Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka lampy D1S na D2S


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
chcę kupić zamiennik lampy TYC'a D1S i przerobić go pod D2S.
Czy istnieje taka możliwość?
Wystarczyłoby zamienik soczewkę i będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się tylko o jakości zamiennika. Tyc to najgorszy badziew na rynku i nie polecam w ogóle brać go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mavver napisał:

Wystarczyłoby zamienik soczewkę i będzie działać?

Odbłyśnik a nie soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblysniki do wymiany pod d2s. Przetwornice d2s i palniki d2s. Można też użyć przetwornice d1s valeo z palniki d2s ale trzeba zastosować zewnętrzny zapłonnnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie kupie Depo.
Zależy mi na D2S, bo o D1S słyszałem złe opinie, ponadto żarniki D2S są dużo tańsze, a poza tym mam już D2S, więc przetwornice również mógłym użyć.

Więc kupować śmiało o rezać? Dam radę to zrobić sam bez rozklejania lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej polecałbym oryginalne lampy w używce. Zamienniki będą parowały i nie ma chyba DEPO pod xenon... tylko H7...

W ogłoszeniach mam projektory (soczewki) Hella Intemo pod D2S/D1S  ;-)

Jakby co mam do opchnięca zapłonniki/startery Valeo - pasują do palników D2S oraz do kabelków D1S i palniki D2S Osram CBI w super stanie (paragon ze sklepu firmowego osram, kupiłem do S4 B5 i wyjąłem przy sprzedaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drpo pod d2s ale nie zmienia to faktu ze marnej jakości zamienniki. Każe orientuje lampy b6 Xeon czy zwykłe pod h7 można zrobić pod d2s wystarczy ze zmienisz odblysnik soczewki pod d2s wstawić palnik i przetwornice d2s i masz Xeon d2s w b6 bez rozkładania lamp. Żeby zamontować projektor bixenonowy intemo lub hella 3 trzeba rozkładać lampy i przerabiać. Jak coś dzwon to powiem co IP jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wtrące sie ,  gdzie moge nabyc odblysnik do d2s (niestety u mnie przerdzewialy na wylot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku w zasadzie najtaniej byłoby kupić zwykłe Valeo pod H7 w dobrym stanie i popodmieniać co trzeba z moich ksenonów i będzie śmigać? :)|
Do tego ewnetualnie jakieś regenerowane odbłyśniki d2s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tak. Pytanie czy warto koszty zakupu lamp i odblysnikow. A Xenon nigdy nie będzie świecić tak dobrze jak bixenon na porządnych projektorach,  zarówno mijania jak i drogowe. Pytanie czy nie lepiej przerobić ori Xenon  na bixenon np na projektor ze hella intemo. Regulacje samopoziom wtyczki palniki przetwornice zostają jak byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A Xenon nigdy nie będzie świecić tak dobrze jak bixenon na porządnych projektorach,  zarówno mijania jak i drogowe.


Drogowe ok, ale jeśli chodzi o mijania to raczej jest całkiem odwrotnie. Pokaż mi biksenona świecącego na światłach mijania lepiej jak projektory mijania S2K AP1 albo RX. Większość japońskich projektorów tylko do świateł mijania rozdupia na krótkich wszystkie bixenony.
Nie oszukujmy się - bixenon to kompromis, nie może świecić na max do przodu na drogowych bo trzeba trochę światła puścić na boki przy mijania, a na boki nie może walić szeroko na mijania, bo zabraknie światła w przód na drogowe. Projektory dedykowane do świateł mijania (dobre) generują wiązkę światła płasko, tuż nad przysłony, i świeca mocno na boki.
Bixenony większość światła ładują w przysłony i jest ona uwalniana tylko na drogowych, a na mijania się marnuje po prostu.
Ale jeśli chodzi o ksenon valeo albo inne tanie europejskie szity to nie świeci wcale w porównaniu do średniej klasy nowszego biksenona, a o dobrym ksenonie nie wspominając.

> Wysłane przez Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie właśnie o zwykłych projektora w lampach b6 czy to h7. D1s czy d2s. Nie będzie to dobrze świecić w porównaniu z większością projektorów bixenonowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie właśnie o zwykłych projektora w lampach b6 czy to h7. D1s czy d2s. Nie będzie to dobrze świecić w porównaniu z większością projektorów bixenonowych. 


No pod tym to się podpisuję wszystkimi członkami ;-)

> Wysłane przez Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem sobie ładne zwykłe lampy z H7.
Przerobię je sobie pod xenon i teraz pytanie:
Czy mogę tymczasowo podpiąć (p&p) po prostu całe reflektory H7 na kablu z xenonów?
Wiem, że wywali błędy, ale czy wszystko będzie działać i nic się nie spali?
Oddam moje odbłysniki do regeneracji, ale chciałym jednak sprawne auto przez ten czas :)

EDIT: Podłączyłem i działa, tylko wyskakuje błąd poziomowania.
Ale ustawiłem światła jak trzeba i póki co jeżdzę na zwykłch halogenach.

Edytowane przez Mavver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...