Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem


Piotrek Piórkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i jeśli będzie zły dział to proszę o poprawkę.

Pacjent to Audi A4 B5 1996 r Diesel 1.9 TDi 90 km i jest problem z ogrzewaniem, ponieważ już wcześniej nie zbyt grzało na nogi oraz na kierowcę a dobrze jedynie na przednią szybę teraz przy tych mrozach całkowicie zanikło ogrzewanie nawet na 90 stopniach.
Termostat dobry bo równo i spokojnie trzyma 90 stopni nagrzewnica płukana była oraz sprawna dmuchawa też.
Proszę o szybkie i obszerne podpowiedzi co może być bo w tym temacie jestem zielony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kody na klimatroniku ( dział klimatyzacja), może to jeden z silniczkow klap

tapnięte z noki 3210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kody na klimatroniku ( dział klimatyzacja), może to jeden z silniczkow klap

tapnięte z noki 3210

moja ma zwykłe pokrętła nie ma klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasami linka sterująca klapkami lub od powietrza ciepłe zimne nie urwała sie?

A na szybę leci ciepłe czy gorące powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasami linka sterująca klapkami lub od powietrza ciepłe zimne nie urwała sie?

A na szybę leci ciepłe czy gorące powietrze?

też zaleźy od pogody na zewnątrz nieraz gorące a nieraz letnie a linki nie patrzyłem ale słychać jak coś tam się dzieje jak ruszam pokrętłem

Edytowane przez Piotrek Piórkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, klapy, próbowałeś pojeździć dłużej żeby potrzymał temp

tapnięte z noki 3210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, klapy, próbowałeś pojeździć dłużej żeby potrzymał temp

tapnięte z noki 3210

robił trasy po ponad 100 km i nic zimne nieraz jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie układ tylko nagrzewnice.

Trzeba zsunąć wąż powrotny nagrzewnicy żeby przez otwór w wężu leciał płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki na klapkach sterujących w nagrzewnicy się wykruszyły i nie kierują powietrza. 

Sprawdź czy z nawiewów lecą śmieci tzn. drobne kawałki szarek gąbki? Jeśli tak, to czeka cię zdejmowanie deski.

Przerabiałem to ostatnio

IMG_20161105_114546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweu, u mnie śmieci lecą, kiedyś demontowałem konsole i tam zajrzałem, gąbki w fatalnym stanie.
Nie zrobiłem tego bo nie wiem do tej pory czym podkleić klapy żeby nie puszczały powietrza - np. klapa odszraniacz-nogi puszcza bo jak mam na szybke ustawione to delikatnie dmucha na nogi :/
Nastawy zrobione i silniczki "wiedzą" gdzie są ich krańcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykleiłem tylko te dwie klapki, które widać na zdjęciach. Nie chciałem demontować całej deski i nawiewu w środku zimy.

Do wyklejenia wykorzystałem gąbkę wygłuszeniową z klejem, narazie trzyma

Edytowane przez paweu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nakierować gdzie są te klapy? I na ile to pomogło z ogrzewaniem? U mnie już gąbki raczej dawno wyleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz deskę to zobaczysz to co na zdjęciu. Te klapy są za konsolą środkową

Jest jeszcze jedna gdzieś głębiej schowana, ale żeby się do niej dostać trzeba wyjąc cały nawiew, ona odpowiada za ogrzewanie "nóg"

Po zaklejeniu tych dwóch klapek jest prawie dobrze, prawie bo na nogi leci letnie powietrze, a powinno lecieć gorące.

Jeśli będziesz zabierał się za wyklejanie, to poszukaj cienkiego materiału (np mata butylowa), ja wykleiłem gąbką która miała 6 mm i klapka się nie domykała, musiałem drugi raz rwać deskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...