz drukarki, której będziesz używał przysłowiowo raz na ruski rok, to ten model brothera co podali kolecy wyżej będzie ok. Co w ogóle rozumiesz pod pojęciem tania w eksploatacji? Piszesz, że będziesz używał ją sporadycznie, więc każda drukarka będzie tania w eksploatacji, a zwłaszcza w okresie gwarancji :grin: . Wydrukujesz w ciągu tygodnia/miesiąca/kwartału/ roku ryzę papieru? Każda jedna drukarka laserowa, oprócz wymiany tonera potrzebuje co jakiś czas wymiany jeszcze innych podzespołów, tylko pytanie czy jesteś w stanie je zajechać (z reguły trzeba zrobić kilkanaście tys. wydruków aby wymagana była ich wymiana). Obecnie nie produkuje się sprzętu, który wytrzyma wieczność . . . (te czasy mamy za sobą). Więc ja bym patrzył pod kątem funkcjonalności (WiFi, duplex, kolor czy momo, obsługa sterowników pod winde, jeżeli Ci na tym zależy to szybkość wydruków itp.)

kolego pisałem że będzie używana sporadycznie bo średnio co 2 dzien powiecmy wydrukuje max 5 stron bo mam działalność gospodarczą ale małą a i nie raz zapewne się zdarzy wydrukować jakieś kolorowanki dla dzieci wiec jak dla mnie to jest sporadycznie i mała bo biorac pod uwagę ludzi którzy drukuja dzień w dzien i to mnóstwo stron. Nie zależy mi na szybkim wydruku stron ani nic w tym stylu ma drukować ładnie oraz być tania w utrzymaniu czyli w wymianach tonera jak i późniejszych naprawach.

Zainteresowała mnie drukarka samsung podana wczesniej która ma wieczny chip i w niej wymieniamy tylko tone czy jak tam napisał kolega dosypujemy proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam przy działalności zużyjesz więcej niż 5 stron, licz ryzę papieru na miesiąc, czyli 500 stron.

Ja dysponuje Canonem iP7250 komplet tuszy kosztuje ok 100zł i wystarcza na ok 100-200 stron (muszę taką mieć ze względu na wydruk na płytach CD, większość atramentówek jest oszczędniejszych, ale nadal nie mają startu z kosztami do urządzeń laserowych),

Drugą mam właśnie laser bo na atramencie nie wyrabiałem, tak jak pisałem wcześniej z wiecznym chipem koszt uzupełnienia proszka to 20zł i wystarcza na ok 3-4 tys stron, bęben ma żywotność 30 tys stron. Daje mi to prawie pół roku drukowania i nie dotykam się do drukarki. W większości laserówek musisz kupować toner. W przypadku tego samsunga co jaj mam M2675FN gdyby nie był odblokowany koszt to ok 150zł na te 3-4 tys stron.

Różnicę w kosztach widać zwłaszcza w firmie trzeba ciąć koszty. Musisz przewidzieć że dzisiaj będziesz drukował 100 stron w firmie, ale jak dochodzą różne artykuły, maile, potwierdzenia przelewów, kopie faktur dla księgowej z miesiąca na miesiąc robi się tego coraz więcej i więcej i dojdziesz do sytuacji takiej jak była u minie, że na tusz wydawałem po 500zł w miesiącu, nawet nie zauważyłem kiedy.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za pomoc i chyba też wezmę tego samsunga bo firma niby dopiero ruszyła ale z czasem może tak być że faktycznie może być duzo drukowane chociaż duzą cześć papierkowej roboty ma robić księgowa i drukować od razu bo może mi je dc do reki bo mieszka prawie że obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EPSON  L386 lub coś z tej rodziny z napełnianiem tuszy z buteleczek - koszt jednej butelki 27-28 zł. Wydajność bardzo dobre. L386 ma USB lub WIFI banalnie konfigurowane i pięknie działa.

Cena 750 zł ale polecam poszukać studenta - zarejestrować się na niego (potrzebna legitymacja studencka) i drukarkę kupimy 20% taniej - 600zł.

Koszty wydruku bardzo tanie.

 

Laserówka - jak komuś bardzo zależy na szybkim i dobrej jakości wydruku to brać ale trzeba mieć na uwadze koszty tonera - ok.. 200 zł czarny (i ewentualnie 200 zł kolor) ... należy pamiętać że "grzałki w laserówce mogą paść ... koszty laserówki nie są takie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei polecam urządzenia firmy Brother - tusze bardzo tanie, wydajne. sprawdza się również w warunkach firmowych... w razie czego jak znajdziesz konkretny model to mogę sprawdzić w jakiej mam cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka już kupiona jakiś czas temu i wybór padł na Samsung M2070W na wiecznych CHIPIE i powiem że jak do tej pory jestem zadowolony łacznośc poprzez wifi jest super rozwiązaniem a jeżeli chodzi o drukowanie to bardzo ładnie drukuje i szybko napełnienie tonera do peła kosztuje 14 zł proszek i mozna to robić samemu więc jeżeli chodzi o koszty druku to są bardzo znikome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brother DCP-J562 DW. Druk dwustronny, wifi, czyszczenie dysz, tryb cichy i aktualizacje.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...