Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regeneracja dyszy spryskiwacza


myrmillo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest jakaś możliwość regeneracji dyszy spryskiwacza wycieraczki tył? Próbował ktoś np WD40 albo coś w ten deseń? Dysza pewnie lekko zapchana, strumień płynu słaby. Dobrze, jakby była możliwość odratowania tego, bo nowa część to cena kosmiczna biorąc pod uwagę jej wielkość i stopień zaawansowania technologicznego :) dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem duszę kąpiąc ją w Cilit Kamień i rdza. Płyn + mała igła i dysza jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest za późno to możesz zakupić zestaw regeneracyjny, ale z tego co pamiętam to cena takiego zestawu (oryginał) coś koło 100pln.

Taki sam lub bardzo podobny spryskiwacz jest w seacie ibizie, leonie i pewnie kilku innych vagach.

Będziesz musiał wybrać silnik cały od wycieraczek, rozebrać, wyczyścić korozje, zamontować zestaw naprawczy.

 

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierać nic nie trzeba, to o ten element tylko chodzi :)

http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-tyl-audi-a3-a6-skoda-8e9955985-i6698166550.html#thumb/1

 

dzięki za pomoc @jacek70 o tak banalnym domowym rozwiązaniu nie pomyślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, chyba wszystko już wiem, wielkie dzięki, najważniejsze, że jest to do ogarnięcia,

Temat chyba można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że to tylko kamień z destylowanej wody używanej do produkcji płynów do szyb.

Jeżeli nie widać, żadnego nalotu na samej dyszy to raczej będzie problem z wężykiem przebiegającym przez oś na której zamontowane ramię wycieraczki, ale to już czarniejszy scenariusz.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ponieważ sprawdziłem to - po zdjęciu tej plastikowej dyszy płyn tryska z z osi na której na jest ramię na dwa metry, konkretny strumień :P także wina ten dyszy końcowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, na szczęście okazuje się, że to mały problem, po robocie na szybko to ogarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś cos taniej można kupić? U mnie dysza pękła podczas nakładania na kulko-rurkę ;), 50 za takie gówno z przesyłką to przegięcie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...