Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Dymi na ciemno podczas jazdy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam mały problem ponieważ nie bardzo wiem jaka jest przyczyna, moja A4-ka ostatnio coraz cześciej dymi na ciemno z wydechu (przeważnie jak ruszam i to zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku), nie zauważyłem żeby ubywało oleju, jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć to z góry dzięki.

:a4fan::evil:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 14-03-2007, 09:50 ]

temat dodany do FAQ

Opublikowano

zrób diagnostykę VAGiem

Opublikowano

Ja miałem kiedyś coś takiego w Astrze i okaząło się, że to wina uszczelki pod głowicą (straszyli przez sprawdzeniem, że bardziej optymistyczna wersja to pęknięty blok).

Opublikowano

Miałem wcześniej podobny problem w Vectrze. Okazało sie że wtryskiwacze były źle ustawione i silnik nie spalał zbyt dużej dawki paliwa.

Opublikowano

Czy wy wszyscy jeździliście wcześniej oplami ? :lol:

Sprawdź szczelność dolotu, zdiagnozuj auto VAGiem i wszystko będzie jasne.

Opublikowano
Czy wy wszyscy jeździliście wcześniej oplami ?

stanowczo NIE :exclaim:

PS

na jakimś forum kiedyś widziałem tekst który brzmiał mniej więcej tak:

w audi każde kółko oznacza 100kkm przejechane bez problemów, w oplu już pierwsze jest przekreślone :D
Opublikowano
  • Autor

DZięki za porady jak mozecie to dajcie mi jakiś namiar na diagnostyka w wawie,

a co do samochodów to miałem wcześniej małuszka, poldka, megane i wkońcu A4

Opublikowano
Czy wy wszyscy jeździliście wcześniej oplami ? :lol:

Ja tak, jeździłem kiedyś asterką. Sprzedałem gdy miała już prawie 260 tys. km przejechane - to info dla SebMis :biggrin:

Opublikowano

A ja myślę że powstała jakaś dziurka w dolocie. :wink:

Opublikowano

zakasaj reakwy i pomacaj gumowe rury (dolot) ..... :twisted:

a i pełana diagnoza Vag'iem by sie przydała ...

Opublikowano
  • Autor

mam nadzieję ze w tym tygodniu uda mi się od-VAG-ować mojego "demona" ;)

pozdro :a4fan: :twisted:

Opublikowano

moim zdaniem masz wyjechana turbine. sprwadz lopatki albo ja przeczysc. moze przepuszczac i wydalac tylem heheh. :quattro:

Opublikowano
moze przepuszczac i wydalac tylem

ale co mialaby przepuszczac?? oliwe?? ...hmm - tak to by raczej na bialo dymilo.

Obstawiam jednak na dziureczke w dolocie

Opublikowano

mialem podobny przypadek. na bialo dymi jak uszczelka poszla. :quattro:

Opublikowano
  • Autor

jutro jestem ustawiony z Rogalotti może vag coś pokaże

pozdro :a4fan: :twisted:

Opublikowano

słuszna koncepcja

Opublikowano
bialo dymi jak uszczelka poszla
ktora uszczelka??
Opublikowano
jutro jestem ustawiony z Rogalotti może vag coś pokaże

pozdro :a4fan: :twisted:

Dziwne podejście skoro ludzie ci radzą pomacanie dolotu bo najprawdopodobniej masz nieszczelność.

Opublikowano

U mnie też pojawiał sie dym, a przy uszczenianiu pompy i analizie VAG wyszło, że mam zacięty zawór recyrkulacji spalin. Przy dobrym butowaniu silnik dusił się własnymi spalinami. Dawkę też miałem zbyt dużą (ma być 5 mgl/h a ja miałem 12 mgl/h) na wolnych obrotach. Dolot mam szczelny. Po rozruszaniu zaworka i ustawieniu daweczki autko zyskało na mocy (tak mi się wydaje) i nie kopci.

Opublikowano
U mnie też pojawiał sie dym, a przy uszczenianiu pompy i analizie VAG wyszło, że mam zacięty zawór recyrkulacji spalin. Przy dobrym butowaniu silnik dusił się własnymi spalinami. Dawkę też miałem zbyt dużą (ma być 5 mgl/h a ja miałem 12 mgl/h) na wolnych obrotach. Dolot mam szczelny. Po rozruszaniu zaworka i ustawieniu daweczki autko zyskało na mocy (tak mi się wydaje) i nie kopci.

To jest do wykrycia na VAGu ale diagnozowanie zaczyna się od najprostszych czynności.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.