Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ręczna pianownica


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ręczna pianownica ma sens i nada się?

Mycie samochodu w taki sposób:

1. Przelecenie całego samochodu czystą wodą za pomocą Karchera

2. Nałożenie aktywnej piany  za pomocą ręcznej pianownicy

3. Opłukanie wodą za pomocą Karchera

4. Mycie samochodu rękawicą "na dwa wiadra"

5.  Opłukanie wodą za pomocą Karchera

6, Osuszenie ręcznikiem

Co o tym sądzicie? Jaka pianownica jest warta uwagi i jaki preparat do pianownicy polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień kolejność punktu 1 i 2 :wink:

Co do pianownicy to polecam Epocę a pianę Autobrite magifoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką pojemność polecasz? 5L starczy?

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Animal napisał, zamień pkt 1 z 2. Ja posiadam pianownicę Epoca 2L i spokojnie starcza na połowę samochodu. Dwoma nabiciami robię cały samochód. Zależy ile piany nakładasz, ale ja daję grubo. Co do piany to polecam Shiny Garage Fruit Snow Foam - jest bardzo gęsta i ma neutralne pH, zupełnie nieszkodliwe dla lakieru

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zamień 1 z 2, co wy mu radzicie :huh: Zanim naniesie pianę niech spłucze auto pod ciśnieniem z luźnego brudu, po co sobie utrudniać kładąc pianę na cały syf, który spokojnie zejdzie wcześniej wodą...
Na auto 2-litrowa wystarcza na styk, ale szybciej ciśnienie schodzi niż z 5-litrowej i trzeba pompować co chwilę, ta epoca 5-litrowa będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega wyzej pisze... kolejnosc jest dobra 1 i 2 pkt.... najpierw grubsze smieci zmyc pozniej piana... moje zdanie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dawid93 napisał:

Dokladnie jak kolega wyzej pisze... kolejnosc jest dobra 1 i 2 pkt.... najpierw grubsze smieci zmyc pozniej piana... moje zdanie w tym temacie

Właśnie aktywna piana jest po to by ściągnąć wstępnie cały syf. Nie bez powodu zostawiasz ją na chwilę, żeby wszystko namokło, po czym spłukujesz myjką i schodzi największy syf. Docelowe mycie to dwa wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Osta napisał:

Polecam sprzedawcę kluty. Ja biorę od niego wszystko do paczkomatu. Wysyłka jest bardzo szybka i ceny ma najniższe. Do tego ma dużo specyfików, także nie trzeba latać po kilku sprzedawcach, zawsze coś się znajdzie.

http://allegro.pl/pianownica-reczna-epoca-tec-one-foamer-fpm-2l-i6665444168.html

http://allegro.pl/piana-aktywna-shiny-garage-fruit-snow-foam-5l-i6487140634.html

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Osta napisał:

Witaj możesz kupić u nas taniej bo jako forum macie 6% rabatu kod rabatowy: A4-KLUB :banan: Także polecam Epoce nigdy nie mieliśmy żadnej reklamacji a Piana od SG w przeliczeniu na 1L wychodzi śmiesznie tanio przy zakupie 5L - robi robotę - produkt godny polecenia.

Z doświadczenia polecę także Kwazara (także dostępny u nas) także bezproblemowy produkt.

Edytowane przez Bestseller.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam epoce, z tym że 2 L akurat wystarczy na avanta ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, karol1981 napisał:

Też polecam epoce, z tym że 2 L akurat wystarczy na avanta ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

Bez problemu powinno, zostać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że aktywna piana jest skuteczniejsza na suchym aucie niż na mokrym więc stosowanie jej po wcześniejszym spłukaniu samochodu mija się trochę z celem. No chyba, że spłuczesz auto i poczekasz aż wyschnie i dopiero nałożysz pianę. Wtedy może mieć to jakiś sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że temat zainspirował mnie do umycia dzisiaj auta z uwzględnieniem pre-washu ręczną pianownicą ;) Taki troche old school :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czytam, i zastanawiam się czy nie kupić pianownicy... Lepsza jest ręczna, czy taka ma myjkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz warunki to na myjkę.

Zresztą niech to zdjęcie odpowie na Twoje pytanie ;)
SsP773x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Denis napisał:

jak masz warunki to na myjkę.

Zresztą niech to zdjęcie odpowie na Twoje pytanie ;)
SsP773x.jpg

Tu zapodałeś z myjki ? Tak myślę czy nie kupić myjki, na razie zbyt kasy nie mam na takie wydatki, a dobra myjka z 1k muszę wyłożyć Myślałem czy puki co nie kupić ręcznej pianownicy, i spłukiwać wężem, potem na dwa wiadra. Czy to nie za dobry pomysł ?

 

Oglądałem na YT różnice, już wiem o co chodzi :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz warunki i możliwości to zbieraj na myjkę z pianownicą PA, a zdjęcie u góry pokazuje efekt po takim właśnie zestawie (Nilfisk C130)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 09:47, Animal napisał:

Nie od dziś wiadomo, że aktywna piana jest skuteczniejsza na suchym aucie niż na mokrym więc stosowanie jej po wcześniejszym spłukaniu samochodu mija się trochę z celem. No chyba, że spłuczesz auto i poczekasz aż wyschnie i dopiero nałożysz pianę. Wtedy może mieć to jakiś sens. 

Powielana internetowa nieprawdziwa teoria. A nakładana piana to z czego się głównie składa, nie z wody przypadkiem? I niby szybciej spłynie jak zostanie naniesiona na kilka kropel wody? Może minimalnie o tyle, że nawet nie zauważalnie, co najwyżej raczej mogą się te krople rozcieńczyć, ale jak niby piana ma spłynąć po wodzie? Piany lepszych producentów z jakimi miałem do czynienia mają nawet podane w zalecaniach na etykiecie "rinse before use to remove loose dirt", mogę wkleić zdjęcia. Szczególnie jak ktoś ma cokolwiek hydrofobowego na aucie to "tak bardzo dużo" wody zostanie na nim po tym spłukaniu...  
Oczywiście, że lepiej spłukać wstępnie samą wodą co się da, żeby piana miała mniej do działania, przez co skuteczniej wstępnie umyje auto. A nie teorie że piana spływa po wodzie bo nie wiadomo z czego jest zrobiona, nawet jeśli zsunie się o sekundę szybciej :huh:

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...