Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik choinka/po wymianie alternatora.


gregor_es

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu oddałem auto na wymianę alternatora na inna używkę, ale była gorszenia mój, wiec zostawiłem aż zregenerują mój. Dziś dzwonią - auto gotowe. Wsiadam, otwieram normalnie z pilota, przekręcam kluczyk i błąd czujnika ciśnienia, po chwili, błąd hamulców, w prawym dolnym rogu wyświetlacza ikonka malutka jak od tankowania, za chwile kontrolka kolejna od świateł, i piszczy i piszczy. Zapalam zapłon, dodaje gazu silnik chodzi normalnie i zapala się kolejna kontrolka ciśnienia oleju brak. Przejechałem się 100 m - patrzę, nie dział prędkościomierz. Zagotowalem się. 

I tu rodzi sie pytanie - bo nic innego nie robili przy samochodzie. 

Czy to wina zbyt długiego odłączenia akumulatora? Czytałem trochę już na ten temat ale nikt nie miał aż tak. Masakra. Gość nie wie co zrobić. Ja tym bardziej. Coś kodować, jechać do serwisu? Poradzicie proszę. Dzięki za odp. 

Audi a4 b6 1.8t 2001 (vin 2002)  

 

 

 

 

Edytowane przez gregor_es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało się prawie... licznik działa w 90%. Prędkość pokazuje dziwnie bo wskazówka lata a gdy się zatrzymam nadal pokazuje, ze jadę 4-10kmh, a podczas jazdy więcej niż 65 km/h nie pokazuje. Pojechałem do Seata, gdzie mam najbliżej i powiedział, ze to wina alternatora. Po odłączeniu wtyczki powinno od razu normalnie zadziałać. Wtyczka odłączona, a licznik dalej swoje, a kontrolka ładowania nie pokazała się. Teraz w ogóle jej nie ma, nawet przy podłączonym czy odłączonym alternatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały i krótki update:

Samochód działa jak powinien. Wymontowali alternator i odesłali do pana, który go robił. Okazało się, że coś w nim jest nie tak. Teraz działa bez zarzutu. 

 

To tak dla potomnych gdyby mieli podobne problemy.  Temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...