Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T ma zawór EGR czy SAI combi valve???


kkrzysiekk555

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy to jest to samo czy nie, byłem świadkiem kłótni mechaników aż doszło do szarpaniny o mój zawór jeden twierdził, że to jest EGR a drugi, że 1.8T ma  SAI combi valve zamiast egr.

Chce go zaślepić i niektóry mówią, że można a niektórzy, że trzeba adaptację sterownika robić, ponieważ mój się zaciął i jest cały czas otwarty i mam problemy z odpalaniem na zimnym a jak odpali to chodzi nierówno dość długo i moc jak by mniejsza ze 20 kunia. Więc ktoś ten niby EGR usuwał w 1.8T już???

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8T nie ma EGR tylko wlasnie uklad SAI - pompa powietrza wtornego, ktora ma wspomagac szybsze rozgrzanie sie katalizatora po uruchomieniu auta. W praktyce - zbedne gowno ;p Jak jest i dziala i masz katalizator, a nie downpipe to niech sobie dziala. Jak sie popsuje to tez nic sie nie stanie. A usuniecie tego daje tylko efekt... eststyczny - mniej rur i plastiku pod maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem , że zaślepienie tego nie pomoże z tym, że słabo odpala na zimnym i nie równo chodzi tak jak np wyrzucenie EGR w dieslu, że przestanie mulić i zwiększy moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kkrzysiekk555 napisał:

Czyli rozumiem , że zaślepienie tego nie pomoże z tym, że słabo odpala na zimnym i nie równo chodzi tak jak np wyrzucenie EGR w dieslu, że przestanie mulić i zwiększy moc?

Nie, bo działa tylko czasami i tylko po odpaleniu no i działa zupełnie inaczej niż EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...