Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 - Powracający błąd sondy 16514


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie co jakiś czas powraca 16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem  - Błąd sporadyczny.

Zdarza się, że obroty delikatnie falują (spadają po czym wychodzą lekko pod 900 i tak 3-4 razy i wracają do normy). Jak mogę się upewnić, że uszkodzona jest sonda ? Nie wiem czy to istotne ale silnik słabo łapie temperaturę. Latem zdarzało się, że przy większych prędkościach temperatura spadała do 70 stopni po czym wracała do 90. I tak kilka razy podczas trasy. Być może to już dotyczy termostatu bądź czujnika temperatury. Termostat był wymieniany jakieś półtora roku temu na gates. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do sprawdzenia. Jak słabo lapie i spada to raczej to jego wina. Co do sondy to grupa 033 na wolnych na 90st. Blad ten dotyczy najczesciej problemow z okablowaniem sondy i jest sporadyczny. 

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wygenerowaniem logów. Vag com łączy się z komputerem auta i wykrywa ewentualne błędy. Niestety jeśli chcę zrobić logi to krzyczy alert  "Sorry! This Function Requires VCDS Lite to be Registered And Activated/ Please contact the Author your Distributor for an Activation code". Program aktywowałem zgodnie z instrukcjąCzy jest jakiś inny program którym mógłbym zgrać logi ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle coś aktywowałeś. Alternatywnie Vag-com może być. Ale najlepiej przedzwoń kable sondy zwykłym multimetrem, ruszając nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...